Повальне захоплення здоровим харчуванням, фітнесом і схудненням стало справжньою манією. Але чи варто сліпо вірити всім суворим ЗСЖ-правилам? Спробуємо розібратися в цьому питанні разом!
- Не їсти після 18.00. Ох вже цей кошмар будь-якої дівчини, коли з приходом сутінків так і тягне підійти до холодильника. Тим часом, їсти слід не за часом, а за апетитом. Правило на заборону їжі після 6 години вечора більше підходить для тих, хто вечеряє в проміжок 17.00-18.00 і рано лягає спати. Якщо ж ви постійно боретеся з почуттям голоду, то не варто гвалтувати себе і шлунок – їжте сміливо, але… не все. Звичайно, торт, пиріжки і шинку слід відкласти – найкраще зовсім, ну або хоча б до ранку. А ось нежирну рибу, м’ясо, овочі, крупи, цільнозерновий хліб можна їсти без докорів сумління. ДО РЕЧІ, ідеальним варіантом пізньої вечері стане хороший шматок червоного м’яса зі свіжими овочами. Пам’ятайте: у здорової людини після прийому їжі відчуття голоду пропадає на 4-6 годин. Якщо ви весь час хочете їсти, це привід звернутися до лікаря.
- Періодично дотримуватися суворої дієти. Будь-які жорсткі харчові обмеження-це погано. Харчування має бути повноцінним і збалансованим: людському організму потрібні і жири, і білки, і вуглеводи. Більшість дієт побудовано якраз на виключенні (частковому або повному) жирів або вуглеводів з раціону, що призводить до негативних наслідків. Крім того, пробувши якийсь час в умовах дефіциту потрібних йому речовин, організм починає компенсувати втрачене, як тільки ви влазите в жадане плаття і повертаєтеся до звичної системи харчування.
- Приймати вітаміни (без рекомендації лікаря). Сезонну втому, недосип, випадання волосся та інші проблеми багато хто з нас звикли вирішувати полівітамінними комплексами, купленими в найближчій аптеці. Однак далеко не завжди перераховані симптоми викликані саме дефіцитом поживних речовин. В такому випадку ви не тільки викидаєте гроші на вітер, але і ризикуєте отримати проблеми зі здоров’ям через надлишок вітамінів. Як бути? При погіршенні самопочуття та інших підозрілих симптомах необхідно проконсультуватися з фахівцем.
- Пити теплу воду з лимоном. Ні, в цьому ранковому ритуалі, який обов’язково дотримуються багато моделей, велнес-блогери та інші авторитетні персони, нічого поганого немає – і хорошого теж. Насправді не має значення, вип’єте Ви воду з лимоном або без – важливо те, що ви спожите необхідне для нормального функціонування організму кількість рідини на добу. Лимон в даному випадку лише робить воду більш приємною на смак і ніяк не прискорює обмін речовин. Більш того, будьте обережні: випивається натщесерце гаряча вода з лимоном може сильно пошкодити емаль зубів.
- Вживати в їжу знежирені продукти. Сир, кефір, сметана, знежирені торти і навіть майонез – це просто рекламний трюк. І якщо ви захочете уважно ознайомитися зі складом таких дієтичних продуктів детальніше, то будете неприємно вражені кількістю хімічних добавок та інших малокорисних речовин. Знежирені молочні продукти деякі лікарі і зовсім вважають небезпечними. Як бути? Якщо вже вам дуже хочеться улюблений» Наполеон ” або олів’є, з’їжте – але невелику порцію і в першій половині дня.
- Вірити в те, що є продукти, які розщеплюють жир. На превеликий жаль, ананас, папайя, часник, морська капуста не здатні вплинути на ліпідний обмін кардинальним чином. Жир починає згоряти лише в одному випадку – якщо ви витрачаєте калорій більше, ніж отримуєте з їжі. А ось продукти з так званої негативною калорійністю дійсно існують: на переробку огірка або брокколі організм витрачає більше енергії, ніж дають ці овочі при перетравленні.
Дбайте про своє тіло розумно і з любов’ю!
Зазначена інформація носить ознайомчий характер. Якщо у вас виникли проблеми зі здоров’ям, перш за все, необхідно звернутися за консультацією до фахівця.