Мабуть, немає жодної людини, яка хоча б раз у житті не шкодувала про з’їдених ролах, Привокзальному пиріжку або тістечком з найближчого супермаркету з розпливлися терміном придатності. На жаль, але від харчових отруєнь не застрахований ніхто, тому дуже важливо знати, як себе вести в подібній ситуації.
Отже, вас нудить, шлунок буквально вивертає навиворіт, кишечник збунтувався, кидає в холодний піт, а сил вистачає хіба що дійти до туалету. У такій ситуації:
- Промийте шлунок. Це можна зробити наступним чином: в 1,5-2 л кип’яченої теплої води додайте 1 столову ложку соди і випийте частину отриманого розчину, після чого викличте блювоту, натиснувши пальцями на корінь язика. Повторіть процедуру кілька разів.
- Прийміть сорбенти. Найвідоміший препарат даної групи-активоване вугілля (1 таблетка на 10 кг маси тіла), також можна випити «Смекту», «Лактофільтрум», «ентеросгель».
- Пийте воду. Блювота і діарея сприяють зневодненню організму, цього допускати не слід. У багатьох в такому стані вода провокує напади нудоти, тому найкраще пити підсолену або мінеральну воду (якщо немає протипоказань).
- Дотримуйтеся дієти. Перша доба при отруєнні найважчі, і людина в такому стані відмовляється від їжі. На другий день прокидається апетит, але не варто налягати на ковбасу, жирне м’ясо та інші важкі продукти. Вгамувати голод можна сухарями, киселем, рідким пюре, кашею (звареної на воді).
Якщо у вас піднялася висока температура, прискорене серцебиття, сильне слинотеча, слід негайно викликати лікаря!
Зазначена інформація носить ознайомчий характер. Якщо у вас виникли проблеми зі здоров’ям, перш за все, необхідно звернутися за консультацією до фахівця.