Раціональний підхід до використання продуктів після свят

Традиційно новорічні свята-час ломляться від смакоти столів. При підготовці до головної ночі року, кожна господиня вважає своїм обов’язком змусити холодильник «тріщати по швах» від готових страв і напівфабрикатів. Багато хто навіть не замислюються над тим, як зберегти продукти після свят. Невеликі хитрощі, представлені нижче, допоможуть продовжити термін придатності страв і трохи заощадити.


                                    Рациональный подход к использованию продуктов после праздников

Особливості зберігання

  • Щільно закрита упаковка. Якщо залишити готові страви на сервірувальних тарілках, вони швидко зіпсуються. Купівля простих харчових контейнерів, фольги або плівки допоможе зберегти заготовки свіжими, і зручно скласти делікатеси в холодильнику.
  • Принцип “товарного сусідства”. Цей термін строго дотримуються в закладах громадського харчування. Згідно з цим принципом, не слід зберігати разом другі страви з фруктами або овочами, розморожені і заморожені, сухі і вологі заготовки. Також він має на увазі дотримання всіх санітарних норм і ретельне очищення холодильника від забруднень.
  • Відсутність сторонніх предметів в тарілці. Йдеться про металеві ложки, лопатки або виделки, які багато хто забуває в тарілках з салатами, супах або в гарячому. Знавці хімії зрозуміють, що при контакті органіки з металом, відбувається реакція окислення. Таким чином, не тільки підвищується кількість металу в їжі, але і збільшується число бактерій. Такий спосіб зберігання суперечить чинним санітарним нормам.
  • Застосування заморозки. Це перевірений спосіб збереження смакових і якісних характеристик їжі, яким користуються сучасні господині. Заморожені заготовки можуть зберігатися до 30 днів в морозильнику. Для додаткового захисту від вологи, слід загорнути напівфабрикат в харчову плівку або помістити в контейнер. Чим менше повітря буде в Тарі, тим краще. Цей спосіб підходить для зберігання продуктів після свят: напівфабрикатів, нарізки, зелені, овочів, інгредієнтів салату та інших продуктів. Заморожування дозволяє позбутися від перевантаження в день свята, а також заощадити на закупівлі продуктів для майбутніх урочистих заходів.
  • Облік термінів зберігання при покупці компонентів страв. Чим пізніше відбувається закупівля компонентів, тим вище ймовірність продовження термінів придатності готових страв.
  • Правила обробки продуктів і готових страв

    Термін придатності продуктів після свят багато в чому залежить від способу їх обробки:

    • Кисломолочну заправку, соуси або майонез слід додавати тільки перед подачею страви. Вживати в їжу заправлену страву можна тільки протягом 12 годин. Напередодні застілля можна помістити нарізані заготовки в щільно закриті ємності, а потім діставати їх по черзі, додавати заправку і подавати до столу.
    • Швидкопсувні делікатеси, які немає можливості відразу вжити в їжу, можна піддати термічній обробці. Так, з овочевої, м’ясної, сирної нарізки може вийти смачна піца, апетитні оладки або пишний омлет. Цитрусові підійдуть для приготування джему, желе або компоту;
    • Їжу, що залишилася, яку немає можливості з’їсти до закінчення терміну придатності або переробити, можна віддати домашнім вихованцям або бездомним тваринам. Звичайно, в цьому випадку слід попередньо дізнатися: які продукти не зашкодять здоров’ю тварин.

    Перераховані рекомендації допоможуть розумно використовувати продукти після свят, знизити витрати на додаткові інгредієнти і полегшити процес приготування їжі. Вчасно зробивши запаси готової їжі, можна насолодитися вільним часом і теплими спільними моментами з рідними і близькими.