Які продукти можуть вплинути на здоров’я зубів?

Стежити за станом своїх зубів необхідно не тільки для того, щоб мати гарну посмішку. Зуби нам дано для подрібнення їжі, щоб після, протягом складних біохімічних процесів, організм витягнув з них важливі поживні елементи. Продукти, що вживаються людиною, впливають на стан зубів, на здоров’я порожнини рота і ясен. Певна їжа здатна спровокувати карієс, інша, навпаки, робить зуби міцнішими.


                                    Какие продукты могут повлиять на здоровье зубов?

Важливо, щоб з їжею в організм людини надходило потрібну кількість фосфору, кальцію, вітамінів та інших важливих елементів. Коли в раціоні недостатньо корисних речовин, то емаль слабшає, відновити її важко. 

Корисні продукти

Щоб зберегти здоров’я зубів важливо не тільки підтримувати гігієну, але і збагатити раціон корисними продуктами, мінімізувавши шкідливі. 

Молочна продукція

Сир, сир, домашній йогурт, молоко – зміцнюють зуби. Вони збагачені фосфором, фтором, кальцієм. Молочні вироби містять вітамін D, участь якого необхідно для засвоєння кальцію. 

Овочі та фрукти

Яблука, буряк, морква, груша, огірки містять вітаміни, мінерали. Вони підтримують мікрофлору в ротовій порожнині, роблять зуби міцними. Тверді фрукти, овочі діють за типом зубної щітки, виробляють очищення, масаж ясен. 

Морепродукт

Містять Омега-3, фтор, кальцій, магній, необхідні підтримки здоров’я зубів. Риба зміцнює емаль, мінералізує тканини. Йод в складі морепродуктів проявляє протикарієсний ефект. 

Вода, трав’яні чаї

Вода змиває частинки їжі між зубами, запобігає запальний процес, прибирає неприємний запах з рота. 

Трав’яні чаї не мають в складі кофеїну, який здатний фарбувати емаль в темний колір. Тому рекомендуються всім, хто хоче мати гарну посмішку. Трави містять в своєму складі мінерали, вітаміни.

Насіння, горіхи

Особливо корисні не обсмажені продукти. Відсутність термічної обробки зберігає в складі горіхів максимальну кількість корисних елементів. Містять велику кількість амінокислот, жирних кислот, фосфору, кальцію, потрібних для здоров’я зубів. 

Зелень

Салатні листя, петрушка, кріп багаті мінералами, вітамінами, які зміцнюють емаль і судини ротової порожнини, що сприяє попередженню кровоточивості ясен. Петрушка, кріп мають антибактеріальні властивості, а їх сік надає легкий відбілюючий ефект. 

Список шкідливих продуктів

Найбільш небезпечними для зубів вважаються:

  • Цукерки, льодяники – якщо не виходить відмовитися від них повністю, то хоча б слід вибирати солодощі, швидко тануть, щоб вони перебували недовго в роті.
  • Газована вода-в більшості такої продукції є ортофосфорна, лимонна кислота, що провокує витончення емалі.
  • Хліб та інші борошняні продукти – при жуванні перетворюються в липку основу, яка забивається між зубів, створюючи сприятливі умови для розмноження мікроорганізмів.
  • Цитруси, кислі ягоди-містять багато кислот, що негативно позначається на емалі. Варто обмежити ці продукти людям з чутливими зубами. А після вживання рекомендується полоскати рот водою. 
  • Фруктові соки небезпечні з тих же причин. Щоб попередити руйнування емалі їх переважно вживати через трубочку, щоб знизити контакт з ротовою порожниною.
  • Алкогольні напої сушать слизову рота. Більшість з них містять барвники, цукор.
  • Кава, чай здатні фарбувати емаль в темний колір. Крім естетичної сторони, підбадьорливі напої побічно впливають і на загальний стан зубів. Кофеїн, що міститься в них, ускладнює засвоєння кальцію, заліза та інших важливих елементів для здоров’я зубів.