Яким має бути харчування вегетаріанця взимку?

Серед фахівців з цього приводу завжди ведуться суперечки, адже саме в зимовий час людський організм вимагає максимуму вітамінів і корисних речовин. Саме вони підтримують імунітет, бережуть організм від сезонних захворювань, забезпечують якісний теплообмін, для здійснення якого потрібна енергія від жирів.


                                    Каким должно быть питание вегетарианца зимой?

Тому ті, хто вирішив повністю перейти на рослинну їжу, повинні ознайомиться з тим, які продукти повинні бути присутніми в «зимовому» меню.

Особливості харчування вегетаріанця взимку

Щоб організм функціонував повноцінно, в його раціон повинні рівномірно потрапляти білки, жири і вуглеводи.

Білки сприяють виробленню антитіл, які перешкоджають розвитку хвороб, позитивно впливають на обмінні процеси.

Жири виробляють енергію, зберігають тепло, благотворно впливають на стан шкіри.

Вуглеводи перетворюються в глюкозу, яка дає людині життєву енергію.

Також, організму важливо отримувати наступні речовини:

  • Вітамін А.якщо його недостатньо, людина відчуває себе слабким, пригніченим, млявим і схильним до різних вірусів.
  • Вітамін з зміцнює імунітет і підвищує його опірність до ГРВІ. Його недолік побачити дуже просто-людина відразу буде відчувати біль у всьому тілі.
  • Вітамін Д, як відомо, виробляється під сонцем, і надходить в організм з тваринної їжі, тому взимку, вегетаріанцям його дуже не вистачає.
  • Вітаміни групи в перешкоджають зневодненню, забезпечують перебіг процесів обміну в нервових клітинах.
  • Залізо транспортує кисень, тримає в балансі енергію і зміцнює імунітет.
  • Кальцій зміцнює кісткову систему.

Крім вітамінів і корисних речовин, вегетаріанець повинен стежити за питним режимом. Рідина, особливо тепла, яка щодня потрапляє в організм, впливає не тільки на травні процеси, але і на діяльність всього імунітету.

У холодну пору рекомендується їсти гарячі і теплі страви, а також вживати продукти містять повільні вуглеводи, не завадить і трохи солодощів, які в зимовий час допомагають виробляти «дорогоцінний» гормон щастя – серотонін.

За словами фахівців, в щоденному меню повинні бути присутніми шоколад, різні види горіхів, картопля, гриби, спеції, імбир, крупи і багато сухофруктів. Крім того, не варто забувати про інші овочі і, звичайно ж, зелені. Її повинно бути дуже багато, вона, в сукупності зі спеціями, буде оберігати організм від застуди.

Що стосується напоїв, то вітаються не всіма улюблений кави і чай, а відвари трав і морси.

Список продуктів для підтримки тепла та енергії в організмі

  • Горіхи і шоколад. У них багато калорій і жирів, які виробляють енергію, і, разом з цим, підвищують температуру тіла взимку.
  • Картопля разом з капустою. Завдяки тому, що в їх складі клітковина, підтримують організм в тонусі, піднімають настрій і насичують його енергією. Також потужного харчових волокон в гречці і вівсянці, тому ці крупи у вигляді каш рекомендується їсти на сніданок.
  • Бобові культури. Вони не тільки збагачені білком, але і насичують енергією.
  • Спеції і чай. Як згадувалося вище, теж повинні бути в меню кожен день. Вони беруть участь в обмінних процесах, розширюють судини, і служать профілактикою від сезонних вірусів.
  • Якщо вегетаріанець буде знати про харчову цінність» зимових ” продуктів, йому буде легше скласти меню і щодня включати в нього нові продукти і готувати смачні, корисні і зігріваючі страви.