Вибір ентеросорбенту при отруєнні

Выбор энтеросорбента при отравлении

Захворювання, яке виникає через потрапляння в організм шкідливих мікроорганізмів разом з продуктами харчування, називається харчовим отруєнням. Хвороба не викликана вірусами, тому не є заразною для інших людей. Отруєння проявляється однаково: нудота, блювота кілька разів на добу, втрата апетиту, болі в животі, розлад шлунку, слабкість, іноді підвищена температура, озноб, сонливість. Допомога при харчовому отруєнні повинна надійти негайно. Головними принципами лікування харчового отруєння є пастельний режим, рясне пиття, сувора дієта, прийом ентеросорбентів.

Симптоми харчового отруєння

Харчове отруєння починає проявляти себе швидко, перші симптоми помітні вже через 1-2 години після їжі з токсинами або патогенними мікроорганізмами. Дуже рідко інкубаційний період затягується на 20-24 години. Які ознаки вказують на те, що у людини отруєння:

  • блювота або сильна нудота;
  • гострий біль у животі;
  • запаморочення;
  • сонливість;
  • зниження активності;
  • діарея;
  • лихоманка;
  • болять м’язи;
  • знижений артеріальний тиск;
  • бліда шкіра.

Залежно від тяжкості отруєння відбуваються епізоди блювоти або позиви в туалет. Чим частіше блювота і діарея, тим швидше відбувається зневоднення організму, цю ситуація необхідно переконати. Є категорія продуктів, наприклад, гриби, які викликають небезпечний стан для організму. У таких випадках лікувати тільки ентеросорбентами не можна, лікарі призначають інший тип терапії, тому потрібна професійна допомога при харчовому отруєнні. Займатися самолікуванням не можна, стан буде тільки посилюватися.

Що приймати при харчовому отруєнні

Отруїтися можна не тільки продуктами харчування, а й алкогольними напоями, кислотами і лугами, іншими отрутами. У будь-якому випадку лікарі призначають прийом ентеросорбентів, які виводять токсини з організму дуже швидко, це відразу ж позначається на стані хворого, гостра інтоксикація сходить нанівець.

При гострих отруєннях потрібно насамперед промити шлунок. Зробіть теплий розчин з марганцівкою або содою і промивайте шлунок до тих пір, поки води не стануть прозорими. Після цього необхідно прийняти сорбенти. Їх можна придбати в аптечній мережі Farmani. Найбільш поширені варіанти-Полісорб, Смекта, активоване вугілля, Фільтрум, ентеросгель. Всі ці ентеросорбенти при отруєнні представлені в онлайн-каталозі за низькою ціною.

Після прийому ентеросорбенту важливо витримати годину-дві перед прийомом обволікаючого засобу, інакше користі від препарату не буде ніякої, воно вийде з організму разом з токсинами.

Як обволікаючого медикаменту для слизової шлунка підійде хороший препарат Альмагель. Він прибере нудоту, болі, печію.

При харчових отруєннях дуже важливо пити багато води, неміцного чаю (краще на травах, наприклад, з ромашкою), неконцентровані компоти із сухофруктів. Часто призначаються сольові розчини, що відновлюють водно-сольовий баланс в організмі, наприклад, регідрон. У першу і другу добу хворому повинен бути забезпечений повноцінний комфорт і спокій, тільки в цьому випадку вийде скоріше поправитися, а не погіршити становище.

Популярні засоби при харчовому отруєнні

Рейтинг найпопулярніших і сучасних ентеросорбентів при харчовому отруєнні, які доступні без рецепта лікаря:

  • Активоване вугілля. Це ефективний засіб для лікування отруєння коштує недорого, але його зручно приймати, ентеросорбент відмінно справляється зі своєю функцією, усуває дії токсинів, підходить для дорослих і дітей, нешкідливий, якщо не перевищувати дозування (загрожує запорами). Не рекомендується прийом ентеросорбенту при отруєнні пацієнтам з виразкою шлунка, так як в разі, якщо відкриється кровотеча, чорний Колір Вугілля замаскує кров. В цьому випадку краще віддати перевагу білому вугіллю. Виводить з ослабленого організму токсини, бактерії, віруси, продукти метаболізму, добре закріплює стілець.
  • Полісорб. Ентеросорбент м’яко нейтралізує, виводить з організму шкідливі мікроорганізми. Відмінна допомога при харчовому отруєнні для дітей, так як дозволений для прийому з народження. Не має смаку. Виглядає як білий порошок для приготування розчину. Усуває проблему отруєння, детоксикацію організму, не травмує шлунок, кишечник, не всмоктується.
  • Ентеросгель. Ентеросорбент у вигляді гелю безбарвний, не має запаху, смаку. Його розчиняють у великій кількості води і приймають всередину. Застосовується дорослими і дітьми при отруєннях, алергії, інфекціях, схудненні, детоксикації, діареї, похмілля. Не травмує шлунок, може прийматися тривалим курсом.
  • Смекта. Ентеросорбент випускається у вигляді пакетиків-саше, має приємний смак (ванілі, апельсина, полуниці). Медичне застосування: виводить з організму токсини, добре закріплює стілець, дозволяє впоратися з метеоризмом на тлі отруєння.
  • Фільтрум. На натуральній основі, несмачний, не має запаху, володіє мінімальним набором протипоказань. Ефективно справляється з роботою, не травмуючи органи шлунково-кишкового тракту. Випускається у вигляді таблеток. Ентеросорбент дозволений для прийому у немовлят, їм достатньо половину таблетки, можна розім’яти і додати в компот, воду, грудне молоко – це не позначиться на продуктивності.
  • Якщо стан пацієнта не покращується, важливо звернутися за медичною допомогою, можливо, прийому лише ентеросорбентів недостатньо.

    Зверніть увагу на наступні товари