Чи існують вітаміни для бадьорості?

Рівень вітамінів і мікроелементів в організмі безпосередньо пов’язаний з нашим тонусом. На нього впливає різноманітне харчування і фізична активність. Їжа, яку ми їмо, не завжди може забезпечити організм мікроелементами в кількості потрібній для правильного функціонування.


                                    Существуют ли витамины для бодрости?

При такому напруженому сучасному житті у багатьох рідко буває час, щоб повноцінно харчуватися. Можливо, це і є причина того, що часто ми відчуваємо себе виснаженими і втомленими.

Допомога організму

Вітаміни і мінерали життєво важливі: вони зміцнюють імунну систему, підтримують правильне функціонування органів, піклуються про хороше засвоєння їжі і здоров’я наших клітин. Організм більшість вітамінів не виробляє самостійно. Втома-ознака того, що корисних речовин для хорошого тонусу в їжі недостатньо.

B1 (тіамін)

Допомагає організму перетворювати їжу в енергію. Повинні бути хороші запаси В1, щоб успішно розщеплювати поживні речовини. При дефіциті тіаміну ми будемо відчувати себе виснаженими. Добові потреби:

  • для жінок – 1,3 мг;
  • для чоловіків – 1,5 мг.

Кращі джерела B1: риба, м’ясо, шпинат, салат, горіхи, насіння, горох.

В2 (рибофлавін)

Робить благотворний вплив на очі, шкіру і роботу нервової системи. В2 відповідає за постачання тіла енергією в рахунок правильного розщеплення їжі.  При нестачі рибофлавіну з’являється втома, особливо після щільного обіду. Володіючи антиоксидантними властивостями, він може запобігати окислювальний процес.

Потреба в день:

  • жінки-1,3 мг;
  • чоловіки – 1,8 мг.

Ми можемо знайти В2 у шпинаті, яйцях, курці, свинячому та баранячому м’ясі, печінці, житньому борошні, мигдалі.

B3 (ніацин)

Він необхідний для роботи ферментативних процесів. Ніацин активно допомагає перетворювати вуглеводи, білки і жири в енергію.

Людям старше 19 років потрібно 16 мг речовини.

Джерела ніацину: тунець, курка, баранина, креветки, сардини, оселедець, гречка, пшениця, квасоля, боби.

B5 (пантотенова кислота)

Потрібен для засвоєння отриманих речовин. B5 відповідає за синтез гормонів, які борються зі стресом. При дефіциті пантотенової кислоти, з’являється зайва нервозність і раптова втома. Причина: організм не зможе ефективно поглинати поживні речовини і перетворювати їх в енергію.

Потреби людей старше чотирнадцяти – 5 мг.

Продукти, що містять B5: авокадо, курка, яловичина, брокколі, йогурт, печінка теляти, свинина, сьомга, яйця, арахіс, печериці, овес.

B6 (піридоксин)

Необхідний для отримання будівельних блоків білків і нашої ДНК. Підтримує і покращує обмін речовин.

Норма для чоловіків і жінок – 2 мг.

Знайти його можна в шпинаті, курці, яловичині, лососі, тунці, бобах, ячмені, пшеничних висівках.

B12 (ціанокобаламін)

Сприяє засвоєнню і перетворенню їжі в енергію. B12 допомагає підтримувати здорову нервову систему та запобігає анемії. Страждаючи його дефіцитом, людина буде відчувати хронічну втому.

Добові норми:

  • до 50 років-2,4,
  • старше 50 років-1,2 мкг.

Люди старше 50 років частіше відчувають нестачу B12 – їх організм не може повністю засвоїти його з їжі. Люди похилого віку не виробляють достатньої кількості ферментів і шлункового соку, необхідних для його засвоєння.

Ми можемо отримувати B12 з таких продуктів, як риба, курка, яйця, квас, сир, кефір.

Залізо

Елемент допомагає виробляти гемоглобін-білок, що міститься в еритроцитах, які переносять кисень з легенів по всьому тілу. Нестача заліза-причина хронічної апатії і фізичний слабкості. Люди, які хворіють на анемію, приймають харчові добавки із залізом.

Добова потреба:

  • чоловіча-12,
  • жіноча – 20 мг.

У натуральному вигляді його можна знайти в яйцях, м’ясі, морепродуктах, яблуках, печінці.

Цинк

Мінерал необхідний для запуску процесу засвоєння їжі. Без нього шлунок не може нормально виробляти кислоти, які відповідають за розщеплення поживних речовин. Цинк відповідає за регулювання гормону голоду греліну, допомагає при застуді. Елемент також зводить до мінімуму неприємні симптоми, на зразок нежиті або головного болю.

Норма на добу для:

  • чоловіків – 11 мг;
  • жінок-8 мг.

Цинк знаходиться в морепродуктах, яловичині, бобових, злаках, картоплі, горіхах, яблуках, цитрусових.

Щодня наше тіло виробляє нові клітини, з яких будуються кістки, м’язи та шкіра. Наш обов’язок-забезпечити його необхідними “будматеріалами”.