Літні місяці пролетіли дуже швидко, і ось засмаглі і відпочилі діти повернулися в класи і аудиторії. Звичайно, про те, що канікули мають властивість закінчуватися, хлопці прекрасно знають, проте увійти в робочий ритм їм дуже важко, особливо малюкам. Ми підготували кілька рекомендацій для мам і тат, які допоможуть дитині швидше звикнути до шкільних буднів.
- Контролюйте режим сну. У дні відпустки звичний розпорядок збивається, ми пізніше лягаємо спати, пізніше встаємо. Тому немає нічого дивного, що в перший навчальний тиждень дитина буде всіма силами чинити опір, коли Ви відправите спати його в 21.00. Як бути? Приблизно за годину-дві до часу відходу до сну приберіть подалі планшет та інші гаджети. Замість цього рушайте з дитиною погуляти, прочитайте йому книжку, випийте разом трав’яний чай: це допоможе заспокоїти нервову систему і зняти перезбудження, властиве першим шкільним дням.
- Підтримайте дитину морально. Згадайте себе після відпустки: в перші два-три дні на роботі ви перебуваєте тільки фізично, зусиллям волі змушуючи себе повернутися до справ. Дітям, особливо малюкам, ще складніше це зробити, так що поставтеся до ситуації з розумінням. Частіше хваліть сина і дочку: вчасно зібрався, заздалегідь підготував одяг на завтра, сам погладив форму, красиво заплела косу – в хорошому настрої освоювати нові знання набагато легше.
- Збільшуйте навантаження поступово. Залиште дитині час для відпочинку, заповнюючи його дозвілля новими справами поступово. Буквально через 7-10 днів, коли навчальний розпорядок дня закріпиться остаточно, нові заняття будуть малюкові не в тягар, а в радість.
- Оформіть робоче місце. Нові зошити, настільна лампа, красивий розклад з улюбленими героями мультфільмів або казок, яскраві ручки і альбоми – це реальна можливість прикрасити рутину домашніх завдань і стимулювати інтерес до науки.
- Терпіння, терпіння і ще раз терпіння. Безумовно, кожному з батьків хочеться пишатися успіхами дитини, і часом в досягненні цієї мети ми вдаємося до не дуже гуманним методам. Залиште фрази “а ось я в твої роки…»,” дочка Віри Петрівни ще й в музикалку встигає, а ти навіть з цим не справляєшся!”,» І в кого ти така лінива ” та інші цитати класиків побутової педагогіки, якщо не хочете, щоб дитина раз і назавжди зненавидів і вас, і Віру Петрівну, і піаніно. Школа-це далеко не все життя, і ніхто не гарантує, що відмінні позначки з математики врятують вашого сина або дочку від безгрошів’я, невдалих шлюбів, шкідливих звичок та інших серйозних проблем, що з’явилися через підірвану ще в шкільні роки самооцінки. Підтримка, любов і взаєморозуміння в родині допоможуть маленькій людині набути впевненості в собі і своїх силах, і тоді найважчі шкільні завдання будуть по плечу!
Зазначена інформація носить ознайомчий характер. Якщо у вас виникли проблеми зі здоров’ям, перш за все, необхідно звернутися за консультацією до фахівця.