Яких вітамінів не вистачає взимку

З настанням холодів у багатьох починають проявлятися симптоми авітамінозу. Доступність фруктів і овочів в магазинах не вирішує проблему через мінімальний вміст поживних компонентів в таких продуктах. Ситуацію погіршує відсутність різноманітності в харчуванні і відсутність сонячного світла. Це призводить до швидкої стомлюваності, проблем зі сном, нервового виснаження.


                                    Каких витаминов не хватает зимой

Наслідки нестачі вітамінів

У авітамінозу можуть бути серйозні наслідки, до яких відносяться:

  • схильність вірусних захворювань;
  • виникнення зайвої ваги;
  • тьмяність волосся, сухість шкіри;
  • депресивний стан.

Сьогодні існує велика кількість добавок, здатних компенсувати нестачу вітамінів, проте не варто відразу купувати їх. Для організму небезпечна не тільки нестача поживних речовин, але і їх надлишок. Фахівці рекомендують відновлювати баланс поживних речовин з натуральних продуктів. При відсутності можливості корекції системи харчування, слід проконсультуватися з лікарем.

Речовини, яких не вистачає в зимовий період

У період холодів організму властиво відчувати нестачу наступних вітамінів:

  • Вітамін D. в умовах мінімальної кількості сонячного світла і скорочення світлового дня кількість речовини знижується. Симптомами його нестачі можуть стати стомлюваність, безсоння, біль в м’язах. Цей елемент необхідний для правильної роботи кишечника, щитовидної залози, серця і нирок. Він покращує згортання крові. Сонце-головне джерело цієї речовини, проте заповнити його нестачу можна за допомогою вживання молочних продуктів, сиру, яєчних жовтків, сала, вершкового масла.
  • Ретинол (A) – антиоксидант, необхідний для правильного формування кісткової тканини і епітелію. Він запобігає запалення, благотворно впливає на органи зору, підтримує роботу репродуктивної системи, відновлює імунітет. Недолік ретинолу здатний викликати сухість шкіри, м’язові спазми, ламкість волосся, проблеми зі сном. Один з базових симптомів його дефіциту – розширені зіниці. Ретинол присутній в помаранчевих фруктах і овочах, яйцях, рибі, гречаній крупі, молоці, помідорах.
  • Вітаміни групи B відповідають за нормальну роботу нервової системи. Їх дефіцит може стати причиною появи нервових або шкірних захворювань, лупи, сивини та інших симптомів. Для їх запобігання важливо включити в щоденне меню печінку, свинину, рибу, брокколі, сир, гриби.
  • Вітамін до стимулює роботу шлунково-кишкового тракту і відповідає за згортання крові. Міститься в пшоні, зелених помідорах, вівсі та сої.
  • Вітамін C сприяє виробленню колагену, що впливає на стан шкіри. Елемент необхідний для підтримки імунної системи і вироблення ендорфінів. Високий вміст речовини спостерігається в червоному перці, цитрусових, ягодах шипшини, чорній смородині.
  • Токоферол (E) – базовий компонент для правильного функціонування нервової системи, що призводить до нервозності, агресії і підвищеної дратівливості. Уникнути симптомів допоможуть яблука, яловичина і горох.
  • Нікотинова кислота (PP) – компонент, нестача якого веде до сухості шкірних покривів, пігментації і головних болів. Він присутній в курячому м’ясі, помідорах, печінці, горіхах.
  • Біотин необхідний для запобігання м’язових болів, безсоння, сухості шкіри, відсутності апетиту, випадання волосся. Привести в норму вміст біотину в організмі можна за допомогою вживання в їжу яєць, арахісу, телячої печінки і білокачанної капусти.
  • Для складання правильного раціону, який допоможе компенсувати нестачу вітамінів і мікроелементів, можна звернутися до нутриціолога.