Гладка, пружна, чиста шкіра-мрія будь-якої жінки. Щоб на довгий час зберегти її красу, важливо не тільки забезпечити їй необхідний косметичний догляд, але і приділити увагу раціону. Саме від кількості поживних речовин, що надходять з їжею, залежить загальний стан організму. Це, в свою чергу, відображається на зовнішності, включаючи волосся, нігті та епітелій. Про те, які продукти варто включити в раціон, щоб зберегти молодість і красу, можна дізнатися далі.
Авокадо
Корисні жири, що містяться в авокадо, додадуть шкірі додаткову м’якість. Оскільки авокадо багатий вітаміном Е, його регулярне вживання допомагає організму стимулювати вироблення колагену. На думку дієтологів, половинка авокадо в день допоможе уникнути виникнення акне.
Темний шоколад
Темний шоколад багатий речовинами, що стимулюють надходження крові до шкірних покривів, які називаються «флавоноли». За рахунок цього клітини швидше отримують поживні речовини. Крім того, шоколад збільшує концентрацію гормону серотоніну, який деякі називають гормоном молодості.
Жирна риба
Кислоти Омега-3, в надлишку містяться в жирних сортах риби, незамінні для живлення епітелію. Оскільки ці кислоти є антиоксидантами, вони допомагають зберегти шкіру молодою та здоровою.
Помідор
У томатах присутня значна кількість вітаміну C, дефіцит якого зазвичай відчуває епітелій. Саме цей компонент необхідний для вироблення колагену. Лікопін, що міститься в томатах, сприяє поліпшенню обмінних процесів, що також важливо для здоров’я і пружності епітелію.
Солодка картопля
Батат-лідер за вмістом вітаміну А, клітковини, марганцю, заліза. Солодка картопля добре зволожує і сприяє омолодженню за рахунок високого вмісту антиоксидантів. При регулярному вживанні в їжу батата структура епідермісу поліпшується, а його жирність – зменшується. Завдяки високому вмісту каротину в солодкій картоплі, шкіра стає більш здоровою і набуває сяючий зовнішній вигляд. Одне з важливих властивостей батата – захист епітелію від негативного впливу сонячних променів.
Солодкий перець
Мало хто знає, що в звичайному болгарському перці червоного кольору концентрація вітаміну C значніше, ніж в цитрусових. Саме ця речовина сприятливо впливає на пружність шкірних покривів.
Червоний виноград
Сік і м’якоть винограду включають безліч значущих для здоров’я і молодості речовин: фолієву кислоту, вітамін З, танін, гліколева кислота та інші. Шкурка винограду володіє особливою цінністю через що міститься в ній гіалуронової кислоти. Ресвератрол-сильнодіючий антиоксидант-перешкоджає старінню. Масло виноградних кісточок підсилює вироблення колагену і знімає запалення.
Броколі
Брокколі відмінно виводить з організму токсини, зайву рідину і солі. Цей різновид капусти має протизапальну дію і перешкоджає розвитку грибка та інфекцій, забезпечуючи здоров’я і чистоту шкіри.
Волоський горіх
Незважаючи на високу калорійність горіхів, бажаючим поліпшити зовнішній вигляд і здоров’я епідермісу важливо включити їх в раціон на регулярній основі. Жирні кислоти в складі горіхів запобігають зневоднення і розвиток запалень, а альфа-ліноленова кислота підвищує пружність.
Соя
У сої міститься величезна кількість корисних речовин, включаючи масло і жири, необхідні для краси. Холін і жирні кислоти, якими багата соя, здатні розгладити і скоротити кількість зморшок.
Зелений чай
Зелений чай-традиційний компонент багатьох косметичних засобів. Якщо додати зелений чай в щоденний раціон, можна прибрати набряки, захистити шкіру від ультрафіолету, відновити тонус і поліпшити зовнішній вигляд.
Насіння соняшнику
Насіння соняшнику містять важливі для здоров’я організму мікроелементи, такі як мідь, селен, марганець, а також вітаміни груп B і E. вітамін E захищає епітелій від шкідливого впливу сонячних променів, здатного привести до появи зморшок і пігментних плям. Регулярне вживання насіння соняшнику поповнить запаси вітаміну E і допоможе зберегти пружність, чистоту і гладкість шкіри.