10 кроків на шляху до здоров’я і молодості

Здоров’я і молодість є важливими складовими повноцінного життя, повної радості і щасливих моментів.

Часом ми забуваємо про найважливіше – турботу про власне здоров’я і зовнішній вигляд.

Про 10 кроків у потрібному напрямку на власному прикладі розповість гіпнотерапевт і психолог з 20-річним стажем Роза Лог.

З віком багато жінок починають розуміти, як бездумно вони ставилися до себе, до свого здоров’я.

10 шагов на пути к здоровью и молодости

Моєму поколінню, молодість якого пройшла в “дикі 90-ті”, взагалі не було ніякого діла до краси, молодості. Так, звичайно, думки і якісь дрібні дії по чепурення були, але головною метою і дією було виживання.

Рівно два роки я була човником, возила товар зі Стамбула, продавала у себе на базарі, і іноді, коли на митниці потрібно було вивантажувати і завантажувати назад величезні тюки товару, я ловила себе на думці: “бідна моя спина, бідне моє тіло”. Але особливо розслаблятися не було часу.

Потрібно було орати і, на жаль, у мене не було нікого, хто б мені міг допомогти. Мій чоловік вважав за краще нічого не робити, він був з “інтелігенції”. Його теж можна було зрозуміти, він виріс з “срібною ложкою в роті”, а тут всі плани “коту під хвіст”.

Так ось перше, що потрібно зробити будь – якій людині, щоб виглядати молодо і відчувати себе енергійніше-це навчитися розслаблятися. Не буває у напружених людей здоров’я.

Друге, звичайно ж, потрібно навчитися прощати своїх кривдників. Мені допоміг метод”плюсів і мінусів”. Я підраховувала, скільки я набувала плюсів, тобто безцінного досвіду, після того, як мене зраджували або кидали на гроші.

Третє – потрібно перебудувати своє сприйняття світу, тому що наш мозок (мислення, розум) влаштований так, що йому більше цікавий негатив, ніж позитив. Тому ми за своєю природою – депресивні істоти.

Перш ніж реагувати, вам необхідно навчитися ловити думку, яка викликає цю поведінкову реакцію. Це нескладно, якщо попрацювати якийсь час і довести цей процес до автоматизму.

Ви повинні пам’ятати цей ланцюжок: спочатку виникає думка, потім формується емоція, яка переходить в певну поведінкову реакцію (техніка утилізації негативних думок).

Четверте-займатися тільки улюбленою справою, інакше ви дуже швидко захочете на пенсію, а це рівносильно відмови від себе. Тому що для творчої людини немає пенсійного віку.

Для мене молодість почалася після 50 років. Як довела Барбара Стоуч, відомий нейрофізіолог, з 50 до 70 років відбувається “вибух мієліну в нашому мозку”. Від себе додам, що ми вступаємо в “чудову інформаційну епоху мозку”.

Спеціальними вправами, які є в моїй другій книзі, я розвинула свою пам’ять, і вона зараз у багато разів перевершує навички молодості.

Отже, п’яте, – це потрібно розвивати еластичність нашого мозку. Прості шахи і сканворди тут не дуже допомагають.

Ви повинні розуміти, що якщо ви чогось навчилися,-це вже не розвиває ваш мозок, йому потрібно постійно щось нове.

Читайте статті з нейробіки, вчіть мови, нові терміни і освоюйте вправи з ідеомоторики.

Шосте, потрібно позбавлятися від страхів. Звичайно, нові все одно будуть з’являтися, але якщо їх опрацьовувати відразу ж, не давати їм рости і пускати коріння в нашому тілі, то з цим можна впоратися.

Існує дуже багато методів і підходів по опрацюванню страхів, мені дуже подобається дианетическая терапія – одітінг. Якщо не допомагають багато методів, спробуйте цей спосіб, але якщо і він не допоможе, то звертайтеся до хорошого гіпнотерапевта.

Сьоме, стежте за своєю вагою, вага повинна бути постійним, плюс-мінус пару кілограм. Не сидіть на дієтах, це виводить з ладу і мозок, і тіло. Обов’язково виконуйте вправи для гнучкості своїх “кісточок”. Мені подобається цигун.

Восьме. Я в наш рік карантину ввела в свій тижневий розпорядок дихальні практики, тобто я, не встаючи з ліжка, мінімум чотири рази на тиждень роблю різні практики. Їх дуже багато, але мої найулюбленіші це даоські, також шаманське дихання і вправи за методом Вім Хофа, це для тих, хто ще любить обливатися холодною водою.

Дев’яте-вивчайте психологію. Коли людина знає хоча б елементарні характеристики психотипів людей, моделі їх поведінки, репрезентативну систему, то він не так агресивний і може контролювати свої емоції.

Раджу почитати книги Академіка Бехтерева, Жана Беккіо “гіпноз 21 століття”, книги Еріка Берна і Еріка Фромма, познайомтеся з працями Академіка Смирного, якого вважають батьком психотропної зброї.

Десяте і останнє: підвищуйте духовну грамотність, це не про релігію, це про симбіотичні зв’язки один з одним, з природою, тваринами, рослинами і з усією нашою планетою.

Фото: Pixabay