Холестерин надходить з продуктами харчування а його вироблення в нашому організмі відбувається в основному в печінці. Однак багато хто до цих пір мають вельми смутні уявлення про цю речовину і його значенні для людини. Давайте ж розбиратися.
Що це таке, користь і шкода речовини
Холестерин являє собою жироподібну речовину. Воно життєво необхідно людям, так як саме з його допомогою відбувається утворення наших клітинних мембран. До того ж, він потрібен і для того, щоб організм міг виробляти певні види гормонів. Проте, якщо його дуже багато, це стає небезпечним і провокує розвиток цілого «букета» хвороб серця і судин.
Як слід скорегувати харчування: рекомендації фахівців
Зміни в раціоні харчування з метою знизити рівень, перш за все, полягають в тому, щоб замінити насичені жири на поліненасичені. Саме таким чином можна значно поліпшити стан як серця, так і судинного русла в цілому. До цього висновку прийшла Американська Асоціація кардіологів.
Більшу частину речовини виробляє печінку. У свою чергу, речовина використовується організмом для «будівництва» нових клітин. Проте, надлишок холестерину, що приносить шкоду здоров’ю, утворюється в результаті постійного і рясного вживання в їжу ковбаси, жирних видів м’яса та інших схожих за складом продуктів. В організмі відбувається накопичення насичених жирів. Як результат-надлишок “шкідливого” холестерину з подальшим відкладенням на стінках артерій атеросклеротичних бляшок. Ними називають щільний наліт, що перешкоджає нормальному кровотоку і приводить до розвитку інфарктів, серцевої недостатності та інсультів.
Проводячи дослідження, фахівці американської Асоціації кардіологів зробили аналіз декількох експериментів, які були пов’язані з використанням різних дієт і їх впливом на роботу органу. В результаті виявилося, що існує так звана дозалежна зв’язок «дієтичної» форми холестерину з відкладенням атеросклеротичних бляшок в судинному руслі. При цьому загальний холестериновий обсяг, що знаходиться в організмі, значно перевищував норму.
Висновок: для того, щоб серце і судини залишалися здоровими, потрібно не тільки виключити або обмежити в харчуванні насичені жири, але і стежити за кількістю поліненасиченого жиру в організмі.
Також в процесі експерименту в учасників були певні продукти, що вимагають великих грошових витрат. Це сприяло обмеженню кількості учасників досліджень, але не завадило вченим зробити раціональні висновки. Якщо мова йде про здорове і повноцінне харчування, раціон завжди повинен бути збагачений:
- цільнозерновим хлібом;
- овочі;
- фрукт;
- нежирними молочними продуктами;
- м’ясом птиці;
- Риб;
- морепродукт;
- горіх;
- насіння.
Включення курячих яєць в раціон протипоказань не має, проте на роботу серця, в цілому, не впливає — за умови, що людина з’їдає в день одне яйце.