Білосніжна мука в рекламі хлібобулочних виробів символізує благополуччя, радість і здоров’я. Здобні рогалики, булочки і кекси, ароматний хліб із золотистою скоринкою завжди викликають бажання спробувати шматочок. Такі вироби можуть вийти тільки з очищеної муки. Дізнатися, чи корисно очищати борошно, можна далі.
Історична довідка
Природний відтінок натуральної заготовки-сіруватий. Саме тому сільський хліб, який зараз складно зустріти, виходив темного кольору і грубуватою текстури. Раніше для здійснення помелу використовувалися жорна з каменю, з часом виникли водяні і вітряні різновиди Млинів. Сучасні прихильники здорового харчування застосовують для цієї мети ручні електричні млини або стандартні кавомолки. У кожному з перерахованих випадків природний відтінок борошна не змінювався.
Магазинний продукт відрізняється білим кольором і тривалим терміном зберігання, які можливі завдяки додаванню певних компонентів. Щоб зрозуміти, чи корисно очищати борошно, слід докладніше вивчити кожну з таких добавок.
Чим відбілюють борошно сьогодні
Для додання продукту звичного білого відтінку, виробники застосовують два етапи: очищення і безпосередньо відбілювання. На першому етапі з продукту видаляють вітаміни, клітковину і мікроелементи, за рахунок яких і є сіруватий тон. Такий спосіб дозволяє значно збільшити термін зберігання продукту, проте за поживною цінністю його можна порівняти зі звичайним крохмалем.
Щоб отримати білий колір в борошно додають хімічні компоненти, серед яких найчастіше зустрічаються:
Біле борошно-звичний компонент багатьох других страв, соусів, випічки, супів і закусок. Незважаючи на приємний зовнішній вигляд і смак, в значній кількості цей продукт здатний нашкодити фігурі і заподіяти шкоду здоров’ю. Любителям випічки краще замінити оброблений продукт на цільнозерновий або знайти схожий за смаковими якостями і властивостями варіант у вигляді вівсяної, гречаної, рисової або кукурудзяної варіацій. Кожен з сортів підходить для випічки хліба, оладок, коржів, млинців, булочок, сирників, вареників та інших страв.