Як сушити полуницю

Полуниця відноситься до ласощів, які люблять всі. Але сезон збору ягід занадто короткий. А так хочеться насолоджуватися плодами цілий рік.


                                    Как сушить клубнику

У період дозрівання культури господині намагаються зробити якомога більше консервації з неї. У кожному супермаркеті реально придбати заморожені плоди, які краще консервованих, так як в результаті шокової заморозки при низькій температурі зберігаються корисні властивості. 

Однак заморожена продукція-задоволення не з дешевих. Існують більш прості і доступні способи вирішення питання. Одним з видів заготівлі плодів до наступного сезону є їх сушка. 

Як вибрати полуницю для заготівлі

При сушінні немає необхідності додавати в продукт консерванти або цукор. Ягоди повинні бути стиглими, але не перезрілими, міцними, а не водянистими. В першу чергу їх слід ретельно промити і видалити плодоніжки.

Плоди розкладають на чистій м’якій тканині або на паперових рушниках і дають їм повністю висохнути. Якщо вони залишаться вологими, то процес сушіння стає тривалим і нарізати ягоди набагато важче. Підготовлені плоди нарізають пластинками. Ніж слід попередньо ретельно заточити, в іншому випадку почнеться виділення соку.

Як правильно сушити

Існує ряд способів сушіння полуниці.

  • Надворі. Рекомендується використовувати Підноси або листи. Підійдуть сита великих розмірів. Обрану тару застеляють в кілька шарів папером, а зверху кладуть аркуші паперу, на які поміщають нарізані скибочки так, щоб вони не стикалися один з одним. Тара з підготовленою масою ставиться в затемнене місце, де циркулює повітря (під вуличний навіс, на балкон або на горище). Ні в якому разі не можна тримати продукт під прямими сонячними променями.

Перевіряти стан полуниці, що знаходиться в процесі сушіння рекомендується кожні 5-6 годин. Якщо папір стала сирою, її замінюють, а самі шматочки акуратно перевертають. Коли скибочки стануть пружними і почнуть ламатися при натисканні, можна говорити про готовність. Якщо ж полуничні чіпси прилипають до пальців, то сушку продовжують.

  • У духовці (підійде як газова, так і електрична). Ягоди, висушені таким способом, мають запах і смак варення. Їх викладають на деко, застелене спеціальним папером. Температура в духовій шафі встановлюється в межах 60 градусів. Процес проходить при щільно закритих дверцятах. Через півтори години деко виймають і масі дають охолонути, після чого знову поміщають в духовку вже при температурі в 50 градусів. Сушку продовжують до готовності, перевертаючи скибочки щогодини.
  • В електросушарці. Даний варіант найбільш оптимальний, так як займає менше часу, ніж попередні і дозволяє полуниці зберегти максимум корисних властивостей. Алгоритм сушіння такий же, як і в попередньому пункті, але продукт досягає готовності швидше.
  • В мікрохвильовці. На сушку йде від 1 до 3 годин, але вважається, що піч, яка працює стільки часу, здатна нашкодити здоров’ю людини. Тому використовувати її для цієї мети вирішуються небагато.

Зберігання сушених ягід

Готові скибочки рекомендується помістити в поліетиленові пакети і заморозити. У такому вигляді продукт зберігається до 3 років. 

Для зберігання сушеної полуниці підходять також наступні види тари:

  • банки з пластмасовими кришками; 
  • посуд з кераміки;
  • паперові кульки; 
  • мішечки з тканини.

Якщо вирішено тримати сушені ягоди в скляному посуді, їх бажано перемолоти, використовуючи блендер або кавомолку. При будь-якому способі зберігання сушеної полуниці не можна допускати попадання в неї вологи, а також важливо ретельно стежити за тим, щоб там не завелася цвіль або фруктова міль.

Користь продукту

Сушена полуниця багата пектиновими кислотами, які надають на організм очищаючу дію і сприяють детоксикації. Тому полуничні чіпси медики рекомендують вживати регулярно, особливо в період загострення сезонних захворювань, так як продукт підвищує імунну діяльність організму. 

Крім цього, він має ще ряд корисних властивостей, таких як: 

  • поліпшення сну; 
  • відновлення функцій шлунково-кишкового тракту; 
  • посилення вироблення колагену, що сприяє поліпшенню стану шкіри і доданню їй еластичності;
  • нормалізація роботи нервової системи (ягоди є потужним антидепресантом). 

На думку фахівців, регулярне вживання цих ласощів здатне запобігти розвитку онкологічних захворювань.

Що можна приготувати з сушеної полуниці

Сушену полуницю вживають в чистому вигляді. Її люблять діти, так як полуничні чіпси нагадують за смаком цукерки. Бажаючим схуднути їх рекомендують в якості безпечного для фігури десерту. 

З сушених ягід полуниці готують напої, муси, варення, джеми, фруктові салати. Продукт використовують для приготування випічки і тортів.