Як лляна каша впливає на організм

Прихильники правильного харчування часто говорять про користь лляної каші. І вони абсолютно праві. Блюдо має безліч корисних властивостей. Воно у великій кількості містить рослинну клітковину, білки, мінерали і безліч інших речовин, в яких людський організм потребує кожен день. Для тих, хто веде здоровий спосіб життя, мріє схуднути, зміцнити імунітет, забути про проблеми з травленням, а також для веганів і вегетаріанців блюдо є просто знахідкою.


                                    Как льняная каша влияет на организм

Склад і калорійність

У насінні льону міститься безліч поживних речовин і вітамінів. Але вони не засвоюються організмом, якщо насіння вживати в чистому вигляді. Саме тому насіння необхідно подрібнювати до кашкоподібного стану.

Продукт містить:

  • клітковина;
  • білки, жирні кислоти, вітаміни.
  • велика кількість різноманітних мікроелементів;
  • повний набір амінокислот.

Калорійність сухого лляного насіння становить 312 ккал на 100 г.; лляної каші звареної на воді – 297 ккал на 100 г.; молочної відповідно – 305 ккал на 100 г.

У день бажано вживати не більше 50 г продукту, що становить 2 ст. л.

Корисні властивості

Льон успішно з давніх пір використовувався в народній медицині. Знахарі рекомендували його бажаючим схуднути і тим, хто мріяв повернути молодість. Це були не міфічні поради. Тому сьогодні прихильники здорового способу життя цінують цього блюдо.

Користь полягає в наступному:

  • поліпшення травлення і ефективне вирішення проблеми запорів;
  • отримання організмом безлічі речовин, необхідних для нормалізації всіх його функцій;
  • зміцнення імунної системи;
  • зниження рівня холестерину і профілактика виникнення серцево-судинних патологій;
  • нормалізація рівня глюкози; поліпшення стану шкіри і суглобів;
  • протизапальну дію.

Лляна каша має антиоксидантну дію. Воно перешкоджає впливу на організм вільних радикалів, здатних спровокувати розвиток будь-якого небезпечного захворювання, аж до онкології.

Основною складовою є клітковина, яка позбавляє шлунково-кишковий тракт від токсинів та інших шкідливих речовин, діючи як щітка. Блюдо багате флавоноїдами і фенольними кислотами, що володіють антисептичною дією і відновлюють мікрофлору кишечника – продукт є природним пробіотиком.

Насіння льону сприяють виробленню колагену, що благотворно позначається на стані шкіри, волосся і нігтів. Саме в цьому полягає омолоджуючий ефект насіння льону, який приніс йому ще за старих часів велику популярність.

Засіб відновлює гормональний фон. Ефект схуднення від вживання каші з’являється, завдяки прискоренню метаболізму. Продукт корисний для жінок в період клімаксу. Чоловікам його рекомендується вживати для профілактики простатитів і відновлення чоловічої сили.

Які протипоказання є

Незважаючи на безумовну користь, обмеження до вживання цієї страви все ж існують. У деяких воно може викликати алергічні реакції. Чистий льон не викликає алергію, але її можуть спровокувати інші компоненти, які містить блюдо.

При хворобах жовчного міхура, підшлункової залози, сечостатевої системи, колітах вживати страву можна тільки після консультації з лікарем. Тим, у кого часто буває діарея, здуття живота і метеоризм, від його вживання слід відмовитися.

Рецепт

Процес приготування не передбачає варіння. Нижче пропонуються рецепти цієї страви.

  • 3 ст.л. сухого продукту потрібно подрібнити в блендері, залити половиною склянки окропу, накрити кришкою і залишити на 10-15 хв. Каша готова, залишається тільки заправити її маслом. Це класичний варіант, але багато господинь вважають за краще готувати її, заправляючи різними смачними добавками.
  • Сніданок з лляної каші з яблуками і корицею. 2 ст.л. насіння перемолоти в блендері і висипати в глибокий посуд. Туди ж додати дрібно нарізане стигле яблуко, корицю і мед за смаком. Все це залити 100 мл.теплої води і викласти в чашу блендера. Збивати до тих пір, поки маса не стане однорідною.
  • Каша з бананом. 2 ст.л. лляного насіння залити 3/4 склянки прохолодної кип’яченої води і залишити на ніч. Вранці очистити і порізати стиглий банан і разом з вимоченими насінням помістити його в блендер. Збити до однорідної консистенції. Додати горіхи або очищені смажені соняшникове насіння, а можна і те, і інше.
  • Каша з насіння льону з кефіром. Рекомендується на сніданок бажаючим схуднути. Перемолоти 10 р.насіння в кавомолці. Залити отриману масу половиною склянки кефіру і дати постояти півгодини.
  • Блюдо в основному вживають вранці. Однак тим, у кого в кінці дня буває сильне почуття голоду, можна порекомендувати його перед сном. Така вечеря надовго дає відчуття ситості, не перевантажує шлунок і не представляє небезпеки для фігури.