Чому хочеться солодкого і як з цим боротися

При вживанні солодощів в організмі виробляється більше серотоніну, який називають гормоном радості, і ендорфінів, названих гормонами хорошого самовідчуття. Цим пояснюється постійна тяга багатьох людей до десертів. У той же час причиною нестримної любові до солодощів можуть бути і відхилення у здоров’ї.


                                    Почему хочется сладкого и как с этим бороться

Чи викликає цукор звикання

Є багато причин, чому людям хочеться солодкого. У їх числі мотиви, для яких характерні фізичні фактори, що залежать від самопочуття. Інші мають психологічний характер, обумовлений ефектом емоційного самовідчуття. 

Дослідженнями встановлено виникнення залежності від солодкого у тих, хто часто вживає їжу, що містить цукор або його замінники.

З яких причин хочеться солодкого

Виявлено безліч мотиваторів, що викликають спрагу поласувати. З їх числа виділені наступні:

  • Недолік мінералів. Дефіцит хрому, магнію, заліза викликає в організмі зміну чутливості до глюкози. 
  • Емоційні хвилювання і пригнічений стан. З’їдена солодкість збільшує величину гормонів-інсуліну і серотоніну. Через них піднімається настрій, викликаючи бажання поласувати ще і ще в подальшому.
  • Звичка святкувати успіх у справах солодким, яка сама по собі не шкідлива. Але з’їдати продукт треба в обмеженому вигляді, наприклад, гіркого шоколаду до 2-х шматочків в день. Ціла шоколадна плитка, що з’їдається щодня, веде до залежності.
  • Передменструальний синдром часто викликає у жінок потребу з’їсти солодкість за 7-14 днів до початку місячних. У ці дні в жіночому організмі знижується показник гормону естрогену, а рівень серотоніну стає нестабільним.
  • Гіпоглікемія або швидке зниження кількості цукру в крові. Подібне виникає, якщо тривалий час немає можливості поїсти або перекусити між основним прийомом їжі. Тим, у кого діагностовано гіпоглікемію, слід вживати порцію легкої їжі з інтервалом у 3 години.
  • Дефіцит сну пов’язаний з потягом до солодкої, солоної і крохмалистої продукції. Вони-джерела швидкої енергії, яку вимагає організм, щоб компенсувати стан втоми. 
  • Що робити, щоб не хотілося солодкого 

    Переїдання цукру веде до проблем у здоров’ї. Але можна досягти помірності в їх поглинанні, використовуючи для цього деякі способи. 

    • Не відмовлятися зовсім від солодких продуктів. Якщо їх зовсім довго не їсти або зовсім виключити з раціону, можна зірватися і в якийсь момент з’їсти занадто багато. А розумна кількість, яку людина собі дозволяє щодня, стане вирішенням проблеми.
    • Вивчати етикетку. Позначення на упаковці розкажуть, скільки в продукті цукру. Якщо багато, то варто утриматися від покупки. 
    • Прогулянка і фізична активність. Тим, кому постійно хочеться солодкого, допоможе прогулянка. Навіть 12 хвилин на свіжому повітрі піднімає рівень гормонів радості і знижує потяг до цукру.
    • Висипатися. Можливість спати вдень компенсує недолік нічного сну, а разом з нею знижується потреба в ласощах.
    • Вживати потрібні для здоров’я солодощі. Місце небажаних для організму продуктів треба віддати ягодам і фруктам з солодким смаком. А введені в повсякденне меню сухофрукти без цукрової добавки ще й поліпшать травлення. 
    • Дробове харчування. Зменшення кількості їжі за сніданком, обідом і вечерею і два здорових перекусу — шлях до скорочення ласощів в меню. Такий режим підтримує цукор в крові на певному рівні, не допускаючи стану гіпоглікемії.
    • Абстрагуватися. При бажанні поласувати можна зайняти себе якоюсь справою. На допомогу-заплановані завдання, наприклад, у вигляді дзвінка другу, 5-ти присідань, виконання швидкого прибирання по дому, короткої прогулянки. Хіба Мало, який відволікаючий маневр може допомогти, якщо хочеться солодкого. 
    • Психологічна допомога. У разі, коли хочеться солодкого через пригніченого емоційного стану, протистояти цьому легше разом з людиною або Компанією, які підтримають в починанні. Поради психолога – теж можливість впоратися з цукровою залежністю.