8 питань до кардіолога

8 вопросов к кардиологу

Захворювання серця і судин як і раніше залишаються однією з найпоширеніших причин летального результату. Більш того, все частіше за допомогою до кардіолога звертаються молоді люди. Уважне ставлення до себе і свого здоров’я, регулярна профілактика допоможуть вчасно зупинити захворювання і запобігти його наслідки. Щоб не пропустити початок патологічного процесу, важливо знати, на які саме симптоми варто звернути увагу. У нашій добірці-найпоширеніші питання кардіолога.

Як визначити, підвищилося або впало артеріальний тиск, якщо під рукою немає тонометра?

Людина найчастіше і не здогадується про коливання артеріального тиску. Головні болі, шум у вухах, підвищене серцебиття далеко не завжди є наслідком підвищеного або зниженого тиску – іноді саме стрес або мігрень провокують його скачки. При цьому хронічна артеріальна гіпертензія може викликати тривале погіршення самопочуття (наприклад, слабкість), так як гнітюче діє на роботу органів і систем. На жаль, єдиний спосіб дізнатися свій артеріальний тиск-виміряти його, тому при погіршенні самопочуття необхідно відразу ж це зробити.

Чи варто вимірювати тиск щодня, якщо немає ознак гіпертонії?

Підвищення тиску-процес безсимптомний, тому відстежувати його показник здоровій молодій людині ні до чого. Досить щорічної перевірки показників в ході диспансеризації або відвідування терапевта. Однак є фактори ризику, при яких потрібна більша кількість скринінгів. Серед них:

  • періодичні скачки артеріального тиску (кілька разів на рік);
  • шкідливі звички;
  • надлишкова маса тіла;
  • неправильне харчування;
  • підвищення рівня цукру, холестерину в крові;
  • спадкові захворювання серцево-судинної системи.

Таким людям рекомендується щорічне кардіологічне обстеження.

У мене виявили артеріальну гіпертонію і виписали препарати для зниження тиску. Я буду приймати їх все життя?

Даний діагноз дійсно має на увазі постійний прийом лікарських засобів. Але якщо захворювання виявлено на ранній стадії, тиск можна стабілізувати і без медикаментозної терапії. Для цього необхідно:

  • скинути зайву вагу;
  • збільшити регулярні фізичні навантаження;
  • нормалізувати раціон харчування;
  • відмовитися від сигарет;
  • дотримуватися режиму праці та відпочинку;
  • берегти себе від стресових ситуацій.

Що робити, якщо раптово піднявся тиск? Як собі допомогти до приїзду швидкої допомоги?

Коли різкий стрибок тиску супроводжується сильним погіршенням самопочуття, потрібна негайна госпіталізація. В інших випадках, як правило, нічого серйозного вашому здоров’ю не загрожує. Якщо тонометр показав лякаюче високі цифри, перш за все, перевірте, чи правильно ви його використовуєте. Вимірювати тиск не можна відразу ж після фізичних навантажень, стресових ситуацій, викуреної сигарети. Посидьте спокійно 5-7 хвилин, відновіть дихання. Діагностику проводять в положенні сидячи, ноги стоять паралельно один одному на підлозі. Під час зняття показань не потрібно розмовляти, рухатися. Для отримання максимально достовірного результату слід провести вимірювання кілька разів, з інтервалом в 1-3 хвилини.

При зниженому тиску виникає слабкість, нестача сил і енергії. Як можна це компенсувати?

Занепад сил далеко не завжди свідчить про низький тиск. Якщо такий стан для вас звично, повернути життєвий тонус допомагає збільшення фізичної активності або прийом їжі (що особливо актуально для любителів жорстких дієт). Допомога фахівця потрібна, коли зниження тиску супроводжується переднепритомними станами, запамороченням.

Як впливає на розвиток гіпертонії кави?

Як правило, багато кардіологів рекомендують своїм пацієнтам утриматися від кави у великій кількості. Але якщо не зловживати цим напоєм, пити натуральну каву з молоком, можна навіть поліпшити стан серцево-судинної системи, що підтверджують результати досліджень.

Рекомендується не пити більше двох кавових чашок на добу (200 мг кофеїну). Краще віддати перевагу зерновій каві, а не розчинній. Від вживання енергетиків краще відмовитися зовсім – в них концентрація кофеїну зашкалює (30 мг на 100 мл).

Метеозалежність-це міф чи реальність?

На артеріальний тиск можуть впливати різкі перепади-наприклад, при виході з теплого приміщення на мороз, але скачки температури, так само як і магнітні або сонячні бурі, причинами коливань тиску бути не можуть. Тому ніякого зв’язку між вашим поганим самопочуттям і зливою за вікном немає.

Чи може гіпотонік стати гіпертоніком і навпаки?

Повільний перехід від гіпотонії до гіпертонії – стан, характерний практично для всіх пацієнтів з гіпертонічною хворобою. Назвати точні причини цього явища важко. Свій вплив надають спадковість, спосіб життя, Робота, перенесені захворювання та інші важливі фактори.

Гіпертонія змінюється гіпотонією при вторинних гіпертензіях, коли підвищення тиску провокують ниркові або ендокринні патології. У такій ситуації тиск приходить в норму, як тільки буде вилікувано основне захворювання. Постійний прийом лікарських препаратів при гіпертонії може привести до стійкого зниження тиску. Так чи інакше, при артеріальній гіпертонії необхідний постійний контроль кардіолога.

Записатися на прийом до профільного фахівця медичного центру «Еммаклінік» можна за телефоном 8(499) 490-98-94 або через форму заявки на сайті.