Стежити за станом здоров’я і рівнем холестерину необхідно не тільки в зрілому віці. Атеросклероз все частіше проявляється у молодих людей, ледь досягли 30 років. Малорухливий спосіб життя, неправильне харчування, шкідливі звички, стресові ситуації, провокують розвиток серцево-судинних захворювань. Призводять до набору надлишкової маси тіла. Яку ж роль відіграє холестерин в підтримці правильного функціонування організму? Про це більш детально в нашому матеріалі.
Значення холестерину
Це органічна жироподібна речовина, яка відноситься до класу незамінних ліпідів. Виробляється в мембранах клітин всіх живих організмів. Підвищена концентрація є в печінці. Необхідно для синтезу більшості гормонів, ферментів і вітаміну групи D. у поєднанні з білками, кислотами, солями, утворює різні комплекси хімічних сполук.
Розділяється на два види:
- ліпопротеїни низької щільності (так званий “поганий”, скорочено ЛПНЩ);
- ліпопротеїни високої щільності (»хороший ” ЛПВЩ).
Перший транспортує речовину з печінки в інші внутрішні органи. Шкідливим стає, тільки якщо виникає гіперхолестеринемія, перевищення допустимого рівня концентрації в крові. Ліпопротеїни високої щільності переносять холестерин з тканин, назад в клітини печінки. Вже там починається процес розщеплення молекул. Після завершення залишки виводяться з організму разом з жовчю.
Продукти з підвищеним вмістом холестерину
Як харчуватися, щоб бути здоровим
Перелік продуктів, що сприяють зниженню гіперхолестерину
- капуста;
- морська риба;
- маслинове масло;
- кукурудзяна та бавовняна олії;
- мікрозелень ЗЕРНОВИХ культур;
- насіння льону і кунжуту;
- фісташки, кедрові горіхи;
- рисові, вівсяні та пшеничні висівки;
- авокадо;
- боби і продукти на основі сої;
- сік журавлини;
- малина, брусниця, чорниця, чорноплідна горобина;
- полуниця, калина і кизил;
- червоний виноград, ожина, гранат;
- буряк, баклажани;
- натуральний йогурт;
- кукурудзяна і перлова крупи.