Фруктові чіпси: корисне ласощі або маркетинговий хід?

Про шкоду фастфуду відомо кожному, тому любителі перекусів шукають корисну альтернативу звичним чіпсам, сухарикам, крекерам, горішкам. Не так давно у продажу з’явилися Фруктові чіпси – снеки, які не тільки не шкодять фігурі, але і заповнюють нестачу вітамінів в організмі.


                                    Фруктовые чипсы: полезное лакомство или маркетинговый ход?

Вплив термічної обробки на склад продукту

Повне збереження поживних речовин в продукті не гарантує жоден з відомих способів обробки. Навіть від звичайного сонячного світла і повітря продукт втрачає колишні властивості.

Щоб отримати всі необхідні нутрієнти, важливо вживати в їжу продукти з різними типами термічної обробки: запікання, варіння, гасіння, сушка.

Дегідрація-один з сприятливих способів обробки фруктів, який дозволяє зберегти максимальну кількість корисних речовин.

Які види бувають

Кількість різновидів фріпсів обмежується тільки фантазією виробника. До найбільш звичним різновидам сировини для виробництва чіпсів відносять:

  • яблуко;
  • апельсин;
  • ківі;
  • ананас;
  • банан;
  • хурма;
  • абрикос;
  • груша.

Технології приготування

Смачні і корисні снеки можна легко приготувати в домашніх умовах в дегідраторі, духовці або мікрохвильовці. Представлені способи відрізняються режимом і часом обробки, а також використовуваними інгредієнтами.

Рекомендації по створенню заготовок:

  • для дегідрації важливо віддавати перевагу свіжим фруктам з щільною структурою, без видимих пошкоджень;
  • перед термічною обробкою слід ретельно просушити заготовки;
  • чим тонше нарізка, тим менше часу займе сушка.

Час приготування фруктових чіпсів в духовці – від 2 годин при температурі 70 градусів. Попередньо скибочки можна вмочити в цукровий сироп.

Температура в дегідраторі не повинна перевищувати 55 градусів, при цьому час приготування збільшиться до 8-10 годин. Періодично важливо переставляти місцями лотки, щоб фрукти просушують більш рівномірно.

Приготування в мікрохвильовці вимагає максимальної потужності, при цьому для повної дегідрації потрібно близько 15 хвилин. При цьому способі допустимо посипати скибочки спеціями, наприклад, пряної корицею, додавати невелику кількість цукру або збризкувати соком лимона.

Скільки можна їсти

У питанні Фруктові чіпси: корисне ласощі або маркетинговий хід відповіддю стане перший варіант. Дбайливий спосіб термообробки зберігає більшу частину корисних речовин плодів. У класичні фріпси не додають солі, цукру або консервантів.

За вагою приблизно 100 г сухого продукту дорівнює 500 г свіжих фруктів. Таким чином, з’ївши половину пачки продукту можна заповнити потребу організму у вітамінах. При цьому не варто нехтувати фруктами в свіжому вигляді.

Дегідровані продукти містять більше калорій, ніж свіжі, тому при дотриманні дієти важливо уважно стежити за кількістю чіпсів в раціоні.

Кому варто відмовитися від снека

Фруктові чіпси приносять істотну користь організму, допомагають заповнити нестачу вітамінів. Їх слід вживати в їжу з обережністю при наявності харчової алергії, вагітності або зайвої ваги.