Морський гребінець: Особливості продукту

Морськими гребінцями називають ціле сімейство молюсків, в якому налічується близько 250 видів, багато хто має велике промислове значення. А в деяких раковинах навіть утворюються перлини. І хоча їстівні Гребінці таким скарбом похвалитися не можуть, вони все одно цінуються високо за чудовий смак і корисні властивості.


                                    Морской гребешок: особенности продукта

Чим відрізняється від мідії

Вони різні навіть на вигляд. Мідія зазвичай має темно — сіру, майже чорну раковину у формі звуженого з одного боку еліпса, а гребінець-схожу на віяло черепашку, яка може бути кремовою, білою, червоною, зелено-смугастої і не тільки. Смакові якості мідії вважаються більш скромними, прісними, тоді як м’ясо гребінця — більш делікатесне, трішки фруктово-солодке.

Склад і калорійність

Енергетична цінність продукту становить близько 69 ккал на 100 г, і велика частина поживної цінності припадає на легкозасвоювані білки, за якими він перевершує всі інші дари моря, навіть тунця. Але не тільки цим дивний Морський гребінець-особливість продукту полягає і в низькому вмісті жиру — всього 0,49 г на 100 г продукту. З вітамінів найбільш помітно представлений В12-все ті ж 100 г задовольняють добову потребу в ньому на 61%. З мінералів високий вміст фосфору (можна задовольнити денну норму на 48%), а також селену і натрію (потреба можливо перекрити на 27%). Що стосується йоду, то за його кількістю цей молюск не поступається морській капусті.

Користь для організму

Продукт рекомендується для дієтичного харчування людей, які страждають від нестачі кальцію і йоду в організмі. Він також корисний для жінок за рахунок поліненасичених омега-кислот, які покращують стан шкіри, волосся і нігтів.

М’ясо молюска підходить для низькокалорійної дієти худнуть, а також для меню спортсменів, які бажають наростити м’язову масу.

Вчені підтверджують, що продукт зміцнює імунітет і позитивно впливає на серцево-судинну систему, а також сприяє оновленню клітин головного мозку.

Шкода і протипоказання

Як і всі морепродукти, морські гребінці здатні викликати сильну алергічну реакцію, в зв’язку з чим їх з обережністю слід вживати особам похилого віку, дітям і жінкам в період вагітності.

Через високий вміст йоду цей океанічний дар протипоказаний при деяких захворюваннях, наприклад, при гіпертиреозі — надмірної функції щитовидної залози.

Як вибрати і зберігати

Найчастіше в продажу можна знайти молюсків без раковини і заморожених. Охолоджені і неочищені продаються на узбережжях в безпосередній близькості від місць видобутку. Якісне м’ясо має рожевий або кремовий відтінок. А ось білосніжні Гребінці небезпечні — цей колір говорить про те, що їх вимочували в спеціальній рідині для продовження терміну зберігання і банального збільшення маси продукту.
Від розмороженого гребінця повинен виходити ненав’язливий морський запах. Молюск має не симетричну, але дуже нагадує циліндр форму. Саме по ній можна дізнатися дикий Морський гребінець. Особливість продукту полягає в тому, що вирощений на фермі молюск здається дуже акуратним, він симетричний.

Свіжий продукт зберігається на полиці холодильника до 2 діб якщо опустити його в посуд з льодом. Термін придатності замороженого обмежений 3 місяцями.

Як приготувати: рецепт

Головний секрет приготування цього продукту полягає в тому, що йому протипоказана занадто довга, інтенсивна теплова обробка — через це м’ясо стає жорстким, несмачним і втрачає до 90% корисних речовин. Морського гребінця можна зустріти в італійській пасті, іспанської паельї, в американському чаудері. Він також хороший у салатах із зеленими овочами. Його можна тушкувати і запікати, смажити в японському клярі темпура.

Морський гребінець в горіховій паніровці

Таке блюдо може стати справжньою перлиною святкового столу. Для його приготування потрібно:

  • 200 г м’яса молюска;
  • 100 г волоського горіха;
  • 2 яйця;
  • 5 ст. л. панірувальних сухарів;
  • 1 ч. л. сухої суміші «італійські трави»;
  • 0,5 ч. л. солі;
  • щіпка чорного перцю;
  • оливкова олія для смаження.

Процес приготування:

  • Горіхи підсушити на сковороді без масла і подрібнити в найдрібнішу крихту.
  • Перемішати горіхи, сухарі, перець, сіль, а також пряні трави.
  • Яйце збити.
  • Кожного молюска занурити спершу в яйце, а потім в паніровці.
  • Сильно розігріти сковороду з маслом.
  • Обсмажувати Гребінці по 1,5-2 хвилини з кожного боку.
  • Ця страва рекомендується подавати з вершковими соусами на основі натурального йогурту, з’єднаного зі свіжою зеленню, наприклад — з руколою або шпинатом, а також з соком лимона або лайма. Додатково за смаком можна додати мелений білий і запашний перець, а також пару крапель кленового сиропу. Панірувальні сухарі за смаком можна замінити на цільнозернове борошно.

    Чи можна їсти сирим

    Теоретично це не заборонено. Щоб насолодитися всією палітрою смаку, який починається як вершковий і розкриваючись, залишає солонуватий шлейф, рекомендується вживати охолоджених, а не розморожених молюсків. Крім того, не повинно бути сумнівів в їх свіжості. Як і устриць, їх прийнято в сирому вигляді збризкувати соком лайма або лимона.