Захистити себе від раку та інсульту-можливо!

Щорічно, починаючи з 1980-го року, міністри Північної Європи проводять загальні збори з тим, щоб обговорити і внести правки в план харчування жителів кожного з регіонів. У цьому обговоренні, а також у розробці оновлених рекомендацій бере участь не менше 100 висококваліфікованих лікарів і вчених. Такий ґрунтовний підхід до здоров’я своїх громадян викликає подив і захват у жителів усього світу.


                                    Защитить себя от рака и инсульта - возможно!

Ми готові поділитися з вами всіма останніми розробками, доступними нам на сьогоднішній день.

Скандинавська дієта

Рекомендації, звані “скандинавської дієтою”, активно використовуються як жителями країн, відомих як скандинавські, так і іншими європейцями, що мають схожі кліматичні умови. У список країн, що відносяться до скандинавських, входять: Швеція, Норвегія, Данія. Також до них часто зараховують і Фінляндію. З огляду на, що на тій же широті знаходиться і майже вся північна частина нашої країни, ці рекомендації можуть бути в повній мірі застосовні і росіянами.

Холод, хронічна нестача сонячного світла, бідні грунти і велика кількість риби – ось що відрізняє північні території. Все це стає причиною дефіциту ряду певних вітамінів і мінералів, недоотриманих з продуктів харчування. Як і інші жителі Півночі, особливо в зимову пору року, ми часто грішимо великою кількістю жирної, висококалорійної їжі. Раціону харчування середньостатистичного жителя Скандинавії, як правило, сильно не вистачає великої кількості зелені, фруктів, овочів, горіхів і злаків, якими може похвалитися приекваторіальна територія. Та й в тому, що стосується алкоголю, суворі жителі півночі вважають за краще вживати міцні напої.

Забавно те, що навіть незважаючи на безліч наукових досліджень, які доводять прямий зв’язок між якістю харчування і розвитком онкології, ожиріння і діабету, підвищення ризиків інсультів та інфарктів, багато людей продовжують як і раніше ігнорувати елементарні рекомендації ВООЗ.

Що стосується безпосередньо Росії, ми, в більшості своїй, вживаємо надмірну кількість шкідливих для здоров’я продуктів. Серед них:

  • м’ясні напівфабрикати, сосиски і ковбаси;
  • трансжири і тваринні жири;
  • пиріжки, печиво, бургери, макарони та інші борошняні вироби;
  • цукерки і просто цукор, який міститься майже у всіх готових продуктах;
  • чіпси, сухарики, насіння, картопля фрі та інший фастфуд;
  • пакетовані соки, газовані напої, енергетики.

Такий підхід до харчування повністю суперечить тому, що говорять лікарі в усьому світі. А вони в один голос виступають за регулярне вживання:

  • зелень;
  • морепродукт;
  • морської риби;
  • свіжих і тушкованих овочів;
  • цільнозернових круп (наприклад, пшеницю замість манки);
  • різноманітність фруктів;
  • насіння і горіхів.

Природна нестача цих категорій продуктів в північних регіонах, а також помилкове уявлення про принципи харчування є причиною високого рівня смертності від хвороб онкології і серця. Сумно і те, що подібна тенденція все частіше починає спостерігатися і на півдні Європи, а саме в країнах Італії, Франції, Іспанії та Греції, де традиційно завжди існувала найкорисніша з існуючих дієт – середземноморська кухня.


                                    Защитить себя от рака и инсульта - возможно!

План уряду

Причини, за якими уряд розбирає харчування і спосіб життя своїх громадян проста. Нездоровий підхід до харчування провокує сплеск безлічі самих різних захворювань, що вимагає великих витрат на медичне обслуговування з обох сторін, а також веде до підвищення смертності населення. У спробі цього уникнути, присутні фахівці прийшли до висновку, що нормалізація харчування разом зі збільшенням фізичної активності серед жителів допоможуть не тільки збільшити тривалість життя людей, а й відчутно заощадять державний бюджет. Останнє не менш важливо, оскільки суми, що виділяються урядом на охорону здоров’я, зростають з кожним роком. Це в свою чергу вкрай негативно позначається на інших важливих сферах, як наприклад освіта або соціальна підтримка пенсіонерів, позбавляючи їх достатнього фінансування.

Результат

Те, що вчені і представники уряду отримали в результаті експерименту, лише підтвердило їх теорію. Так, серед громадян країн Скандинавії середня тривалість життя зросла до стабільної позначки в 82 роки. Смертність від онкологічних і серцево-судинних захворювань почала активно знижуватися. А “скандинавська ходьба” стала знаменита серед літнього населення всіх країн західного світу, включаючи Росію.