Є стереотип, що б’юті – дієта взимку-справа неможлива.
Адже фрукти і овочі дорожчають, та й на смак зовсім не ті, що влітку.
Але деякі корисні для збереження краси і молодості продукти можна їсти і в холодну пору року. Ти знайдеш їх в найближчому магазині.
Зверніть увагу на наступні варіанти:
Томатна паста
У помідорах міститься лікопін-потужний антиоксидант. Він бореться з вільними радикалами-сполуками, які пошкоджують клітини організму і викликають передчасне старіння.
Крім цього, Лікопін благотворно впливає на шкіру. Він прискорює синтез колагену, борючись зі зморшками. Причому в томатній пасті і кетчупі знаходиться більше лікопіну, ніж у свіжих помідорах.
Квасоля
Ця рослина-джерело білка, який легко засвоюється організмом. Білки або протеїни – «цеглинки», з яких будуються тканини нашого тіла. Якщо цих сполук нам не вистачає, шкіра втрачає еластичність, волосся починає ламатися, а нігті – розшаровуватися.
Тому білки дуже важливо включати в раціон. Їх добову норму можна отримати, якщо з’їсти 200-300 г квасолі.
Квасоля цінна і тим, що містить аргінін. Це амінокислота, що сприяє підвищенню імунітету і зниження рівня холестерину в крові. Аргінін також допомагає швидше гоїтися дрібним ранам і порізів на шкірі.
Він важливий для збереження молодості, оскільки допомагає краще заснути і повноцінно виспатися.
Сочевиця
Сочевиця багата вітаміном Е. він допомагає шкірі зберігати еластичність, бореться з появою зморшок і полегшує стан при екземі і псоріазі.
Але найважливіша функція вітаміну Е-участь в синтезі жіночого статевого гормону прогестерону. Він відповідає за регулярність менструального циклу і використовується для профілактики ранньої менопаузи.
Сочевиця також містить велику кількість магнію. Він знижує збудливість нервової системи, захищаючи від зайвих переживань. А ось витривалість і працездатність магній, навпаки, підвищує, допомагаючи довше вести активний спосіб життя.
Яйце
Звичайне куряче яйце-справжня фабрика з виробництва корисних продуктів! Найкорисніша частина-жовток. Саме тут містяться вітаміни A, D і Е.Вітамін Е особливо важливий для краси – він, як і лікопін, захищає організм від вільних радикалів, сповільнюючи процес старіння.
До того ж, яйце – джерело фосфору, який захищає від ламкості нігті і волосся. Важлива деталь: ідеальний час варіння яйця – 5-6 хвилин після закипання. Тоді хвороботворні мікроорганізми загинуть, а корисні властивості збережуться.
Квашена капуста
Квашена капуста містить багато вітаміну С.він один з головних помічників для тих, хто хоче довше зберегти молодість і красу. Вітамін З бере участь в утворенні білка колагену. Якщо його синтез сповільнюється, шкіра починає зморщуватися.
Також цей вітамін уповільнює вироблення меланіну-винуватця появи пігментних плям. Квашена капуста буде ще корисніше, якщо в неї додати інші джерела вітаміну З – журавлину, брусницю або яблука.
Гірчиця
Ця приправа-джерело вітаміну З, вітаміну А і поліненасичених жирних кислот омега-3 і омега-6. Вітамін А допомагає шкірі залишатися пружною і служить для профілактики пігментних плям.
Поліненасичені жирні кислоти борються з сухістю і лущенням шкіри, які так докучають взимку. Чим гостріше гірчиця, тим вона корисніше.
Але є її у великих кількостях не варто, щоб не нашкодити шлунку. Оптимальна порція-1-2 чайних ложки в день.
А ось з масками на основі гірчичного порошку для росту волосся будьте обережні. Він може викликати сильне роздратування шкіри голови.
Тому таку маску краще тримати не більше 15-20 хвилин.
Лляне насіння
Насіння льону багате клітковиною, яка прискорює обмін речовин і допомагає схуднути. У них також містяться поліненасичені жирні кислоти, залізо, цинк і мідь.
Залізо важливо для підтримки рівня гемоглобіну. Він постачає головний мозок киснем, що допомагає зберігати міцну пам’ять і швидко вчитися новому. Цинк зміцнює кістки і зуби, він важливий для профілактики остеопорозу – вікового захворювання, що характеризується крихкістю кісток.
А мідь бореться з появою сивини, беручи участь у виробленні пігментів, які відповідають за збереження природного кольору волосся.
Фото: Pixabay