Рекомендації громадянам щодо профілактики грипу та ГРВІ

Рекомендации гражданам по профилактике гриппа и орви

Грип-це інфекційне захворювання

Грип-це інфекційне захворювання, захворіти яким може будь-яка людина. Збудником грипу є вірус, який від інфікованих людей потрапляє в носоглотку оточуючих.

Більшість людей хворіють на грип всього лише кілька днів, але деякі хворіють серйозніше, можливо важкий перебіг хвороби, аж до смертельних випадків.

При грипі загострюються наявні хронічні захворювання, крім цього, грип має великий список можливих ускладнень:

Легеневі ускладнення (пневмонія, бронхіт).

Саме пневмонія є причиною більшості смертельних випадків від грипу.
Ускладнення з боку верхніх дихальних шляхів і ЛОР-органів (отит, синусит, риніт, трахеїт).
Ускладнення з боку серцево-судинної системи (міокардит, перикардит).
Ускладнення з боку нервової системи (менінгіт, менінгоенцефаліт, енцефаліт, невралгії, полірадикулоневрити).
Щоб уникнути можливих ускладнень, важливо своєчасно проводити профілактику грипу і правильно лікувати саме захворювання.

Зазвичай грип починається раптово.

Збудники грипу, віруси типів А і В, відрізняються агресивністю і виключно високою швидкістю розмноження, тому за лічені години після зараження вірус призводить до глибоких уражень слизової оболонки дихальних шляхів, відкриваючи можливості для проникнення в неї бактерій.

Серед симптомів грипу-жар, температура 37,5-39 °С, головний біль, біль у м’язах, суглобах, озноб, втома, кашель, нежить або закладений ніс, біль і першіння в горлі.

Грип можна переплутати з іншими захворюваннями, тому чіткий діагноз повинен поставити лікар, він же призначає тактику лікування.

Що робити при захворюванні на грип?

Самому пацієнту при перших симптомах потрібно залишитися вдома, щоб не тільки не заразити оточуючих, але і вчасно зайнятися лікуванням, для чого необхідно негайно звернутися до лікаря. Для попередження подальшого поширення інфекції хворого потрібно ізолювати від здорових осіб, бажано виділити окрему кімнату.

Важливо!
Батьки! Ні в якому разі не відправляйте хворих дітей в дитячий сад, школу, на культурно-масові заходи. При грипі вкрай важливо дотримуватися постільного режиму, так як при захворюванні збільшується навантаження на серцево-судинну, імунну та інші системи організму.

Самолікування при грипі неприпустимо, і саме лікар повинен поставити діагноз і призначити необхідне лікування, відповідне стану і віку пацієнта.

Для правильного лікування необхідно строго виконувати всі рекомендації лікаря і своєчасно приймати ліки. Крім цього, рекомендується рясне пиття-це може бути гарячий чай, журавлинний або брусничний морс, лужні мінеральні води. Пити потрібно частіше і якомога більше.

Важливо!
При температурі 38-39°С викличте дільничного лікаря додому або бригаду «швидкої допомоги».
При кашлі та чханні хворий повинен прикривати рот і ніс хусткою або серветкою.
Приміщення, де знаходиться хворий, необхідно регулярно провітрювати і як можна частіше проводити там вологе прибирання, бажано із застосуванням дезінфікуючих засобів, що діють на віруси.

Спілкування з хворим на грип слід обмежити, а при догляді за ним використовувати медичну маску або марлеву пов’язку.

З більш детальною інформацією про те, як захистити себе і близьких від зараження грипом та ГРВІ можна ознайомитися в розділі рекомендації громадянам з профілактики грипу та ГРВІ