Ліки від підвищеного тиску

Лекарства от повышенного давления

Сучасний світ страждає від артеріальної гіпертонії-підвищеного артеріального тиску. Це найбільш поширене хронічне захворювання. У Росії йому схильне близько 40% населення. Нерідко хвороба протікає безсимптомно тривалий час і ніяк не позначається на самопочутті. Ті, хто її діагностував, регулярно застосовують таблетки від підвищеного тиску.

Симптоми підвищеного тиску

З плином часу організм адаптується під сформовані умови, тому людина не відчуває ніяких змін. Але негативний вплив недуга продовжує надавати навіть в такому безсимптомному перебігу, якщо не почати вчасно приймати препарати для зниження артеріального тиску. Під ударом виявляються кровоносні судини і внутрішні органи, особливо нирки, серце і головний мозок. В результаті руйнування можуть призвести до серцево-судинних захворювань та інших: нападів стенокардії (ішемічної хвороби серця), інсульту, інфаркту міокарда, ниркової та серцевої недостатності тощо.

Серед симптомів підвищеного тиску потрібно відзначити:

  • запаморочення;
  • “мошки” перед очима;
  • головний біль;
  • неприємні відчуття в області серця;
  • давить інтенсивний головний біль;
  • зниження зору;
  • шум у вухах;
  • хрипи і важке дихання;
  • оніміння мови і лицьових м’язів;
  • нудота і блювота;
  • сухість у роті;
  • порушення мови;
  • відчуття пульсу в скронях і кінцівках.

Якщо подібні ознаки проявилися, то потрібно скористатися апаратом для вимірювання тиску і з’ясувати, чи не підвищено воно, а потім почати приймати таблетки від підвищеного тиску. На жаль, нерідко симптоми, що говорять про гіпертонічну хворобу, відсутні. Тому важливо контролювати тиск. Деяким людям здається, що якщо у них немає ніяких симптомів, то все в порядку. На жаль, негативні наслідки проявляються часом, коли вже пізно і хвороба запущена, в першу чергу зачіпається серцево-судинна система.

Якщо хворий не отримує належного лікування, то захворювання прогресує. Благо, його можна контролювати. Ефективно від артеріальної гіпертонії допомагають таблетки для зниження тиску. Але важливо пройти попередню консультацію у фахівця, самолікування зазвичай призводить до негативних наслідків.

Щоб привести своє здоров’я в порядок, важливо змінити також спосіб життя, відмовитися від шкідливих звичок – вживання алкоголю, куріння, використовувати менше солі. Не можна поєднувати з ними засоби для нормалізації тиску. Правильний спосіб життя, збалансоване харчування, фізичні вправи стануть відмінним фоном для лікування підвищеного тиску.

Розглянемо докладніше причини виникнення відхилень в показниках артеріального тиску.

Причини підвищення тиску

Дуже часто гіпертонія з’являється при захворюваннях:

  • щитовидної залози;
  • нирок і надниркових залоз;
  • стенозі аорти і атеросклерозі.

Нервові перевантаження, велика кількість солі, спадковість – все грає роль. Малорухливий спосіб життя і погане харчування – також стають причинами розвитку гіпертонії, в результаті чого доведеться вживати таблетки від високого тиску.

Фактори ризику розвитку гіпертонії, яка призводить до прийому препаратів від тиску.

Неправильне харчування

Переїдання і надмірне споживання їжі з великим рівнем холестерину рано чи пізно призводить до розвитку атеросклерозу, кровоносні судини звужуються, просвіту залишається мало. Все це призводить до ожиріння і підвищення навантаження на серце. В результаті це призводить до підвищення артеріального тиску. Причинами розвитку гіпертонії може стати вживання солоної їжі, міцного чаю і кави. Одна чашка напою тимчасово підвищує тиск на 10-15 одиниць.

Шкідливі звички

Спиртні напої підвищують тиск, і регулярне їх споживання сприяє розвитку гіпертонії. Всього одна сигарета здатна спровокувати звуження і спазм судин, короткочасно підвищуючи тиск на 10-20 одиниць.

Спадковість

Якщо один з батьків має в анамнезі дане захворювання, то і у його дітей є ризик розвитку гіпертонії. І він вище, у людей з хорошою спадковістю

Супутні захворювання

Не завжди високий тиск буває наслідком шкідливих звичок або генетичної схильності. Причиною можуть бути і хвороби серця, печінки, нирок, хребта і нервової системи, атеросклероз, діабет або неправильна робота залоз внутрішньої секреції. У цих випадках підвищення тиску — симптоматичний стан, який усувається лікуванням основного захворювання і прийняттям препаратів від тиску.

Вік після 40 років

Гіпертонія насправді може розвинутися і в молодому віці. Але люди старшого віку вже в зоні ризику судинних захворювань: з часом кровоносні судини втрачають еластичність, а це істотно впливає на тиск і приходить пора пити препарати від гіпертонії.

Надмірна вага та ожиріння

Ожиріння збільшує ризик високого кров’яного тиску. Якщо позбутися хоча б 5-10 кілограмів, то кров’яний тиск відразу ж прийде в норму. Вибирайте легкі страви і більше рухайтеся.

Високий тиск – не обов’язково ознака хвороби. Його короткочасне підвищення можливо і з фізіологічних причин.

Види препаратів від тиску

Препарати від підвищеного тиску бувають декількох видів. Розглянемо їх окремо.

Бета-блокатори

Вони допомагають уповільнити ритм серця, знизити артеріальний тиск і, таким чином, захистити ваше серце від тривалої дії адреналіну і норадреналіну. Вони важливі для управління серцевою недостатністю. Тим не менш, люди з середньою або важкою серцевою достатністю повинні починати прийом з малої дози, яка потім буде повільно підвищуватися. Це пов’язано з тим, що у деяких пацієнтів протягом декількох тижнів після початку лікування бета-блокаторами може відзначатися тимчасове погіршення симптоматики серцевої недостатності. На практиці доведено, що застосування бета-блокаторів знижує частоту випадків госпіталізації при серцевій недостатності, підвищує тривалість життя, переносимість фізичного навантаження і якість життя в цілому. На початку бета-блокатори можуть викликати запаморочення та втому, оскільки знижують артеріальний тиск. Пацієнтам, які приймають ці засоби для зниження високого тиску, рекомендується поступове збільшення дозування. Поліпшення самопочуття після початку прийому бета-блокаторів може зайняти кілька тижнів, але якщо ви все ще відчуваєте запаморочення після цього терміну, то зв’яжіться з вашим лікарем або медичною сестрою, щоб переконатися, що Ви отримуєте правильну дозу.
Корисно відстежувати вагу щодня, зв’яжіться з лікарем або медичною сестрою в разі значних змін. Якщо ви відчуваєте задишку і нестачу повітря, зв’яжіться зі своїм лікарем, оскільки це можуть бути симптоми прихованої астми.

Антагоністи кальцію

Антагоністи кальцію (AK) – група препаратів, основною властивістю яких є здатність оборотно інгібувати струм Ca в клітину через так звані повільні кальцієві канали. За хімічною структурою AK діляться на дві великі підгрупи – дигідропіридини (ніфедипін, амлодипін, фелодипін та ін.) і недигідропіридини (верапаміл і дилтіазем). Розрізняють AK першого покоління (звичайні таблетки короткої тривалості дії) і AK другого покоління (спеціальні таблетки пролонгованої дії), останні не тільки більш зручні в застосуванні, але і більш безпечні. Дані великих рандомізованих досліджень однозначно свідчать про те, що AK сприятливо впливають на прогноз життя хворих з артеріальною гіпертонією, не відрізняючись в цілому по цій дії від інших гіпотензіних препаратів. Разом з тим AK більшою мірою, ніж інші гіпотензивні препарати, зменшують ризик мозкового інсульту, але меншою мірою, ніж інші гіпотензивні препарати, зменшують ризик гострого інфаркту міокарда та серцевої недостатності.

Діуретик

Діуретики, або сечогінні таблетки для зниження тиску, призначені для виведення зайвої рідини з організму при патологіях нирок і сечовидільної системи.
Більше половини тіло людини складається з води, яка знаходиться у внутрішньоклітинній і позаклітинній рідині. Щоб клітини правильно працювали, позаклітинна повинна залишатися в незмінному обсязі. У ній містяться солі, і їх концентрація постійно регулюється. При порушеннях відбуваються відхилення і в метаболічних процесах. Важливими солями в крові є калій і натрій. Перший знаходиться всередині клітин, а другий – зовні.

Нирки постійно видаляють надлишок солей, рідини та інших речовин з організму. Ці органи є важливими в балансуванні багатьох процесів.

До діуретиків відносять різні лікарські препарати для зниження артеріального тиску, які відрізняються один від одного. Вони мають не тільки різну хімічну структуру, але і розрізняються механізмом дії. Діуретики поділяються на:

  • тіазидні;
  • похідний;
  • короткодіючі сольові;
  • калійвмісні та інші.

Їх застосовують для нормалізації артеріального тиску, усунення набряків, серцевої недостатності та інших патологічних станів. Але у більшості сечогінних препаратів при високому тиску є істотний мінус – в результаті їх дії з організму вимивається мікроелемент калій. Є діуретики, які не виводять калій з організму. Це особлива група лікарських засобів сечогінної дії, що не впливають на електролітний баланс і концентрацію калію в крові.

Інгібітор

До групи інгібіторів відносяться речовини, які уповільнюють або повністю блокують хімічні (особливо, ферментативні) і фізіологічні процеси. Назва походить від латинського слова inhibere, що в перекладі означає “захоплювати”. Одна з груп таблеток від тиску-інгібітори АПФ-використовуються для лікування патологій серцево-судинної системи.
Інгібітори діють в ланцюгових і каталітичних реакціях за участю активних частинок. Речовини вступають в реакцію з частинками, загальмовуючи або запобігаючи їх реакцію, в результаті чого утворюються малоактивні радикали. Для досягнення ефекту інгібіторів потрібно значно менше, ніж реагентів.

У лікуванні хвороб серцево – судинної системи більше 30 років застосовуються інгібітори АПФ-ангіотензинперетворюючого ферменту. Він є одним з ключових елементів системи регуляції тиску. Під їх впливом неактивний гормон ангіотензин I перетворюється в ангіотензин II, який має судинозвужувальну ефектом. При використанні інгібіторів АПФ його дія пригнічується, завдяки чому препарати групи здатні знижувати тиск і ефективні в лікуванні гіпертензії.

Інгібітори АПФ:

  • мають протизапальний ефект;
  • сприяють виведенню сечі;
  • підвищують чутливість периферичних тканин до інсуліну;
  • мають нефропротектівним дією, тобто сприяють збереженню функції нирок;
  • зміцнюють судини: покращують функцію ендотелію, підвищують еластичність стінок, є профілактичним засобом проти пошкодження атеросклеротичної бляшки;
  • запобігають збільшенню розмірів лівого шлуночка серця;
  • сприяють вирівнюванню серцевого ритму;
  • покращують циркуляцію крові в життєво важливих системах (відділах ЦНС, нирках, серці).
  • Висновок

    Якщо було виявлено підвищений артеріальний тиск, то важливо пройти діагностику в клініці. Причинами можуть бути захворювання серцево-судинної системи, тому важливо виявити їх і почати комплексне лікування. Родичі і друзі можуть радити препарати, які знижують артеріальний тиск, але не всім можуть підходити одні й ті ж, навіть якщо відгуки про них відмінні. Ліки прописує тільки лікар-кардіолог! Купувати таблетки від тиску потрібно в надійній аптеці. Препарати можна придбати в режимі онлайн.