Препарати для відновлення мікрофлори кишечника

Препараты для восстановления микрофлоры кишечника

Стан мікрофлори кишечника безпосередньо впливає на здоров’я людини і його самопочуття. Переважання в організмі патогенних мікробів викликає дисбаланс мікробіоти і веде до різних негативних проявів. Нормалізувати травні процеси допоможуть корекція харчування, а також препарати для відновлення мікрофлори кишечника, що містять пробіотики і пребіотики.

Що таке мікрофлора кишечника?

Значення бактерій, що населяють наш організм, добре відомо медицині – життєдіяльність корисних мікроорганізмів сприяє багатьом найважливішим процесам травлення і формування імунітету. Сукупність мікробів, що роблять благотворний вплив, і входить в поняття мікрофлори кишечника.

Корисна мікрофлора здійснює безліч функцій:

  • нормалізує процеси травлення-сприяє переварюванню їжі і розщепленню її залишків;
  • забезпечує засвоєння мікроелементів шлунково-кишковим трактом;
  • бере участь в синтезі вітамінів-формування груп В, біотину, вітаміну до і фолієвої кислоти здійснюється в товстому кишечнику;
  • пригнічує патогенні мікроорганізми-корисні штами мікроорганізмів протистоять росту і розмноженню шкідливих бактерій, стимулюють захисні реакції імунної системи;
  • прискорює перистальтику кишечника-нормальна мікрофлора забезпечує роботу шлунково-кишкового тракту без збоїв і дискомфорту.

Доведено тісну взаємодію процесів, що відбуваються в кишечнику, з активністю мозкової діяльності. При порушеннях мікрофлори людині властиві психоемоційні зміни – його долає депресивний настрій і дратівливість.

Чому відбувається порушення мікрофлори

У дітей формування мікрофлори спостерігається з народження – перші мікроорганізми передаються їм від матері під час пологів і грудного вигодовування. Надалі склад мікробіоти постійно змінюється в силу безлічі причин. Руйнування колоній корисних бактерій відбувається внаслідок нестачі поживних речовин, а також викликається застосуванням антибіотиків в ході лікування захворювань.

Порушити баланс мікрофлори можуть наступні фактори:

  • пристрасть до фастфуду та інших страв, що містять хімічні добавки;
  • препарати гормональної та антибактеріальної терапії;
  • недолік клітковини в харчуванні;
  • часті стреси і безсоння;
  • наявність гельмінтів;
  • знеболюючі засоби, антидепресанти та інші медикаментозні призначення лікаря.

Нормалізація мікрофлори кишечника спостерігається при одночасній наявності корисних і патогенних штамів мікробіоти. Однак кількість шкідливих мікроорганізмів не повинно перевищувати 15% від загального вмісту колоній – цього достатньо для збереження здоров’я внутрішніх органів.

Симптоми порушення мікрофлори кишечника

Порушення складу мікрофлори кишечника проявляється не одномоментно-тривожні симптоми можуть турбувати людину тривалий час. Їх ігнорування веде до розвитку серйозних патологій, що вимагають лікарського втручання. Тому неправильна робота шлунково-кишкового тракту і інші ознаки розвитку дисбактеріозу повинні стати приводом для негайного вжиття заходів. До симптомів, що вказує на дисбаланс мікрофлори кишечника, відносяться:

  • запори та діареї;
  • диспепсичні прояви-надмірний метеоризм, нудота і відрижки, неприємне дихання;
  • зміни кольору шкіри і стану волосся, ламкість нігтів;
  • алергічні прояви;
  • схильність депресії, відчуття слабкості і безсилля.

З огляду на взаємопов’язаність всіх внутрішніх процесів в тілі, дисбактеріоз кишечника незмінно відбивається на функціонуванні інших органів. Результатом тривалих порушень травних процесів стають такі патології, як ожиріння, хвороби серцево-судинної системи, погане самопочуття і зниження працездатності.

Як відновити мікрофлору

Нормалізації мікрофлори кишечника сприяє збалансований раціон, що включає достатнє надходження в шлунково-кишковому тракті вуглеводів, жирів і білків. Ретельно дотримуючись правильне харчування, людина забезпечує підтримку балансу корисних мікроорганізмів. Що відбивається на функціональності всіх органів – ефективно працює імунна система, що попереджає інфекційні захворювання, нормалізується кислотність шлунка, зберігається бадьорість і активність.

Повноцінного харчування може бути недостатньо для відновлення балансу корисних бактерій. Вирішувати проблему лікарі рекомендують прийомом лікарських препаратів-в аптеках широко представлені засоби для відновлення мікрофлори кишечника. Вони призначаються для лікування дисбактеріозу і заповнення організму необхідними колоніями мікробів.

Повноцінний раціон

Різноманітне харчування, що має на увазі достаток жирів і вуглеводів, сприяє відновленню і підтримці мікрофлори кишечника. Превалювання в раціоні клітковини, що міститься в бобових культурах, зерновому хлібі, фруктах, горіхах і зелені, збагачує склад корисних бактерій і знижує число патогенних колоній. Знищити патогенні бактерії допомагає інулін-полісахарид з преобіотіческім дією. Речовина у великих кількостях присутня в часнику, спаржі, цибулі, артишоках і цикорії. Вживання даних продуктів рекомендується при кишкових інфекціях та інших проявах атак патологічних мікроорганізмів.

Неоціненну користь для мікрофлори кишечника надають біфідо бактерії-вони присутні в чорниці і яблуках, фісташках і мигдалі. Лікарі рекомендують подбати про регулярне їх вживанні в профілактичних цілях. Це стосується і квашених продуктів-капусти, йогуртів, кефіру і чайного гриба. В ході квашення вони збагачуються ферментами, які оперативно відновлюють мікрофлору і сприяють швидкому поповненню шлунково-кишкового тракту корисними речовинами.

Пробіотики

Наука відносить пробіотики до непатогенних мікроорганізмів, що сприяють нормалізації мікрофлори кишечника. В процесі застосування пробіотиків живі бактерії проникають в шлунково-кишковому тракті людини і нейтралізують хвороботворну мікробіоту. Корисні мікроорганізми в нормальних умовах присутні в тілі в достатній кількості, але при необхідності можуть заповнюватися за допомогою продуктів харчування і шляхом вживання спеціальних препаратів.

У складі мікрофлори людини виділяють наступні пробіотики:

  • біфідобактерії;
  • лактобактерії;
  • непатогенні мікроорганізми-ентерококу і кишкової палички;
  • дріжджі;
  • молочнокислі стрептококи.

У виробництві пробіотичних препаратів можуть використовуватися як пробіотики одного виду, так представники декількох різновидів. Також вони присутні в молочній і кисломолочній продукції, при цьому в заводських умовах її можуть додатково збагачувати біфідо і лактобактеріями.

Пребіотики

Не менш корисні для мікрофлори кишечника і пребіотики, проте в силу своєї біологічної структури вони відрізняються спрямованістю дії. Що складаються з лактулози, низькомолекулярних вуглеводів, інсуліну і фруктозоолігосахаридів, пребіотики витісняють колонії патогенних мікробів, відновлюючи стан слизових оболонок, що зазнали руйнівного впливу інфекційних збудників.

У природі пребіотики містяться в зернових і бобових культурах, овочах і фруктах, часнику і крупах. Їх вживання нормалізує мікрофлору і захищає людину від серцево-судинних патологій, інсультів та інфарктів. Прийом препаратів з пребіотиками сприяє зменшенню холестерину, тригліцеридів та інсуліну.

Види препаратів для мікрофлори кишечника

У середовищі здорової мікрофлори кишечника переважають мікроби біфідобактерій і лактобактерій, інші мікроорганізми зазвичай містяться в мінімальних кількостях. Заповнити їх можна, вживаючи відповідні лікарські препарати. Призначають їх, виходячи з особливостей мікробіоти пацієнта і патологій, що протікають в організмі.

При виборі препарату керуються його складом:

  • лактобактерії-рекомендуються в лікуванні шлунково-кишкових інфекцій;
  • біфідобактерії-ефективність пробіотиків спостерігається при кишковому і вагінальному кандидозі;
  • комбінований комплекс-має на увазі присутність обох видів мікробів, усуває бактеріальні інфекції в кишечнику.

Випускаються пробіотичні препарати для відновлення мікрофлори кишечника в різних формах. Популярністю користуються сухі порошки, які розводять до стану суспензії. Широко використовуються пробіотики в капсулах, призначених для ковтання – оболонка ліки складається з желатину, який розчиняється всередині шлунка. Зручністю відрізняються рідкі склади, повністю готові до прийому.

У фармацевтиці засоби для відновлення мікрофлори кишечника діляться на покоління:

  • перше-хороший пробіотик, що складається з одного виду бактерій, властивих мікробіоті кишечника;
  • друге-пребіотики, що знищують патогенні види мікроорганізмів;
  • третє-пробіотики з декількох штамів або комбінацій різних корисних бактерій;
  • четверте-має на увазі комплексний препарат з пребіотиків і пробіотиків;
  • п’яте-засоби, що володіють синбиотическим дією, виконують регуляцію росту і метаболізму мікробіоти.

Кожній групі відповідають конкретні препарати. Перед вибором пробіотика лікуючий лікар враховує стан пацієнта і його вік, керується складом кишкової мікрофлори – призначаються кошти повинні заповнювати недолік конкретних бактерій. Дітям рекомендуються пробіотики меншої дози, ніж дорослим людям.

Як приймають препарати для відновлення мікрофлори

Дозування кошти для нормалізації мікрофлори кишечника призначають індивідуально, в залежності від форми патології. За стандартною схемою приймати пробіотики потрібно щодня не менше трьох разів – порошкоподібний або рідкий склад вживають під час їжі. Важливо підібрати найбільш зручну в застосуванні форму ліки-його прийом не повинен викликати у людини труднощів і неприємних асоціацій.

При гострій формі недуги препарати для відновлення мікрофлори кишечника випивають від чотирьох до шести разів на добу, продовжуючи лікування до повного зникнення проявів. Люди, які страждають хронічними хворобами, вживають живі бактерії перед їжею не більше чотирьох разів на добу. При цьому термін терапії може становити від двох тижнів до місяця або довше. Виконуючи лікування або профілактику дисбактеріозу, приймати препарати важливо протягом тривалого періоду. Курси можуть становити і більше року – пробіотики рекомендуються як при клінічних проявах порушення мікрофлори кишечника, так і після відновлення мікробіоти. Комплекси сприятливо впливають на роздратований кишечник, усувають діареї і знімають неприємні симптоми, якими супроводжуються харчові розлади.

У корекції мікрофлори кишечника не тільки використовуються пробіотики, а й передбачаються зміни в раціоні. Порушена моторика кишечника відновлюється підбором продуктів харчування-з меню забирається цукор і включається велика кількість складних вуглеводів, зелені і рослинної клітковини.

Неправильне харчування, агресивна медикаментозна терапія та інші фактори здатні порушити баланс мікрофлори кишечника. Симптомами патології виступають знижена перистальтика шлунка, явні розлади стільця, неприємні відчуття після прийому їжі. Загибель корисних мікроорганізмів і активізується патогенна мікрофлора здатні привести до розвитку важких форм недуг.
Своєчасна діагностика дисбактеріозу і грамотний підбір препаратів забезпечать швидке відновлення здоров’я пацієнта. А підтримувати правильне функціонування мікрофлори кишечника в подальшому допоможе правильне харчування, що поєднує продукти з властивостями пробіотиків і пребіотиків.

Зверніть увагу на наступні товари