Щоб відчувати себе добре і вести активне життя (в тому числі і сексуальну), чоловікам необхідний достатній рівень статевих гормонів – тестостерону. Його дефіцит пов’язаний з підвищеною концентрацією іншого гормону – естрогену. Він завжди є в організмі, але через вживання деяких продуктів його кількість може підвищитися.
До складу рослинної і тваринної їжі входять фітоестрогени. Вони набагато слабкіше, ніж естрогени, що виробляються чоловічим організмом. Якщо ж вони потрапляють в організм разом з їжею, то відбувається витіснення «натуральних» естрогенів, що негативно позначається на стані здоров’я.
У нашому раціоні досить багато продуктів, в яких міститься соя: ми часто вживаємо різні соуси, салати з пророщеними бобами, тофу, соєве м’ясо – до складу цієї їжі входить рекордна кількість фітоестрогенів.
Ще в 2010 році вчені провели дослідження, які довели зв’язок між вживанням соєвої їжі і якістю сперматозоїдів. В експерименті брали участь не тільки дорослі чоловіки, а й Підлітки 10-14 років, що проходять стадію статевого дозрівання. В їх раціоні були присутні продукти, приготовані на основі соєвих бобів. Підсумки виявилися невтішними. Таке харчування стало причиною безпліддя у багатьох учасників дослідження, у підлітків же відзначалися порушення у формуванні статевих органів. Зокрема, лікарями було діагностовано тривале неопущення яєчок у підлітків, що пов’язано зі зміною гормонального балансу і в майбутньому здатне перерости в важке онкологічне захворювання.
Хумус
На початку XIX століття стало набирати популярність вегетаріанство. Прихильники цього типу харчування часто вживають такий продукт, як хумус. Його готують з вареного нуту, який перетирають з лимонним соком, оливковою олією і пастою з кунжуту. Такий соус, як правило, подають до овочевих страв або з коржиками. У хумусі дуже багато білкових сполук рослинного походження, а також клітковини, заліза і ненасичених жирів. Вчені, вивчаючи залежність людини від їжі, встановили, що чоловіки, які люблять хумус і часто вживають його, мають жінкоподібний тип фігури. У складі цієї страви присутня величезна кількість фітоестрогенів, які моментально «проявляються» в зовнішньому вигляді. Жінкам такий продукт принесе користь, особливо в клімактеричний період, а ось з представниками сильної статі він зіграє злий жарт. Часте вживання хумусу робить негативний вплив на роботу ендокринної системи, через що виникають такі проблеми, як зайва вага, порушення ерекції, безпліддя.
Пиво
Про те, що від пива у чоловіків з’являється живіт, знають всі. Деякі виробники пінного напою стверджують, що причиною «пивного животика» є чіпси, снеки, горішки, а не вплив фітоестрогенів, що містяться в солоді і хмелі. Не вірте цьому. Фітосетрогени виявлені абсолютно у всіх сортах пива, навіть в безалкогольному. До чого може привести надмірне вживання цього напою, ми вже знаємо: не тільки до зміни фігури, але і різних патологій репродуктивної системи.
Чоловікам важливо стежити за своїм здоров’ям, яке безпосередньо залежить від якості харчування. Слід уважно ставитися до вибору продуктів і виключити з раціону ті, до складу яких входить соя.