Продукти, що скорочують життя: чи є вони насправді?

В інтернеті можна знайти багато інформації про продукти, які нібито вкорочують життя людини і є для нас особливо шкідливими. Наприклад, цукровий пісок іноді називають» білою смертю”, втім, як і сіль. Наскільки це відповідає дійсності?


                                    Продукты, укорачивающие жизнь: есть ли они на самом деле?

Фахівці в області дієтології різних країн світу склали список продуктів, якими настійно не рекомендується зловживати, щоб уникнути серйозних проблем зі здоров’ям. Не секрет, що про чорнослив і свіжих соках в мережі зустрічаються статті, написані в позитивному ключі: мовляв, якщо їх вживати постійно, людина знайде здоров’я і довголіття, яке забезпечить йому джерело вітамінів з цих продуктів. Проте, у всьому слід знати міру, і для цього є досить серйозні причини. Розповімо про список продуктів, якими не варто зловживати.

Зелений чай

Про користь зеленого чаю написано дуже багато популярних статей. Їх автори стверджують, що він набагато корисніше чорного і настійно рекомендують вводити його в раціон, повністю замінюючи їм чорний чай або каву. Це велика помилка: кофеїну в зеленому чаї міститься нітрохи не менше, ніж в інших кофеїновмісних напоях. Крім того, в зелених чаях є теїн, який може принести серйозну шкоду серцю, якщо людина перестарається з подібними чаюваннями.

У помірних дозах зелений чай є хорошим антиоксидантом, але тільки за умови його хорошої якості і правильного заварювання, принципи якого знають і дотримуються далеко не всі.

Часник

“Кращий засіб від застуди та грипу!”- така репутація вже давно є у часнику. У народі існує маса рецептів його вживання і приготування. Багато садівники мали звичку обприскувати рослини часниковим соком з метою знищення шкідливих комах. Проте, у великих дозах часник представляє для організму реальну небезпеку через вміст в ньому сірководню, негативно діє на мозкові клітини. Звичайно, повністю відмовлятися від часнику не варто, за умови гарної переносимості, але максимальна доза цього овоча повинна становити не більше однієї середньої головки на добу.

                                    Продукты, укорачивающие жизнь: есть ли они на самом деле?

Чорнослив

Корисний продукт, але тільки в тому випадку, якщо при його обробці не використовували двоокис сірки, відому під іншою назвою Е220. Оскільки нею обробляють практично всі сухофрукти, їх слід обов’язково мити. Крім того, важливо пам’ятати про високий вміст в чорносливі цукру і, як наслідок, про його калорійності. Він протипоказаний діабетикам і не рекомендований людям, ретельно стежать за своєю вагою. Відомо і сильне проносне дію чорносливу, яке може бути спровоковано його надмірним вживанням.

Свіжовичавлені соки

Фруктові соки багато хто вважає абсолютно нешкідливим продуктом, тому вживають їх безконтрольно, так само як і смузі. Однак передозування вітамінами і швидкими вуглеводами в таких випадках неминуча, що веде до набору ваги і алергічних реакцій. Є і протипоказання до вживання свіжих кислих соків: виразкова хвороба, гастрит і панкреатит в стадії загострення.

Підведення підсумків

Користь і шкода різних продуктів — тема, активно і постійно обговорювана на просторах мережі. Для того, щоб не брати участь в непотрібних дискусіях, візьміть собі за правило наступне: харчування має бути максимально збалансованим і різноманітним. Тільки тоді в організм буде надходити достатня кількість корисних елементів без небажаних побічних явищ і шкоди для здоров’я.