Останнім часом людство все більше хвилює питання, що стосується зміцнення імунітету. Люди намагаються знайти способи підвищення захисних функцій організму.
Що таке імунітет
Імунітет-це захисна система організму на будь-яке чужорідне вторгнення, яке може бути небезпечним. Спочатку вона розпізнає “ворога”, а потім видаляє разом з негативними впливами. Його структура буває 2 видів:
- природжений. Він реагує на небезпеку миттєво. У цьому процесі беруть участь клітини фагоцитів, медіаторів запалення, інтерферонів. Як тільки вони знаходять сторонні шкідливі присутності, вони їх знищують;
- придбаний. Він працює складніше, утворюючи спеціальні клітини, які спрямовані на знищення сторонніх клітин. Цей вид запам’ятовує інфекцію, і при її появі повторно реакція організму проявляється швидше. Згодом в пам’яті клітинного імунітету збирається досить великий список вірусів, і у кожної людини формується свій.
Імунітет представляє роботу декількох органів і клітин, що діють спільно як єдиний механізм. Вироблення клітин контролюється спеціальними органами-це тимус і кістковий мозок. Лімфатичні вузли запускають їх в дію. Вони розташовані близько великих суглобів (плечей, ліктів, колін, тазових), шиї. Вузли лімфатичної системи з’єднані між собою судинами, які затримують антигени і активують захист.
На стан імунітету впливає мікрофлора кишечника, 70% його розташована саме там. Вона розпізнає найбільш небезпечні частинки, які потрапили з їжею, і нейтралізує їх. Менш небезпечні проходить далі, допомагаючи організму самостійно виробити імунні клітини і зреагувати.
У людей постійно відбувається зміцнення імунітету, він удосконалюється через впливів зовнішніх факторів. Але чому тоді ми хворіємо? Вся причина в тому, що людей постійно оточують бактерії, серед них є як шкідливі, так і корисні. У невеликій кількості їх присутність тільки підвищує імунітет, активуючи захист. Якщо їх занадто багато, то організм може не впоратися, йому знадобиться час. Тому антибіотики приймати у великій кількості шкідливо, так як вони заважають зміцнювати імунітет, не дають захисній системі розвиватися, а також знищують корисні мікроорганізми. Краще використовувати лікарські препарати для зміцнення імунітету – імуномодулятори. Щоб полегшити роботу імунної системи, потрібно також ретельно стежити за гігієною. Також важливо вести правильний спосіб життя: збалансовано харчуватися, повноцінно відпочивати, гуляти на свіжому повітрі, уникати стресових ситуацій, алкоголю, надмірного вживання солодкого.
Симптоми зниженого імунітету
Нерідко трапляється так, що імунітет знижується, він починає гірше реагувати на наявність інфекцій в організмі, в результаті чого людина захворює. Однак буває і зворотний ефект, коли він працює посилено і починає атакувати не тільки чужі, але і клітини самого організму. Виникають аутоімунні захворювання. Імунні реакції характеризуються непереносимістю глютену, ревматоїдним артритом, розсіяним склерозом, червоним системним вовчаком, аутоімунним тиреоїдитом Хашимото.
Основні симптом зниження захисних сил організму:
- респіраторні інфекційні захворювання;
- інфекції дихальних шляхів, включаючи легені;
- гнійничкові запалення на шкірі. Вона грає роль бар’єру, але при зниженому імунітеті їй ця роль гірше вдається;
- грибкові освіти на нігтях, шкірі, слизових оболонках;
- повторювані хвороби ЛОР-органів і сечостатевої системи;
- довге загоєння ран.
Ознаками зниженого імунітету є слабкість, поганий настрій, головні болі, апатія, хронічна втома, сонливість, підвищення температури. Сприяє зниженню імунітету і спосіб життя: якщо людина постійно знаходиться в стресі, недостатньо спить, знаходиться в літньому віці, відчуває нестачу вітамінів і мікроелементів. На імунітет впливають також період клімаксу у жінок і пору року. У холодні сезони варто застосовувати препарати для зміцнення імунітету, які сприяють підвищенню захисних функцій організму.
Наявність хронічного запалення говорить про бактеріальних інфекціях і про те, що пора підняти імунітет. Якщо їх не усунути, то вони можуть привести до ускладнень.
Як зміцнити імунітет
Відновлення імунітету потрібно проводити комплексно. Скорегувати спосіб життя, харчування, використовувати імуностимулятори. Важливі також фізичні навантаження, які дозволяють контролювати вагу тіла, а це в свою чергу впливає на стан захисних механізмів. Заняття аеробікою, велоспортом, легким бігом допомагають фактично наполовину знизити ризики сезонних захворювань. Фізична активність позитивно впливає також на роботу кишечника, його мікрофлору – але ж він грає головну роль в імунній системі. Місяць рухомого життя – і в мікрофлорі накопичується більше корисних бактерій, які зміцнюють імунітет. Захисні клітини оновлюються, на зміну старим приходять нові, сильніші.
Хороший емоційний стан-кращий імуностимулятор! Потрібно займатися улюбленою справою, творчістю, медитувати, дивитися позитивні добрі фільми, спілкуватися з веселими людьми. Все це зробить організм витривалим.
Сон теж є засобом для зміцнення імунітету. В його ході відбувається відпочинок організму, оновлюються клітини, поповнюються сили. У добу людина повинна спати не менше 7-8 годин. З цих же причин хворого постійно хилить в сон – це спосіб відновлення.
У харчуванні важливо дотримуватися балансу. Надлишкового харчування шкідливо, проте дефіцит вітамінів і мінералів негативно впливає на роботу організму. Їжа є будівельним матеріалом для клітин, тому харчування має бути збалансованим. Можна періодично приймати вітамінні препарати, які також грають роль ліків для зміцнення імунітету. Особливо це актуально навесні, коли ресурси організму виснажилися. Потрібно споживати також достатню кількість рідини-1,5-2 літри на добу.
Види препаратів для зміцнення імунітету
Гомеопатичний
Вони відносяться до альтернативної медицини і продаються в аптеках безрецептурно. Їх дія комплексне і щадне. Однак відмовлятися від традиційних імуномодуляторів-стимуляторів на користь гомеопатії не варто. Такі лікарські засоби краще включити в комплексне лікування.
Природного походження
Велика частина людей вважають за краще засоби для зміцнення імунітету на рослинній основі. Серед них: спіруліна-вел, Ехінацея, Імуностимул. Їх вважають найбільш екологічними в боротьбі з інфекціями. Трав’яні чаї, відвари і настої надають відмінне антибактеріальну та імуностимулюючу дію і відновлюють сили організму.
На основі бактерій
Бактеріальні лізати є фрагментами клітин бактерій, які втратили свою життєздатність, але ще володіють імунною активністю. Вони допомагають знищувати інфекції, знижувати запальні реакції, зменшуючи симптоми застуди і полегшуючи стан хворого. При наявності інфекційних хронічних захворювань повністю ліквідують вогнище. Серед таких імуностимуляторів-Бронхо-мунал, Ісміген.
На основі інтерферонів
Інтерферони і їх індуктори відносяться до ліків для зміцнення імунітету, вони провокують вироблення інтерферону – біологічно активної речовини в організмі. Молекули їх є частиною імунної системи, стимулюють активність кісткового мозку і захисних клітин. Ефективність препаратів і противірусних засобів полягає в підвищенні загальних захисних властивостей організму. Зміцнюють імунітет імуномодулятори-Циклоферон, Аміксин.
Вітамін
Мікроелементи важливі для нормального функціонування органів, імунна система також пов’язана з ними. До них відносяться 13 вітамінів і 20 мінералів, нестача яких може викликати різні відхилення і хвороби, пов’язані з обміном речовин. Особливо важливо приймати вітаміни з, А і D, які грають роль відмінних імуностимуляторів.
На основі витяжки з вилочкової залози
Тималін являє витяжку з вилочкової залози телят, він сприяє відновленню імунітету, продукує її клітин, запускає регенерацію і кровотворення. Застосовується у вигляді ін’єкцій. Його призначають також з профілактичною метою дорослим щодня по 5-10 мг, дітям від 6 місяців по 1-5 мг щодня протягом 3-5 днів.
Поліоксидоній-препарат комплексної дії. Унікальність його в тому, що він бореться одночасно з грибковими, бактеріальними і вірусними захворюваннями. Підходить людям, які мають алергічні реакції, не має в складі компонентів рослинного походження і бактеріальної ДНК. Його призначають при запальних процесах, для усунення інтоксикації, профілактики захворювань ГРВІ. Він випускається у формі таблеток, ліофілізату, супозиторій.
Купуючи підвищують імунітет будь-які лікарські засоби, потрібно проходження повноцінного курсу лікування для отримання потрібних результатів. Вони покращують стан організму, відбувається природна стимуляція захисних клітин.
Зверніть увагу на наступні товари