10 корисних трав’яних чаїв для будь-якого випадку

З давніх часів трав’яні чаї відомі благотворним впливом на здоров’я. Такі відвари використовували, щоб поліпшити психічне і фізичне здоров’я. Сучасні дослідження підтверджують, що деякі види чаю допомагають знизити стрес, налагодити травлення, нормалізувати сон.


10 полезных травяных чаев для любого случая

Зазвичай складно знайти Збір, який підходить саме вам, з першої спроби. Тому найчастіше у любителів чаю цілий кухонний шафа відведений під різні сорти і смаки цього приємного напою. Згадайте Рамону з фільму “Скотт Пілігримм проти всіх « – на питання Скотта про те, скільки у неї сортів чаю Рамона відповідає: «у нас є чорничний, малиновий, з женьшенем, з травами, зелений, зелений з лимоном, зелений з лимоном і медом,» хвора печінка«, імбир і мед, імбир без меду, ваніль з мигдалем,» білий трюфель«, чорниця з ромашкою, ваніль і горіхи,» на сон грядущий»і Ерл Грей”.

Чому трав’яний чай допомагає зменшити стрес?

Справа в тому, що подібні збори містять кілька натуральних і корисних для організму сполук, наприклад:

  • антиоксиданти, що знижують негативний вплив окисного стресу;
  • противірусні та антибактеріальні компоненти;
  • трави, що знімають запалення;
  • трави, які нормалізують артеріальний тиск і знижують ризик утворення тромбів.

Одна чашка такого напою в день допомагає знизити стрес і поліпшити здоров’я в довгостроковій перспективі.

Дослідження, проведене в 2014 році спільно австралійськими і німецькими вченими, показує, що трав’яні чаї, до складу яких входить Melissa officinalis — меліса лікарська або екстракт меліси, знижують рівень гормону стресу кортизолу. Навіть просте вдихання аромату, наприклад, чорного чаю, знижує стрес і покращує настрій, — додають японські дослідники.

Оскільки кожен організм індивідуальний, трав’яні чаї впливають на всіх по-різному, — перед тим, як спробувати новий трав’яний чай, обов’язково проконсультуйтеся зі своїм лікарем. Деякі трави можуть впливати на дію прийнятих вами лікарських засобів. Наприклад, ромашка діє як розріджувач крові і при вживанні у великих кількостях може взаємодіяти з ліками варфарином (кумадином). Зазвичай трав’яні чаї не мають негативного впливу на більшість людей, але деякі види трав можуть викликати алергію.

Заварюючи чай, дотримуйтесь інструкції на упаковці-так ви отримаєте максимальну користь від напою.

Складаючи список зборів, ми орієнтувалися на дослідження впливу трав на загальне здоров’я людини і ефективність їх застосування для зниження стресу. Сподіваємося, що ця стаття про 10 кращих напоях допоможе вам вибрати варіант до душі. 

З мелісою

Протягом тисячоліть мелісу використовували як натуральний заспокійливий засіб. Її випускають у вигляді капсул, таблеток, додають в крему і чаї. Любителі чаю відзначають, що меліса допомагає розслабитися, поліпшити настрій і легше позбутися від стресу. Дослідження це підтверджують-було встановлено що, їжа, що містить мелісу, позитивно впливає на когнітивні функції і нервову систему молоді.

Незважаючи на те, що багато досліджень відзначають позитивний вплив меліси на настрій і рівень стресу. Однак в існуючих дослідженнях використовувалися концентровані дози меліси, а не чай з меліси, тому неясно, чи має він такий же ефект.

Липовий

Липовий чай роблять із засушених квітів, листя або кори липового дерева. Традиційно він використовувався як лікувальний засіб для заспокоєння нервів та лікування тривоги, безсоння та головного болю.

У дослідженні 2015 року було виявлено, що сполука, що міститься в даному напої, впливає на активність гамма-аміномасляної кислоти (ГАМК), природної амінокислоти, дія якої схожа на ліки, що знижують тривогу.

Не пийте його, якщо у вас низький артеріальний тиск, або ви приймаєте ліки для його зниження, оскільки це може призвести до різкого падіння тиску.

При синдромі подразненого кишечника (СРК): з квіток ромашки

Багато любителів чаю радять пити ромашковий настій, щоб краще виспатися. Однак традиційно ця рослина використовувалася для лікування проблем зі шлунком і кишечником: газоутворення, розлади і запалення шлунка, розлади стільця, викликаного тривожністю.

Дослідження показали, що розслаблюючу дію квітки робить позитивний вплив при лікуванні СРК.

Наприклад, дослідження 2015 року за участю 45 осіб з СРК, показало, що після 4 тижнів щоденного вживання екстракту ромашки симптоми СРК, такі як здуття живота, біль в животі, консистенція стільця і проблеми з дефекацією, значно зменшилися.

Крім того, дослідження показують, що ромашка допомагає заспокоїти нерви і краще виспатися.

Щоб піклуватися про мозок: з розмарином

Розмарин-спеція, яка широко застосовується в кулінарії. Одним з його менш поширених застосувань цієї ароматної приправи є чай. Дослідження показують, що регулярне вживання такого напою знижує ризик розвитку хвороби Альцгеймера.

Крім того, дослідники відзначають ефективність розмарину при лікуванні запалень, виразок, а також його загальний позитивний вплив на мозкову діяльність.

Незважаючи на те, що існуючі дослідження розмаринового чаю багатообіцяючі, рано робити висновку про його довгостроковий вплив на організм людини.

При депресії: лавандовий

Чай, заварений з квіток лаванди, корисний не тільки для травлення, але і для нервової системи. Ефірна олія цієї квітки традиційно використовується в ароматерапії для розслаблення, а її ефективність підтверджується дослідженнями.

Наприклад, дослідження 2020 року на 60 літніх людей показало, що вживання чаю з лавандою вранці та ввечері знижує рівень тривожності та депресії.

Крім того, ароматний чай з лаванди допомагає розслабитися, легше заснути, покращує настрій і знімає розлад шлунка.

Допомагає при менструальних болях: з рожевих пелюсток

Розслабитися в такий непростий час місяця допоможе чай з рожевих пелюсток. Крім чаю, рожеві пелюстки, як джерело антиоксидантів і вітамінів C, A і E, додають в торти і джеми.

Дослідження, проведене в 2005 році за участю 130 дівчат-підлітків з первинною дисменореєю (патологічні болями внизу живота в період менструації), показало, що чай з рожевих пелюсток полегшує болі і знижує занепокоєння. Інші натуральні сполуки, що містяться в чаї, сприяють зниженню ризику розвитку хронічних захворювань, наприклад — серця.

Щоб розслабитися перед сном: жасминовий

За заспокійливий аромат його можна по праву назвати найкращим напоєм перед сном. Натуральні сполуки квітки активують нейромедіатор гамма-аміномасляна кислоту (ГАМК), допомагаючи заспокоїти нервову систему і зняти напругу. А якщо ви хочете дізнатися більше про те, як вилікуватися за допомогою харчування — запрошуємо вас на сертифікаційний курс з дієтології та нутриціології.

Дослідження, проведене в 2005 році за участю 24 осіб, показало, що запах жасмину надає заспокійливу дію, знижуючи частоту серцевих скорочень.

Жасмин часто змішують з чорним або зеленим чаєм, обидва з яких містять кофеїн. Якщо ви плануєте пити жасминовий чай вночі, виберіть варіант без кофеїну.


10 полезных травяных чаев для любого случая

Коли потрібно швидко виспатися: з кореня валеріани

Для того, щоб добре виспатися, дієтологи рекомендують перед сном випити чай з кореня валеріани. Вважається, що він покращує тривалість і якість глибокого сну-циклу сну, під час якого організм найкраще відновлюється.

Дослідження доводять, що валеріана заспокоює нервову систему, оскільки блокує фермент, що порушує функцію ГАМК. Крім того, є дослідження, які відзначають ефективність чаю з валеріани як снодійного.

Огляд понад 60 досліджень, проведений в 2020 році, також показав позитивний вплив валеріани на сон: екстракт кореня цієї корисної трави збільшує кількість глибокого сну, і допомагає швидше заснути.

Заспокійливий шлунок: м’ятний

При заварюванні цього збору в основному використовують тільки листя перцевої м’яти. Дослідження 2009 року показують, що ця рослина знімає симптоми нетравлення, запори, зміцнює імунну систему, підвищує концентрацію і знижує стрес. Вчені відзначають, що навіть його запах допомагає заспокоїти нервову систему: в дослідженні 2019 року за участю 80 пацієнтів-сердечників ароматерапія допомогла зменшити біль і знизити почуття занепокоєння.

Для відновлення сил: з трави вівса

З стебел, зерен і квіток вівса роблять різні напої: відвари, настої, чай і вівсяне молоко. Вівсяний настій століттями використовували щоб заспокоїти нервову систему, відновити сили і поліпшити настрій. Дослідження 2011 року показало, що екстракт вівса підвищує увагу та покращує концентрацію людей похилого віку.

Незважаючи на те, що трава вівса давно використовується в традиційній медицині, досліджень, що підтверджують її позитивний вплив на організм при вживанні у вигляді чаю, недостатньо.

Трав’яні чаї-чудове доповнення до щоденного раціону. Дієтологи рекомендують їх в якості натурального заспокійливого. Багато з перерахованих в статті чаїв можна комбінувати між собою, склавши унікальний напій, який ідеально підійде особисто вам. Перед тим, як спробувати новий трав’яний чай, обов’язково проконсультуйтеся зі своїм лікарем, — деякі трави можуть впливати на дію прийнятих вами лікарських засобів.