Коли їжа на шкоду: що таке харчова залежність

Смачно поїсти-це приємно і корисно. Але як не нашкодити здоров’ю?


                                    Когда еда во вред: что такое пищевая зависимость

Без зупинки

Отже, що таке аддиція. По суті, вона нічим не відрізняється від нікотинової або алкогольної залежності і навіть наркоманії, оскільки коріння у них однакові – психологічні. Алкоголіку необхідно постійно випивати, а» їдцю ” відповідно є. Причому контролювати це практично неможливо. Заборони викликають негативні емоції.

Залежна людина вживає набагато більше продуктів, особливо солодощів, ніж це необхідно для підтримки життєдіяльності. Переїдання призводить до:

  • зайвим кілограмам;
  • гіпертонія;
  • діабет;
  • хвороб серцево-судинної системи;
  • проблем з шлунково-кишковим трактом.

Саме тому харчова залежність небезпечна.

Важливо відрізняти її від пристрасті до певного блюда, коли людина любить поласувати, наприклад, спагетті або курячим філе. Перша ознака захворювання-безконтрольний прийом будь-яких продуктів і все збільшуються порції.

У чому причина

Так чому ж їжа стає отрутою? Хвороба розвивається через те, що ми часто не вміємо справлятися зі стресом. Нервуючи, турбуючись, багато хто з нас (частіше жінки) «заїдають» це неприємний стан. Згодом це входить в звичку, і їжа займає всі думки. А значить, харчова залежність вже сформувалася-пора вживати заходів!

Кому загрожує

Опинитися в подібній ситуації більше всіх ризикують:

  • хворі в стані депресії;
  • люди з низькою самооцінкою;
  • колишні курці, які знаходять у смачних стравах заміну сигарети;
  • пацієнти з генетичними порушеннями.

Як впоратися

Виявивши у себе ознаки цього захворювання, дотримуйтесь наведених нижче порад.

Ведіть щоденник харчування

У блокнот щодня записуйте, яку їжу і скільки порцій ви вживаєте щодня, а також що і скільки ви п’єте. Так ви зможете контролювати процес.

Зважувати

Візьміть в звичку вставати на ваги щоранку натщесерце, а також перед сном. Результати теж необхідно записувати. Це допоможе побачити, як харчова залежність негативно відбивається на вашій вазі.

Аналізуйте свої записи, щоб зрозуміти, які саме продукти вам шкодять. Таким чином ви поступово зможете від них відмовитися.

Скорочуйте порції

Постарайтеся накладати в тарілку трохи менше, ніж ви звикли, поступово скорочуючи обсяги порцій. Таким чином їжа поступово почне приносити вам користь, а не шкодити.

Скоректуйте режим харчування

Привчіть себе найбільше з’їдати на сніданок, трохи менше – на обід, а вечеряти чимось легким. Таким чином ви розвантажите свій шлунок, і йому не доведеться працювати 24 години на добу.

Зосередитися

Під час їжі будьте сконцентровані, щоб позбутися від харчової залежності. Звертайте увагу на те, що ви їсте, а не бездумно поглинайте продукти. Постарайтеся отримувати задоволення від кожного з’їденого шматочка.

Підбити підсумок. Справитися з цією неприємністю можна, іноді за допомогою фахівця. За статистикою, 20% залежних здатні зробити це самостійно. Головне-зрозуміти, що у вас є проблема, і докласти зусиль, щоб її усунути. Так ви знову будете радіти життю, а не тільки їжі, і станете здоровою людиною.