Лікування нежиті у дітей

Лечение насморка у детей

Нежить у дитини-одне з найпоширеніших уражень верхніх дихальних шляхів. При незначних виділеннях з носа прозорого кольору більшість фахівців не рекомендують лікувати нежить медикаментозно. Подібні симптоми можуть бути звичайною захисною реакцією. Чуйний дитячий організм таким чином реагує на різноманітні подразники і чужорідні речовини. Досить буде звичайних гігієнічних процедур.

Але, нерідко нешкідливий з точки зору багатьох батьків, затяжний нежить, може бути, і ознакою інших різних порушень. Повинні насторожити-рясні виділення з неприємним запахом, інші ознаки ГРЗ. Щоб не допустити серйозних ускладнень і хронічного риніту, необхідно вчасно починати відповідне ефективне лікування відразу після появи симптомів.

Особливості дитячого організму

Носова порожнина будь-якої людини покрита шаром слизу. Одна з основних завдань залізистих і миготливих епітеліальних клітин, з яких вона складається – знешкодження вірусних інфекцій і бактерій, видалення всього чужорідного.

Особливості носової порожнини у маленьких дітей, відрізняються від будови дорослого організму. Повноцінно система органів дихання розвивається тільки до семи років. У малюка з трьох хоан розвинене тільки дві. Слизова більш рясно забезпечена кровоносними судинами, що при найменших несприятливих обставинах сприяє швидкому її набряку. Через вузьких носових проходів утруднюється виведення накопиченого секрету. Дуже часто захворювання верхніх носових шляхів супроводжуються запальними процесами середнього вуха.

Через появу закладеності носа малюк починає дихати ротом. Це, в свою чергу, призводить до порушення сну, зниження апетиту. Організм слабшає, не здатний чинити опір інфекційним захворюванням.

Причини нежиті у дітей

Нежить у дітей як раннього, так і дошкільного віку – часте явище. Причинами закладеності носа можуть стати:

  • переохолодження,
  • бактеріальна інфекція,
  • вірусні захворювання,
  • підвищена чутливість,
  • схильність алергічних реакцій,
  • фізіологічні особливості організму,
  • простудні захворювання,
  • деформації носової перегородки,
  • набряклість носових проходів, пов’язана з прорізуванням зубів,
  • незрілий імунітет.

Ускладнювати дихання носом можуть і сильно збільшені внаслідок регулярних запальних процесів мигдалини. Саме від причин захворювання безпосередньо буде залежати, ніж лікувати нежить у дитини.

Основні стадії вірусного захворювання

Буквально через кілька годин після зараження дитина може відчути сухість в носі, спровоковану звуженням судин. Таке відчуття також може супроводжуватися легким печінням і чханням.

Через кілька днів судини почнуть, навпаки, розширюватися, викликаючи набряк і почервоніння слизової. Під час сну малюк може злегка сопіти або хропіти.

Якщо виділення стали густішими, жовтого або зеленуватого кольору – це вірна ознака того, що до наявної вірусної приєдналася бактеріальна інфекція.

На найскладнішій четвертій стадії вже з’являються серйозні ускладнення-утруднення дихання, хронічний нежить, інші симптоми. При гострому риніті може знадобитися застосування антибіотиків. У таких випадках обов’язково звертаються за консультацією лікаря.

Не рекомендується при лікуванні нежиті у дітей захоплюватися різноманітними народними способами. Без спеціальних знань можна викликати алергічні реакції, опіки, масу інших неприємних наслідків, завдати непоправної шкоди ніжному дитячому організму.

Особливості лікування нежиті у дітей

Основні завдання батьків при перших ознаках вірусної інфекції – створити максимально комфортні умови для здоров’я дитини. Так як основна частина секреції носової слизу – це волога, повітря в приміщенні не повинен бути занадто теплим і пересушеним. Щоб швидко вилікувати риніт, слід забезпечити малюка теплим, рясним питвом. Краще, якщо це буде звичайна чиста вода. Солодкі напої можуть спровокувати розвиток інфекції в горлі.

Якщо тривалий нежить не супроводжується підвищеною температурою, рекомендується не сидіти цілими днями вдома, а вирушати на прогулянки. При цьому не варто також занадто Укутувати малюка, а одягати по погоді.

Носик повинен бути регулярно звільненим від слизу. Для подібних цілей можна на свій розсуд використовувати різноманітні сучасні пристосування. Сьогодні у продажу можна знайти досить великий асортимент подібної продукції.

Серед основних різновидів аспіраторів:

  • вакуумний,
  • електронний,
  • мундштучний,
  • спринцівка.

Щоб не допустити повторного зараження, в залежності від обраної моделі, необхідно після кожного застосування ретельно промивати або кип’ятити вироби, міняти одноразові насадки.

Категорично не рекомендується використовувати багаторазові хустки, які є ефективними розсадниками інфекції.

Для полегшення і прискорення перебігу хвороби лікуючий лікар може порекомендувати застосування імуноукріплюючих лікарських засобів.

Дія судинозвужувальних крапель

Вилікувати нежить у дитини можна медикаментами різного призначення. Використання судинозвужувальних препаратів сприяє звуженню судин носової порожнини. Закладеність носа швидко зменшується, дихати стає легше. Так як ніякого лікуючого процесу не здійснюється, можна розраховувати лише на короткочасне зняття неприємних симптомів.

Категорично заборонено приймати такі ліки тривалий час. Подібні дії можуть привести до відновлення закладеності носа за допомогою посиленого припливу крові. Дані симптоми медикаментозному лікуванню вже не піддаються.

Такі лікарські засоби при тривалому застосуванні сильно деформують судини, після чого вони втрачають здатність нормально функціонувати. До слизової не будуть надходити в необхідній кількості поживні речовини і кисень, через набряклості вона не зможе повноцінно захищатися від наступних інфекцій.

За тривалістю впливу розрізняють препарати: короткого, нетривалого, середнього і тривалої дії.

До першої категорії відносяться препарати на основі Нафазолина. Вони можуть призначатися вже з 1 року. Ефект зберігається протягом 4-6 годин. Лікарські засоби з фенілефрином надають щадне вплив на слизову, швидко виводяться з організму.

З високоефективними ксилометазоліновими краплями від нежиті у дітей можна забути про неприємні відчуття на 8-10 годин. Препарати тривалої дії з Оксиметазоліном не бажані дітям до року, з цукровим діабетом або нирковою недостатністю.

Випускаються судинозвужувальні препарати в формі крапель, спреїв, назальних гелів. Вибір тих чи інших варіантів, дозування і частота прийому безпосередньо буде залежати від віку пацієнта.

Особливості препаратів з ефірними маслами

Краплі, в складі яких присутні ефірні масла, крім судинозвужувального, мають протизапальну, антисептичну, спазмолітичну дію. Вони не викликають звикання, будь-яким чином не деформують слизову оболонку, а навпаки сприяють її відновленню. Застосовуючи такі препарати, можна нейтралізувати більшість вірусів і мікробів. При застуді допомагають швидко полегшити дихання і зняти набряк.

Найчастіше в складі медикаментів такої фармацевтичної групи можна зустріти масла:

  • туя,
  • евкаліпт,
  • гірської сосни,
  • м’ятий,
  • ялиця,
  • маслина,
  • ромашка,
  • полин,
  • звіробій,
  • шипшина,
  • соя.

Користь антигістамінних препаратів

Такі препарати застосовують для лікування алергічного нежиті. До складу засобів входять: рупатадин, мізоластин, меквітазин, левоцетиризин, фексофенадин, ебастин, дезлоратадин, цетиризин, азеластин, акривастин. Це можуть бути таблетки, які приймають 1 або 2 рази на день. Дія можна відчути вже через півгодини після прийому. Спреї зберігають свою активність протягом 6-12 годин, діють вже через 15 хвилин. Основні завдання антигістамінних компонентів в судинозвужувальних препаратах-знімати набряки. У продажу також можна знайти препарати з антибактеріальним і протимікробним впливом.

Щоб не допустити розвитку сезонного алергічного риніту, що закапати необхідно вирішувати ще до появи перших ознак захворювання.

Зволожуючі краплі

Це розчини, які м’яко і дбайливо очищають слизову оболонку, один з кращих сучасних варіантів, ніж можна промити ніс. Крім слизу також видаляються мікроорганізми, алергени та інші чужорідні частинки. Результати застосування таких препаратів буде помітний через кілька днів.

Зазвичай це очищена морська вода або класичний соляний розчин, дозволені для використання з перших днів життя. Промивання сольовими розчинами сприяє швидкому розрідженню назального секрету, розм’якшують сухі скоринки, надають дезінфікуючий і помірне судинозвужувальну дію.

Багато батьків намагаються приготувати подібні склади самостійно, в домашніх умовах. Але, це не зовсім вірне рішення. Аптечні засоби відрізняються збалансованим складом, не подразнюють слизову і не руйнують природну мікрофлору. Завдяки герметичності флаконів, стерильність вмісту зберігається протягом декількох років.

Особливо зручно використовувати солоні Спреї для промивання носа, створені спеціально для самих маленьких пацієнтів. Завдяки м’якій подачі струменя дитині не заподіюється будь-якої дискомфорт.

Особливості препаратів для внутрішнього застосування

У деяких випадках доцільно використовувати такі засоби від нежиті у дітей як таблетки або капсули. Залежно від особливостей організму і складності протікання захворювання можна застосовувати рослинні або гомеопатичні препарати. Такі лікарські засоби зазвичай не мають протипоказань або побічних ефектів.

До складу імуномодулюючих препаратів зазвичай входять лізати всіх основних бактерій, що викликають респіраторні інфекції. До хвороби такі знешкоджені мікроби не приведуть, але змусять імунну систему працювати більш продуктивно. Засоби від застуди для зовнішнього застосування

Дані препарати від нежиті у дітей є допоміжними засобами, призначаються одночасно з основною терапією, для профілактики або коли назальні форми ліків категорично протипоказані або малюк противиться закопування. Серед такої продукції:

  • інгаляційні пластирі: наклейки на одяг або меблі, підходять дітям від 2 років, тривалість дії становить до 8 годин;
  • бальзами-олівці: завдяки компактній формі їх зручно брати з собою на прогулянку, при закладеності носа необхідно кожної ніздрів зробити по кілька вдихів;
  • масляні спреї: призначені для ароматизації повітря в приміщенні, нанесення на тканинні браслети, пульсуючі ділянки;
  • зігріваючі гелі та мазі: застосовуються при переохолодженні, надають зігріваючий ефект, допомагають полегшити симптоми застуди;

Комбіновані препарати

Медикаменти цієї групи здатні вирішити одночасно кілька завдань. Різні компоненти, що входять до складу, підсилюють дію один одного, демонструють досить високу ефективність, навіть при затяжному нежиті.

Протимікробні ліки можна поділити на дві основні групи: антибактеріальні та противірусні засоби. Перша група активна відносно патогенних бактерій, друга призначена для боротьби з вірусами.

Муколітики застосовуються при густих гнійних виділеннях, розріджують накопичилася мокротиння або носовий секрет, полегшують її відходження. Такі краплі зазвичай містять: ацетилцистеїн, туаміногептану сульфат, сік і екстракт цикламена європейського.

В інтернет-аптеці Farmani можна знайти величезний асортимент якісної продукції, для різних форм захворювання. Але, як вилікувати нежить у дитини, обов’язково повинен порадити фахівець.

Зверніть увагу на наступні товари