Дітям їсти гриби не можна серушки
- Кількість порцій: 5
- Час підготовки: 20 хвилин
- Час приготування: 10 хвилин
Приготування серушек
Серушки варто вживати в їжу тільки після засолу, свіжими смажити і варити їх не можна. Перед засоленням з капелюшка потрібно зняти шкірку. Мийте серушки кілька разів. Спочатку замочіть їх у холодній воді на 2 год., а потім дайте їм постояти в гарячій підсоленій 15-20 хв. Сильно брудні гриби потрібно вимочувати не менше 2 днів. Якщо серушки погано промити, вони додадуть страв гіркий смак. При вимочуванні вся гіркота йде у воду.
Засолити серушки можна двома способами: холодним і гарячим. Найпростіший останній метод, але смачніше гриби отримуються першим способом.
Для засолювання знадобиться 15 л відро серушек. Лавровий лист, перець та інші спеції можна додавати за бажанням.
Холодна засолювання:
Верхній шар покриється цвіллю, його треба викинути. Інші гриби розкладіть по стерилізованим банкам. Щільно наповнюйте ними ємність до самого верху. Просолені серушки можна зберігати в холодильнику, але щоб вони не пліснявіли, зробіть наступне. Виріжте шматки бавовняної тканини за розміром більше діаметру банки. Змочіть їх у горілці і накрийте гриби, щоб не було зазорів. Закрийте банку кришкою.
Рецепт конвертиків з грибів серушек
На святковий стіл можна подати шинку, фаршировану грибами.
Інгредієнти:
- 0,5 кг серушек;
- 0,4 кг шинки;
- 0,2 кг сиру;
- 2 цибулини;
- 2 ст. л. рослинної олії;
- сіль і перець за смаком.
Приготування:
Можна просто запекти серушки в духовці до сметано-сирному соусі. Приготування не займе більше 10 хв.
Опис серушек
Гриб отримав таку назву за сірий колір капелюшка, але верхівка може бути жовто-сірого відтінку. Він є дієтичним продуктом.
Опис серушки:
- капелюшки випуклої форми, до 10 см в діаметрі;
- м’якуш щільний, білого кольору;
- на зламах виділяється білий сік;
- ніжка сірого кольору, чим вона більша, тим насиченіший колір.
Ці гриби люблять сонячне освітлення. Не вибагливі до погодних умов і грунті.
Серушки дуже корисні. Вони містять велику кількість вітамінів, амінокислот і мікроелементів в потрібному для організму кількості. Завдяки багатому хімічному складу гриби підвищують імунітет, покращують роботу головного мозку, зміцнюють судини, виводять з організму солі важких металів і шлаки. Їх навіть можна їсти при хворобах ШКТ.
Гриби мають антипаразитным і антибактеріальною дією.
З серушек можна приготувати соус і грибний порошок, але тільки після засолювання. Гриби підходять в якості начинки для пиріжків і пельменів.