Фрукти, корисні для правильної роботи шлунка

Збалансоване харчування лежить в основі лікування і профілактики захворювань, пов’язаних з порушеннями роботи шлунково-кишкового тракту. Фрукти визнані незамінними джерелами клітковини, жирних кислот, вітамінів і мінералів. Мають масу цілющих властивостей. Більшість з них досить низькокалорійні. Найчастіше вживаються в їжу сирими. Використовуються для приготування різних салатів, десертів і коктейлів. Розповімо про фруктах, яке варто включити в меню, якщо є проблеми з травленням.


                                    Фрукты, полезные для правильной работы желудка

Банан

Прискорює процес регенерації слизової оболонки стравоходу, шлунка, дванадцятипалої кишки. Дубильні речовини перешкоджають розвитку хвороботворних мікроорганізмів. Допомагають побороти проблеми з дефекацією. Настій на основі зеленої шкірки використовується в народній медицині при лікуванні панкреатиту. Адже комплекс амінокислот і вітамінів групи B усуває больовий синдром. Бананове пюре в поєднанні з сиром зменшує запалення. Коктейль з банана і молока усуває печію. Згідно з останніми дослідженнями, нейтралізує негативний вплив бактерії “Helicobacter pylori” провокує появу і розвиток виразкової хвороби.

Яблуко

На 80% складаються з води. Тому допомагають усунути порушення водного балансу, що виникає в результаті метеоризму або нападів блювоти. Збагачене вітамінами і мінералами. Активізує роботу травної системи. Містить хлорогенові кислоти, які є потужними антиоксидантами природного походження. Мінімізує негативний вплив канцерогенів на шлунково-кишковий тракт. Перешкоджає розвитку патогенних штамів кишкової палички і золотистого стафілокока. Регулярне вживання яблук сприяє поліпшенню перистальтики кишечника. При підвищеній кислотності дозволені плоди солодких сортів. У яблучному соку присутні бор, пектин, залізо, які виводять з організму токсини, регулюють секрецію соляної кислоти.

Груша

Містить багато калію, магнію і вітаміну E. підвищує стійкість слизової оболонки шлунка до пошкоджень. Пригнічує розвиток гастриту. Згубно впливає на яйця гельмінтів. Цинк у складі фрукта прискорює загоєння виразок, підсилює регенерацію пошкодженого кишкового епітелію. Пектин налагоджує правильне функціонування органів травного тракту. Запобігає появі надмірного газоутворення і неінфекційної діареї. Відвар із сушених плодів застосовується при лікуванні синдрому роздратованого кишечника. Свіжовичавлений грушевий сік усуває симптоми атонічного запору.

Авокадо

Цінне джерело жирних кислот Омега-3, вітамінів групи B і клітковини. Вважається хорошим профілактичним засобом від метеоризму. Регулює кислотність шлункового соку. Покращує самопочуття людей, які страждають від дивертикулярной хвороби товстої кишки. Пантотенова кислота необхідна для синтезу холестеролу. Ніацин бере участь у розщепленні етанолу, очищенні організму від шлаків. Щоденне вживання в невеликих кількостях зменшує концентрацію в калі жовчних кислот. Таким чином перешкоджаючи прояву хологенной діареї.

Ківі

Рекордсмен по концентрації вітаміну C. сік з ківі містить унікальний комплекс органічних кислот, які нормалізують відтік жовчі. Знижує ймовірність утворення каменів у нирках. Фермент актинідин активізує розщеплення білків, полегшує перетравлення їжі, позбавляє від відчуття дискомфорту в животі. Усуває відрижку і печію. Має бактерицидну, протизапальні властивості.

Гранат

Мінеральний комплекс зменшує ймовірність появи раку передміхурової залози. У 2019 році вчені з Луівсіллского університету довели, що зерна стиглого граната є природним ліками від виразкового коліту. Сік ліквідує процеси бродіння в організмі. Шкірка виробляє такі алкалоїди як: ізопеллетьерін, псевдопеллетьерін, метілізопеллетьерін. Активно використовується при лікуванні гельмінтозу. Виступає в якості інгібітора росту бактерій роду «Shigella», а також сальмонели.

Апельсин

Очищає клітини печінки і жовчовивідні шляхи. Позбавляє від розладу травлення. Характеризується потужними протимікробну, протизапальну ефектами. Значно покращує апетит. Однак заборонений при загостреннях виразки дванадцятипалої кишки, ентериту і панкреатиту. Подразнює слизову оболонку.