Які продукти допомагають при стресі

Зі стресовими ситуаціями, будь то невеликі неприємності або складні емоційні проблеми, люди стикаються щодня. Уміння справлятися з негативними емоціями дозволяє швидко вирішити проблему і зберегти своє здоров’я. Однак часто людина, не замислюючись, починає заїдати свої неприємності шкідливими продуктами, що призводить до ще більш депресивного стану і, не рідко, до збільшення ваги.


                                    Какие продукты помогают при стрессе

Починаючи себе жаліти, людина намагається побалувати свої смакові рецептори солодкими тортиками або тістечками, не розуміючи, що це ніяк не вирішить проблему. Для виходу зі стресу існують спеціальні медитації, психологічні практики та інше. На подив багатьох не менш результативним при профілактиці стресу є вживання певної їжі.

Корисні продукти

Науково доведено, що існують продукти, вживання яких допомагає організму легше протистояти невдачам:

  • Горіх. Містять корисні жири, омега – 3 кислоти, наявність яких підвищує рівень стресостійкості організму. Найбільше корисних жирів в волоських горіхах. Фісташки містять калій, що сприяє зниженню кров’яного тиску і поліпшує роботу серця. Також рекомендують вживати кешью і мигдальні горіхи.
  • Насіння. Насіння льону, соняшнику, Чіа, гарбуза містять багато вітаміну D, В, Е, калію, магнію, тому теж здатні знижувати рівень тривожності в організмі людини.
  • Чорниця. Природний антиоксидант і джерело вітаміну з, за допомогою яких підвищується гормон щастя в крові і імунітет.
  • Риба. Жирна риба (лосось, тунець, оселедець) завдяки омега-3 жирним кислотам знижується рівень кортизолу в крові і нормалізується рівень адреналіну, що сприяє більш спокійному сприйняттю людиною стресової ситуації.
  • Молоко. Вміщені в ньому вітамін D, кальцій, амінокислоти сприяють підняттю настрою. Вживання 1% молока при підготовці до сну, допомагає заспокоїтися і швидко заснути.
  • Складні вуглеводи (крупи: вівсяна, кукурудзяна, пшенична та інші). На відміну від простих вуглеводів у вигляді випічки і солодкої газованої води, сприяють виробленню гормону щастя, не провокуючи скачки цукру в крові. Це призводить до швидкого насичення організму і тривалого ефекту від прийняття їжі.
  • Зелень (шпинат, кріп, петрушка, листя салату). Джерело магнію, який необхідний для зняття втоми і головних болів.

Як харчуватися при стресі

Коли організм в стресі, він як ніколи потребує правильному збалансованому харчуванні.

Деякі правила харчування при стресі:

  • Сніданок-обов’язковий прийом їжі, який дасть заряд бадьорості на весь день.
  • Денний раціон повинен включати необхідну кількість білків, корисних жирів і складних вуглеводів.
  • Необхідно виключити вживання простих вуглеводів, напоїв, що містять кофеїн, газованих напоїв, смаженої їжі і фастфуду.
  • При бажанні що-небудь з’їсти понад норму, можна випити склянку води або перекусити жменею горіхів.
  • Дуже важливо при стресі зберігати спокій при прийомі їжі. Слід створити комфортну обстановку і є не поспішаючи.
  • Що приготувати на допомогу нервовій системі

    Не менш важливо в профілактиці стресу за допомогою продуктів харчування те, що їжа повинна бути не тільки корисною, але і смачною. Нижче наведені кілька рецептів таких страв.

    Соковитий лосось

    Приготування лосося в духовці допоможе зберегти його соковитість і корисні властивості. Філе лосося (приблизно 900 гр.) потрібно промити, просушити, нарізати великими шматками і розкласти на деку з фольгою.

    Далі потрібно приготувати маринад, для цього змішати в одній ємності: по 80 гр. гірчиці (краще діжонської) і меду, додати 2 ст.л. оливкового масла, 1 ч. л. лимонного соку, рубаний часник, кріп і сіль за смаком.

    На шматочки лосося викласти зверху маринад і готувати в розігрітій духовці 10 хвилин.

    Вівсянка на сніданок

    Багато хто не любить вівсяну кашу, але, якщо її правильно приготувати і додати горіхи з сухофруктами, вийде ситний і смачний сніданок.

    Закип’ятити 200 мл молока, додати 140 гр. вівсяних пластівців (не швидкого приготування), корицю, порізану шматочками курагу і варити 5 хвилин. Після цього покласти в каструлю очищені і порізані кубиком яблука і родзинки, перемішати.

    При подачі на стіл посипати кашу зверху подрібненими горіхами (за смаком).