Одна з найпопулярніших овочевих культур XXI століття – селера, що відрізняється високими смаковими і поживними якостями. Але щоб сповна скористатися ними, потрібно вміти правильно поводитися з продуктом, в тому числі — грамотно очищати.
Як правильно вибирати
Зелень рослини повинна бути смарагдового кольору, ароматною і не млявою, словом, помилитися з її вибором важко.
Стеблова різновид культури вимагає більше уваги. Свіжі черешки мають рівномірне забарвлення без жовтизни, блідих або темних плям. Особливу увагу слід приділити лінії зрізу в нижній частині пучка стебел-там не повинен бути влажноватой, як ніби почала підгнивати м’якоті, такий селера просто небезпечно вживати в їжу.
Для покупки кореня є свої правила. Чим він більший — тим соковитіше, смачніше і тим краще зберігається в свіжому вигляді. Зовні плід зазвичай твердий, а перевірити, чи не підгнив він всередині, можна натиснувши на саму верхівку, там, де раніше був стебло — в цьому місці коренеплід не повинен легко продавлюватися пальцем.
Як правильно чистити різні види
Все різноманіття сортів селери прийнято ділити на 3 великі групи. Листової немає потреби чистити, тому що це зелень на зразок петрушки.
Стебловий являє собою м’ясисті прямі пагони і примітно, що ні підземна частина, ні листочки у нього практично не розвинені — селекціонери виводили його сорти з інтересом виключно до стеблової частини. На поверхні черешки покриті тонкими і грубими волокнами. Видалити їх можна за допомогою овочечистки. Після цього залишається тільки промити стебло в проточній воді, нарізати і приготувати бажаним способом.
Кореневої селера потрібно чистити грунтовно, як стара картопля. Видалити необхідно не тільки верхню грубу шкірку, але відрізняються твердістю «вузлики» в коренеплоді під нею, а також ділянки, в яких видніється зеленуватий відтінок.
Як правильно вживати
Дієтологи рекомендують їсти стебловий і листовий сорти в свіжому вигляді, оскільки навіть незначна теплова обробка призводить до втрати великої кількості вітамінів. Але черешки цієї культури, хоч і хрустять апетитно, містять багато грубої клітковини. Людям з проблемами шлунково-кишкового тракту стебловий краще вживати у відварному або тушкованому вигляді.
Так як за текстурою і смаком кореневої нагадує картоплю, готувати його можна практично за тими ж рецептами. Крім того, в подрібненому, натертому вигляді він хороший і свіжим. Але так їдять тільки молоденькі, ледь почали дозрівати коренеплоди.
Що можна приготувати
Селера не тільки смачний, але і зручний овоч — приготувати його у смачному вигляді під силу навіть початківцям кулінарам. Він підходить для створення перших і других страв, закусок, гарнірів і навіть десертів.
Суп-пюре
Цей далеко не дієтичний рецепт може змагатися бархатистою текстурою і ароматністю з крем-супами французької кухні.
Для його приготування потрібно:
- 4 стебла селери;
- 100 г ріпчастої цибулі;
- 150 г моркви;
- 50 г вершкового масла;
- 1 л овочевого або м’ясного бульйону;
- 250 мл питних вершків;
- 1 кубик плавленого сиру;
- 2 ч. л. сухих прованських трав;
- 2 зубчики часнику.
Процес приготування:
Перець болгарський фарширований
Ця страва може стати прекрасним гарніром до смаженого м’яса, котлет або запеченої птиці.
Для його приготування потрібні наступні інгредієнти:
- 5 солодких перців;
- 450 г моркви;
- 250 г кореневої селери;
- 200 г ріпчастої цибулі;
- 6 зубчиків часнику;
- 500 г томатів;
- 2 ст. л. рослинного масла;
- 50 г цукру;
- 50 г зелені кінзи і кропу;
- 2 ч. л. солі;
- 2 лаврових листочка;
- 1 ч.л. чорного і червоного меленого перцю.
Процес приготування: