Що таке бастурма

Просочене спеціями солонувате м’ясо, яке готують природним в’яленням без теплової обробки, називається бастурма. Цей продукт прийнято подавати в тонкій нарізці як самостійну закуску, а також використовувати для приготування салатів і сендвічів. Бастурма має давню історію, її часто плутають з іншими м’ясними делікатесами, а ще її можна приготувати на домашній кухні.


                                    Что такое бастурма

Як з’явилася

Незважаючи на те, що льодовики були поширені в Європі, починаючи з давньоримської епохи, для більшості населення вони все-таки були недоступні, та й абсолютно незручно було тримати в них всі припаси. Природно, люди постійно шукали способи як заготовити м’ясо, щоб воно зберігалося довго, і його можна було брати з собою в дорогу. В результаті цих пошуків і виникла бастурма.

З чого роблять

Говорячи про те, що таке бастурма, без тіні перебільшення її можна назвати найрізноманітнішим за видами «сировини» м’ясним делікатесом. Головними м’ясними інгредієнтами для неї традиційно вважаються біле філе птиці-курки, індички, качок і гусака, а також яловичина, баранина і свинина. Але також готують її екзотичні варіації з м’яса лося, кенгуру, верблюда і навіть страуса.

Яка на смак

Смакові якості продукту значно залежать від того, з якого м’яса він приготований, а також від набору використаних приправ і спецій. Можна зустріти рецепти з асорті пекучих перців, прянощами на зразок каррі і не тільки. Бастурма завжди відрізняється вираженою пікантністю і солонуватістю на межі нудотності, за якими вгадуються характерні нотки м’яса.

Чим відрізняється від карпаччо, пастроми і хамона

В оповіданні про те, що таке бастурма, неможливо обійти увагою ці «споріднені» їй делікатеси.

Карпаччо-це порівняно молоде блюдо, відоме трохи більше півстоліття, але вже встигло стати одним із символів італійської кухні. Воно являє собою прозорі слайси із замороженого м’яса, які подають, окропивши соусом, що віддалено нагадує майонез, а також часто посипають руколою і пармезаном.

Пастрома родом зі Східної Європи. Для її приготування м’ясо попередньо маринують в пряному розсолі, а потім коптять, або запікають. Легко зрозуміти, що пастрома від баструми дуже далека якраз за рахунок застосування термічної обробки. Але все-таки саме до пастрома бастурма найближче до смаку.

Хамон в Іспанії почали готувати ще в Середньовіччі. Для нього використовують тільки задні ніжки іберійських свиней чорного або білого забарвлення. Тільки соління м’яса займає 1 тиждень, а потім ще від півроку до 3 років хамон в’ялиться.

Як приготувати в домашніх умовах

Технології приготування різноманітні, але початківцям кулінарам рекомендується починати з найпростіших рецептів, щоб на особистому досвіді зрозуміти, що таке бастурма, а результат був гарантовано якісним і смачним. 

Наприклад, можна приготувати її з курячих грудок. 

Для неї буде потрібно:

  • 1 кг курячого філе;
  • 300 г солі;
  • 2 ч. л. сушеного часнику;
  • 2 ст. л. паприки;
  • 3 ч. л. Чилі сушеного;
  • 6 ст.л. аджики сухої приправи.

Процес приготування:

  • Очистити курячі грудки від плівок, жилок, непотрібних шматочків жиру. Вимити, обсушити паперовим рушником і обваляти в солі з усіх боків.
  • Поставити курку на 24 години в холодильник, кожні 6 годин зливаючи виділяється рідина.
  • Сухі прянощі змішати і розбавити невеликою кількістю кип’яченої води так, щоб вийшла консистенція сметани.
  • Курку добре промити від солі в проточній воді, обсушити паперовими рушниками.
  • Натерти м’ясо приготовленої сумішшю.
  • Проколоти філе з одного боку зубочисткою або іншим відповідним предметом і підвісити за нього для пров’ялювання.
  • Залишити продукт на 4-5 діб в прохолодному, без доступу прямих сонячних променів, сухому місці.