Антибіотики дозволяють максимально ефективно боротися з багатьма хворобами. Але позбавляючи організм від непотрібних бактерій, разом з ними губляться і корисні, тому завжди виникає необхідність в препаратах для відновлення мікрофлори після прийому антибіотиків.
Разом з допомогою організму боротися з вірусами антибіотики надають і негативний вплив, вбиваючи разом з патогенними мікроорганізмами корисну мікрофлору кишечника. Склад препаратів часто містить хімічні елементи, що позначається і на роботі печінки, яка теж потім потребує відновлення після антибіотиків. Адже орган безпосередньо відповідає за виведення ліків з організму. Що пити після антибіотиків, і які препарати відновлять мікрофлору – спробуємо розібратися.
Відновлення мікрофлори кишечника після прийому антибіотиків
Тривалий прийом антибіотиків робить негативний вплив на мікрофлору кишечника. Це може призвести до наступних порушень:
- появі запорів;
- болів в області живота;
- надмірного газоутворення;
- проблеми зі здуттям.
Якщо з’являються проблеми в роботі кишечника, автоматично це має на увазі і зниження імунітету, тому що більше половини імунних клітин зароджуються безпосередньо в кишечнику.
Щоб запобігти порушенням мікрофлори кишечника рекомендуємо звернути увагу на пробіотики. Вони не будуть зайвими, а навпаки корисні як коли ви приймаєте ліки, так і після, адже лакто – і біфідобактерії відповідають за підвищення неспецифічної резистентності організму, роботу імунної системи.
Часто застосовуються препарати:
- Бак-Сет Колд / Флю — препарат англійського виробника, що містить в собі 17 штамів корисних бактерій, що підсилюють дію один одного. Відрізняється відсутністю лактози, ГМО, штучних барвників, тому допускається застосування його дітьми від двох років.
- Иммуцил * – ефективний препарат містить в собі біфідобактерії, Вітамін C і цинк, які в сукупності є невід’ємними соратниками хорошою імунної системи. Завдяки зручній формі випуску у вигляді порошку, його зручно застосовувати, можна не відриватися від роботи або домашніх справ.
- Синобактин Forte-препарат канадського виробника відрізняється доступною ціною. Зручно для тих, хто забуває вчасно приймати ліки. Приймати потрібно всього 1 капсулу в день.
- Флорасан-D-препарат, який найбільш часто призначається при будь-яких синдромах роздратованого кишечника. Має всі дозвільні документи та сертифікати. Дозволено в Росії. Не містить генетично модифікованих мікроорганізмів, лактозу, глютен і сахарозу, тому може бути рекомендований покупцям, що страждають непереносимістю цих речовин.
- Бифицин-препарат проведений за стандартами GMP в США. Завдяки особливості капсул, виготовлених за технологією Bifi Guard®, корисні бактерії захищені від кислого вмісту шлункового соку, солей жовчі і травних ферментів. Такий захист дозволяє їм безперешкодно пройти шлунок, адаптуватися і прижитися в просвіті кишечника, зберігши високу біологічну активність. Відновлення мікрофлори піхви потрапляючи в організм, антибіотики борються зі збудником інфекції, але одночасно гублять і інші мікроорганізми, корисні, в тому числі — лактобактерії. Саме лактобактерії захищають вагінальне середовище від активації патогенів.
Відновлення печінки
Тривале лікування антибіотиками може стати причиною жирового гепатозу печінки. Сьогодні ця проблема виникає у багатьох, оскільки антибіотикотерапія призначається і при підвищенні температури, і при ознаках ГРВІ. Гострий токсичний гепатит, печінковий холестаз теж стають наслідком прийому препаратів. Відновлення печінки після прийому антибіотиків – процес тривалий. Способів нормалізувати роботу органу-багато, їх можна застосовувати як в комплексі, так і окремо.
В першу чергу необхідна дієта, яка дозволить значно знизити навантаження на печінці, швидше очистити організм і допомогти йому максимально ефективно відновитися. В основному вона полягає у відмові від смажених, солоних, гострих і копчених продуктів. В цілому вона повинна відповідати «5 столу».
Медикаментозне відновлення печінки після антибіотиків
Середній курс прийому ліків для відновлення печінки після прийому антибіотиків становить близько двох місяців. В основному це препарати групи гепатопротекторів, фітоформули. Дія їх направлено на виведення токсинів, відновлення нормальної роботи органу. У складі таких препаратів основними компонентами є артишок, гарбузове насіння, росторопша. Процес відновлення буде не швидким, проте якщо слідувати рекомендаціям лікаря, то можна повністю нормалізувати роботу органу.
Для підтримки роботи печінки можна виділити наступні засоби:
- Комплекс екстрактів вівса і розторопші. Дія екстракту спрямована на регенерацію клітин печінки і забезпечити максимально швидке заміщення гинуть клітин молодими. Вичавка вівса ефективна при будь-яких формах отруєння, оскільки відмінно виводить з печінки шкідливі речовини. Також прийом його позначається на процесах утворення жовчі і відповідно її виведення з організму. Дія має накопичувальний ефект і сприяє розпаду токсинів і подальше їх виведення.
- Катрілан має в складі силімарин, який відповідає за активацію синтезу білків в пошкоджених клітинах печінки — це надає ключовий вплив на їх відновлення. Одна упаковка препарату вистачає на курс прийому.
- Есфоліл-завдяки есенціальним фосфоліпідів, які містяться в препараті у великій кількості, пошкоджені клітини швидше відновлюються, а печінка очищається.
- Лецират, на основі екстракту артишоку, який ефективно очищає від токсинів. Препарат ефективний при відновленні пошкоджених клітин печінки.
Після хвороби організм пацієнта дуже слабкий і в такі періоди високий ризик розвитку нових інфекцій, тому організму як ніколи необхідні підтримуючі препарати. Не зайвим буде подбати про прийом вітаміну C, цинку, вітаміну D і вітамінно-мінеральних комплексів (ВМК). В аптеках вони представлені в асортименті від різних виробників і різних цінових категоріях.
Які вітаміни пити після антибіотиків
Вітаміни також необхідні для печінки, як і препарати, які надають відновну дію. З представлених на ринку можна відзначити наступні:
- Verrum — Vit-ця серія відмінно підходить як для дорослих, так і для дітей. Для останніх є найбільш зручна форма випуску у вигляді шипучих таблеток.
- Цинк і Цинкорол. Вже не раз говорилося, що цинк один з небагатьох здатний зупиняти молекулярний процес, що викликає утворення слизу і розвиток бактерій в носових проходах. Крім того, він має антивірусну дію.
- Вітамін D допомагає запустити в клітинах шкіри і епітелію респіраторного і шлунково-кишкового тракту синтез власних антимікробних речовин, які будуть в подальшому боротися з вірусами, бактеріями і грибками. Таким чином зводиться до мінімуму ризик захворіти на застуду. Часто застосовуються краплі (Детріферол, Детрімакс), таблетки (Детрімакс, Космо-D3) або капсули (Вітамін D* 400 і 2000 мг), виходячи з дозувань і переваг.
Зверніть увагу, як вітаміни, так і препарати для відновлення роботи печінки після прийому курсу антибіотиків, потрібно приймати тільки за призначенням лікаря. Самолікування в цьому випадку неприпустимо.
Проблеми зі здоров’ям після прийому антибіотиків
Коли концентрація корисних лактобактерій знижується починається процес розростання шкідливих мікроорганізмів, які призводять до різних захворювань. У більшості випадків патогени мають властивість бути активними і агресивними, тому часто розмножуються раніше, ніж хороші бактерії нормалізуються. Наслідком цього є дисбіоз піхви у жінок.
Найпоширеніше наслідок такого дисбіозу після прийому антибіотиків – кандидоз. Хворобу можна визначити за наступними симптомами:
- можуть з’явитися нетипові виділення, що відрізняються щільністю, консистенцією, кольором і запахом;
- можливий свербіж і відчуття постійного печіння;
- роздратування.
За точним діагнозом слід звертатися тільки до лікаря, але якщо потрібно отримати професійну консультацію і немає можливості відвідати фахівця, можна довіритися фармацевту, якщо мова йде про придбання безрецептурного препарату. До останніх можна віднести засоби, в основі яких лежи флуконазол. Якщо хвороба протікає без ускладнень, досить буде обмежитися одноразовим прийомом. Якщо є рецидиви, хвороба набуває хронічного характеру, обов’язково потрібно звернутися до лікаря.
Будь-який прийом антибіотиків має свої наслідки для організму. Часто, препарати, які призначаються для прийому разом з ними, не дають належного ефекту, і організм все одно потребує відновлення. Печінка в цьому випадку страждає найбільше, оскільки саме вона протягом усього лікування виконувала роль своєрідного фільтра, пропускаючи через себе негативні речовини. І саме про відновлення печінки варто подбати в першу чергу, оскільки від нього залежить подальша робота організму.