Вітаміни для вагітних жінок: коли і навіщо вони потрібні

Готуючись стати мамою, жінка відчуває нові відчуття, в організмі відбуваються зміни на всіх рівнях. У такий період потрібно вдвічі більше життєвих ресурсів і поживних елементів.


                                    Витамины для беременных женщин: когда и зачем они нужны

У даній статті розглянемо вітаміни, які допоможуть жінкам перенести вагітність, уникнувши неприємних ситуацій, а малюкові народитися здоровим без дефіциту поживних речовин в маленькому організмі.

Але перед прийомом будь-яких препаратів слід проконсультуватися зі своїм лікуючим лікарем. Самостійне призначення і прийом добавок може негативно позначитися на здоров’ї.

Вітаміни, позитивно впливають на перебіг вагітності

Для забезпечення повноцінного протікання вагітності гормональний і емоційний фон майбутньої мами повинен знаходитися в балансі з її нервовою системою. Більшою мірою ці показники досягаються саме наявністю в організмі вітамінів тієї чи іншої групи.

  • Кальцій. Допоможе і самій мамі, але в першу чергу його наявність позитивно позначиться на кістковій системі зростаючого малюка;
  • Йод. Впливає на повноцінне функціонування щитовидної залози;
  • Вітамін С. підтримує імунітет вагітної, позитивно впливає на судини. Цей елемент допомагає в засвоєнні мінералів, зокрема заліза. Дефіцит викликає такі небажані наслідки як анемія;
  • Витий. В9, фолієва кислота. Найважливіший елемент в системі запобігання організму, особливо в такий складний період як зачаття і виношування. Необхідний в перші тижні вагітності для правильної закладки нервової трубки плода.
  • Інші корисні препарати групи В.це ті вітаміни, наявність яких безпосередньо впливає на нервову систему, вироблення елементів крові і продукування гормонів. Вони призначаються до застосування і в звичайні періоди життя, під час вагітності ж їх прийом обов’язковий;
  • Рекомендується приймати Віт. А, Е. жінки при вагітності можуть відчувати проблеми із зором. Своєчасний їх прийом зведе до мінімуму появу подібних симптомів.

У чому відмінність і особливості вітамінних комплексів для майбутніх мам

Вони для вагітних не містять в своєму складі надприродних добавок, здатних творити чудеса, але все ж принципові відмінності існують. 

Добова доза

У період вагітності організм жінки витрачає більше корисних вітамінів і мінералів не тільки на підтримку власного здоров’я, але і на розвиток малюка.

Плід в організмі активно розвивається, з кожним днем вимагаючи більше поживних елементів. Дозування для вагітних може бути різною.

У кожному конкретному випадку норма розраховується індивідуально, але загальноприйнятими вважаються наступні дані:

Вітаміни / кількість

Мінерали / кількість

В12-3-4 мкг

Залізо-60 мг

В9-1 мкг

Йод-200 мкг

В6 – 2,5 мг

Кальцій 120 мг

В3 – 20 мг

Магній-350 мг

В1-2 мг

Марганець – 5 мг

А-2500 МО

Мідь-3 мг

D – 600-800 МО

Молібден – 250 мкг

Е – 15 МО

Селен-75 мкг

З-100 мг

Фосфор-120-мг

До-80 мкг

Хром-25 мкг

Н – 100 мкг

Цинк 20 мг


                                    Витамины для беременных женщин: когда и зачем они нужны

Потреба в різні періоди виношування малюка

I триместр

Найбільш важливий період, коли перебудовуються всі системи організму жінки для успішного виношування нового життя. В першу чергу слід звернути увагу на такі вітаміни як – А, В, фолієву кислоту, йод і залізо. Останнє вкрай важливо для комплексного розвитку ембріона і формування його кровоносної системи

II триместр

Відрізняється тим, що організм малюка починає активне зростання. Добова норма вітамінних комплексів вимагає коригування в більшу сторону. Для гармонійного розвитку дитини важливі Віт. групи В, з, D, йод, залізо і кальцій.

III триместр

Період максимального навантаження на організм жінки. Підріс плід споживає більше елементів. Вже сформовані Кровоносна система, м’язи, тканини і мозок. Підтримки потребує кісткова система, яку дає кальцій, імунітет – важливий вітамін С.

Вітаміни В, А і Е для підтримки здоров’я і гарного самопочуття майбутньої мами.

Правила прийому препаратів

Найголовніше правило прийому будь – яких препаратів-це безпека. Тому перед прийомом будь-яких добавок обов’язкова консультація лікаря. Спеціаліст порадить набір, терміни прийому і точне дозування:

  • Не варто підтримувати норму “за всяку ціну” – тобто випадково пропустивши одну таблетку наступного разу пити подвійну (потрійну) норму.
  • Уважно потрібно вивчити інструкцію із застосування і можливі побічні ефекти.
  • Варто скласти графік прийому, враховуючи сніданок, обід і вечерю. Всі вітаміни рекомендується приймати виключно після їжі, бажано в один і той же час. 
  • Багато фахівців рекомендують пити вітамінні добавки вранці після сніданку.