Чи корисно очищати борошно?

Білосніжна мука в рекламі хлібобулочних виробів символізує благополуччя, радість і здоров’я. Здобні рогалики, булочки і кекси, ароматний хліб із золотистою скоринкою завжди викликають бажання спробувати шматочок. Такі вироби можуть вийти тільки з очищеної муки. Дізнатися, чи корисно очищати борошно, можна далі.


                                    Полезно ли очищать муку?

Історична довідка

Природний відтінок натуральної заготовки-сіруватий. Саме тому сільський хліб, який зараз складно зустріти, виходив темного кольору і грубуватою текстури. Раніше для здійснення помелу використовувалися жорна з каменю, з часом виникли водяні і вітряні різновиди Млинів. Сучасні прихильники здорового харчування застосовують для цієї мети ручні електричні млини або стандартні кавомолки. У кожному з перерахованих випадків природний відтінок борошна не змінювався.

Магазинний продукт відрізняється білим кольором і тривалим терміном зберігання, які можливі завдяки додаванню певних компонентів. Щоб зрозуміти, чи корисно очищати борошно, слід докладніше вивчити кожну з таких добавок.

Чим відбілюють борошно сьогодні

Для додання продукту звичного білого відтінку, виробники застосовують два етапи: очищення і безпосередньо відбілювання. На першому етапі з продукту видаляють вітаміни, клітковину і мікроелементи, за рахунок яких і є сіруватий тон. Такий спосіб дозволяє значно збільшити термін зберігання продукту, проте за поживною цінністю його можна порівняти зі звичайним крохмалем.

Щоб отримати білий колір в борошно додають хімічні компоненти, серед яких найчастіше зустрічаються:

  • Бромат калію-Е924а-неорганічна калійна сіль, яка легко розчиняється в рідині. В процесі випічки речовина трансформується у відносно безпечний бромід, який надає хлібу пишність і приємний на смак м’якуш. При цьому в ряді держав добавка знаходиться під забороною, оскільки, згідно з дослідженнями, може провокувати розвиток пухлин нирок і щитовидної залози.
  • Двоокис хлору-Е926-виводить з організму корисні речовини, включаючи вітамін E, необхідний для нормалізації гормонального фону і запобігання старіння клітин.
  • Бензол пероксид-Е928-розпушувач і відбілювач, широко використовуваний в косметичній і харчовій промисловості. Відноситься до розряду небезпечних для організму канцерогенів.
  • Персульфат амонію-Е923-здатний стати причиною серйозних алергічних реакцій або спровокувати утруднення дихання. У всьому світі ця добавка знаходиться під забороною, проте деякі виробники порушують закон, щоб знизити собівартість продукції.
  • Аллоксан-токсична сполука на основі окислення сечової кислоти. Здатне викликати некроз тканин нирок і підшлункової, зміни в надниркових залозах і щитовидній залозі, в значних кількостях може привести до розвитку діабету. Дослідження проводилися на гризунах, тому вважається, що для людей ця добавка не настільки небезпечна. При цьому достовірних даних про наслідки регулярного вживання речовини на даний момент немає.
  • Біле борошно-звичний компонент багатьох других страв, соусів, випічки, супів і закусок. Незважаючи на приємний зовнішній вигляд і смак, в значній кількості цей продукт здатний нашкодити фігурі і заподіяти шкоду здоров’ю. Любителям випічки краще замінити оброблений продукт на цільнозерновий або знайти схожий за смаковими якостями і властивостями варіант у вигляді вівсяної, гречаної, рисової або кукурудзяної варіацій. Кожен з сортів підходить для випічки хліба, оладок, коржів, млинців, булочок, сирників, вареників та інших страв.