Бекон був відомий ще в Стародавньому Римі, де його за замовчуванням і безкоштовно подавали з бобовою густою юшкою в більшості таверн. Сьогодні без цього продукту важко уявити світову кухню.
Різновид
Бекон завжди виготовляють тільки зі свинини, але частини її можуть бути різними. Кращі сорти продукту виходять з грудинки, непоганим вибором вважається і відруб спини.
Все різноманіття видів продукту прийнято ділити на дві великі категорії:
- сухий-витримують, попередньо натерши сіллю і спеціями;
- вологий-виготовляють, витримавши в розсолі.
А ще існує так званий сирокопчений (який іноді піддають навіть подвійному процесу витримки в коптильні). Його можна вживати як в сирому вигляді, так і після термічної обробки. Він відрізняється характерним присмаком і ароматом в стилі «барбекю».
Склад, калорійність
Енергетична цінність продукту в сирому вигляді становить близько 440 ккал на 100 г і легко збільшується до 500 ккал в смаженому вигляді. Він на 38% складається з легкозасвоюваних білків, що постачають в організм людини прості і незамінні амінокислоти.
Мінеральний і вітамінний склад представлений:
- калієм-566 мг;
- натрієм — 2300 мг;
- фосфором-535 мг;
- В4 – 123 мг;
- РР – 17 мг.
Дивлячись на склад, легко зрозуміти, що не варто виключати бекон зі свого раціону.
Якими властивостями володіє продукт
Дієтологи наполягають, що його слід їсти вранці і приблизно до другої години дня. В такому випадку, висока енергетична цінність буде перероблена в енергію. Апетитний м’ясний продукт рекомендується їсти в холодну пору року-для збільшення «теплового» ресурсу організму, а також людям, зайнятим важкою фізичною працею. Бекон позитивно позначається на наборі ваги вагітними жінками, зміцнює імунітет і сприяє регенерації тканин.
Кому варто утриматися
Починаючи з 50-х років минулого століття бекон в світі піддавався всілякому осуду. Виною цьому стало кілька навколонаукових публікацій, які вказували на його нібито жахливу шкоду для серцево-судинної системи і здатність провокувати інсульти. Однак уже в XXI столітті вчені довели, що в помірних кількостях, якщо не їсти його по кілограму в день, м’ясо не здатне впливати на рівень холестерину в крові і закупорку їм судин.
Але це не означає, що це зовсім безпечний продукт. Він протипоказаний при ожирінні, гастриті і виразковій хворобі шлунково-кишкового тракту, панкреатиті і холециститі. За винятком цих протипоказань, немає особливих приводів виключати бекон зі свого раціону.
Застосування продукту в кулінарії
Бекон вже став світовим символом сніданку нарівні з яєчнею. Але знаходиться йому і інше різноманітне апетитне застосування. Він може послужити альтернативі грудинці в пасті карбонара. Їм обертають перепілок і куряче філе перед обсмажуванням і запіканням — щоб запобігти пересушування. Його можна додавати в пасту і в самому кінці приготування — в крем-супи. Соковиті м’ясні смужки також доречні в сендвічах і гамбургерах.
Найкраще бекон поєднується з наступними продуктами:
- оливка;
- яйце;
- томат;
- ананас;
- огірок;
- каперси;
- сир;
- рукола.
Якщо хочеться посмажити бекон, то головний секрет полягає в тому, що він повинен бути нарізаний якомога більш тонко і крім того, для нього не можна використовувати занадто багато рослинного або вершкового масла — він повинен обсмажувати, в ідеалі, практично у власному жирі.