Кислота лимона і м’яса

Дихальна і сечовидільна система зберігають оптимальний кислотно-лужний баланс в організмі. В окремих системах організму pH може бути різним. Сама кисле середовище в шлунку – близько 3,5, а в крові цей показник досягає 7,4. Залежно від їжі, гормонів і фізичного навантаження показник pH може змінюватися. Особливо чутливі до зміни даного показника ті люди, які мають проблеми зі шлунком. Вони без таблиць кислотності знають, які саме продукти найбільш кислотні і можуть викликати печію.


                                    Кислота лимона и мяса

Щоб зрозуміти, як впливає на організм pH, необхідно розібратися в питанні кислотного навантаження на нирки. Її визначають кислотою, що виділяється нирками, яка вирівнює кислотно-лужний баланс. Для кожного продукту такий рівень різний, при цьому його розраховують на 100 г продукту. Окремі продукти самі по собі кислі, але якщо вони потрапляють в організм, то ощелачивают середу. З такими продуктами застосовується алкалінова дієта. Кето-дієта будується на вживанні продуктів, які закисляют організм. Лужними продуктами в основному є овочі, а кислими – тваринні білки, рафінована їжа.

М’ясо є тваринним білком з великою кількістю амінокислот і фосфором. Вживання м’яса, яєць, птиці провокує посилене перетравлення кислоти нирками. Також окислюють організм рафіновані вуглеводи, включаючи хлібобулочні вироби, макарони, сухі сніданки.

Для зниження кислотності варто вживати молочні продукти, в яких є протеїн, фосфор і кальцій. Цитрусові теж мають низький рівень кислотності, але в той же час вони здатні викликати печію, тому при їх вживанні варто орієнтуватися тільки на власні відчуття. Ще один спірний продукт-це помідори. Вони сприяють ощелачиванию організму, але печія після їх вживання цілком може виникнути.

В цілому кислі продукти можуть знижувати щільність кісток, порушити роботу серця, печінки, нирок. Обов’язково потрібно дотримуватися балансу в харчуванні, щоб зберегти оптимальний pH в організмі.