У період очікування малюка в організмі підвищується рівень естрогену — гормону, необхідного для нормального росту і розвитку плода. Шкіра під час вагітності особливо схильна до висипань, частіше, ніж в інші періоди життя, виникає целюліт, сухість шкірних покривів, роздратування, алергічні реакції.
Головна мета догляду за шкірою в такий період — підтримка водного балансу, харчування і зволоження. Перевагу варто віддавати натуральним засобам, на упаковці яких зазначено, що їх можна застосовувати вагітним і годуючим.
Акне під час вагітності лікують зовнішньо, при цьому наносяться склади не містять шкідливих для малюка речовин. Майбутня мама може робити чистки, маски, догляди; під забороною процедури, в ході яких використовуються препарати і прилади, що стимулюють тонус матки (це може спровокувати викидень).
Пігментні плями-ще одна поширена проблема при вагітності. На тлі змін в гормональному тлі темніють не тільки вже існуючі родимки і пігментні плями, але і з’являються нові (особливо в районі декольте, скул). Проводити пілінги і агресивні відбілюючі процедури вагітним заборонено, тому найкраще скоротити час перебування на сонці або використовувати крему з потужним захистом від ультрафіолету і не забувати про крислатий головний убір.
Найбільше під час вагітності жінок турбує поява розтяжок (стрий). Вони виникають в місцях найбільшого розтягування шкіри на тлі втрати її еластичності. Стрії можуть бути ледь помітними або сильно видимими, досягати ширини в 3-4 мм.незважаючи на те, що з плином часу вони бліднуть, сліди від розтяжок залишаються, тому головна мета — запобігти їх появі. З цією метою необхідно використовувати комплексні склади з натуральними компонентами, які допоможуть зберегти пружність і еластичність шкіри. Такий догляд ідеально доповнить масаж, а правильно підібрана білизна підтримає зростаючі груди і живіт.
Під час вагітності жінки стикаються з розширеними судинами на стегнах, гомілках: вони утворюються через порушення кровообігу через зміни внутрішньочеревного тиску. Уникнути неприємностей допоможе зручне взуття, відмова від носіння важких предметів, використання спеціальних кремів і гелів для зміцнення вен.
Зазначена інформація носить ознайомчий характер. Якщо у вас виникли проблеми зі здоров’ям, перш за все, необхідно звернутися за консультацією до фахівця.