Про те, чи робити дитині щеплення чи ні, сучасні батьки готові сперечатися до знемоги. Медицина в цьому питанні більш категорична-однозначно робити, але правильно! Що це означає?
Головне правило-дитина повинна бути здоровою. Протипоказання до вакцинації діляться на тимчасові і постійні. Зовсім не можна робити щеплення при:
- онкологічних захворюваннях;
- діагностованих патологіях нервової системи, епілепсії;
- імунодефіцитних станах;
- алергії (наприклад, якщо у дитини непереносимість курячого білка, то щеплення від грипу, кору, паротиту йому протипоказані);
- сильної реакції на введену вакцину або поствакцинальні ускладнення (тобто використовувати конкретний препарат надалі не можна).
Тимчасовими протипоказаннями для щеплення можуть бути:
- гострі захворювання. Наприклад, якщо малюк тільки що переніс застуду, укол відкладається на 2-4 тижні; при виявлених інфекціях сечостатевої системи вакцинацію проходять тільки через 3-6 місяців;
- проведене переливання крові (рекомендується витримати 3 місяці після процедури);
- недавнє хірургічне втручання-питання про щеплення стане актуальним тільки через місяць після виписки зі стаціонару;
- період загострення хронічної патології.
Багато батьків починають негативно ставитися до щеплень через побоювання, що вони завдадуть шкоди імунітету дитини, але чи так це?
- По-перше, обов’язково слід прищеплювати часто хворіють малюків-низький імунітет не в силах впоратися з інфекцією, а щеплення в цьому йому реально допоможе.
- По-друге, щеплення не знижують імунітет! Це ще одна фатальна помилка, від якої страждають і діти, і батьки! Після щеплення протягом 2-4 тижнів імунна система працює на максимальних оборотах. Якщо у дитини з’явився нежить після уколу, то винна в цьому не щеплення: швидше за все, він просто підхопив інфекцію в поліклініці, транспорті, на ігровому майданчику.
- По-третє, не треба думати, що щеплення марні, так як їх роблять від неіснуючих захворювань. Якщо серед ваших знайомих ніхто не хворів на дифтерію або кір, це не означає, що їх більше немає. Тільки від коклюшу щорічно вмирають близько 100 000 малюків! Щеплення-це той самий випадок, коли краще перестрахуватися.
Якщо ви твердо вирішили не робити дитині щеплення, пам’ятайте – підписавши письмову відмову, ви берете відповідальність за його здоров’я на себе. У дні небезпечної епідеміологічної ситуації (наприклад, в зимовий період сплеску застуд) нещепленому малюкові краще побути вдома, інакше лікарняний буде нескінченним. Пневмококова інфекція, вітряна віспа (вона дійсно існує, і це не страшилка з підручника історії), гепатит А, кір, краснуха, паротит, дифтерія, правець, туберкульоз – ви впевнені, що імунітет вашої дитини впорається зі збудниками цих захворювань самостійно? Як слід подумайте, перш ніж підписати відмову від щеплень: багато молодих батьків (будучи самі, ДО РЕЧІ, щепленими) не розуміють всієї серйозності цього рішення і тієї небезпеки, якої вони піддають малюка. Свої сумніви і страхи, пов’язані з щепленнями, найкраще обговорити з досвідченим педіатром, а не з товарками на дитячому майданчику. Пам’ятайте – будь-яке захворювання набагато простіше попередити, ніж лікувати!
Зазначена інформація носить ознайомчий характер. Якщо у вас виникли проблеми зі здоров’ям, перш за все, необхідно звернутися за консультацією до фахівця.