Профілактика інфекційних захворювань. Як захистити себе та родину

Інфекційні захворювання включають до себе багато різних недугів. Причиною їх виникнення являються бактерії, паразити, віруси та інші шкідливі мікроорганізми.  За наше здоров’я відповідає імунітет, саме він опирається вірусам, які нас оточують всюди. Тому багато людей постійно відвідують санаторії України враховуючи нашу екологію, п’ють вітаміни, займаються спортом тощо.

Профілактика інфекційних захворювань

Давайте ретельно ознайомимося з профілактикою інфекційних захворювань, щоб ми якомога менше хворіли та почували себе на всі 100 відсотків.

Оздоровлення в українських санаторіях

В основі цілющого ефекту санаторного відпочинку лежать дві основні переваги: оздоровчий вплив природних сил (клімату, мінеральних вод, лікувальних грязей), досягнення сучасної медицини (правильне харчування, різні процедури, новітнє обладнання та інноваційні методи лікування та оздоровлення).

Ви можете не тільки пройти різні курси лікування, а й відпочити від рутинних справ, биту, роботи. Не варто забувати, що постійно напружена нервова система теж погано впливає на імунітет та здоров’я організму в цілому.

Багато хто вважає, що до санаторіїв їздять люди тільки з хронічними захворюваннями, але це зовсім не так. Сьогодні пропонують багато оздоровчих процедур для покращення роботи всіх органів, омолодження та оздоровлення. Наприклад, карбокситерапія або терапія вуглекислим газом, водолікування озонотерапія, рефлексологія й магнітотерапія.

Топові українські профільні оздоровниці – де найкраще підлікуватися?

За посиланням https://sanatorii.com.ua/article/topovi-ukrainski-profilni-ozdorovnici-de-najkrase-pidlikuvatisa ви можете ознайомитись з переліком найкращих здравниць в Україні та обрати для себе ідеальний варіант.

Правильне харчування та спорт

Не даремно кажуть, що в середині те й зовні. Збалансоване харчування – це залог гарного імунітету! Вживання щодня корисної їжі, яка правильно приготовлена (без надмірних жирів та консервантів) овочів, фруктів, зелені роблять наш супротив інфекціям ще більший. Це паливо для нашого організму, за яке всі органи будуть відповідати подякою.

У рослинних продуктах міститься величезна кількість вітамінів, мінералів, клітковини та інших речовин, необхідних для правильного функціонування людського організму. Фрукти і овочі містять в собі здатність зміцнювати імунітет людини, захищати організм від різних захворювань.

Фізкультура і спорт тренують наші м’язи, систему кровообігу, силу, витривалість організму, позитивним чином впливають на імунітет, стан здоров’я, молодість і красу, зберігають здатність до праці та активного способу життя на довгі, довгі роки.

Такі шкідливі звички, як вживання алкоголю та куріння просто відкривають дверцята нашого організму та запрошують до нього всі інфекції та віруси. Ці речовини не тільки поступово вбивають наш імунітет, а й всі внутрішні органи. Ракові клітини виникають від 6 до 10 та більше разів протягом життя людини. Коли імунна система сильна, ракові клітини знищуються, запобігаючи розмноженню та формуванню пухлин. Коли у людини є рак, це означає, що він відчуває дефіцит ряду поживних речовин.

Специфічна та неспецифічна профілактика інфекційних захворювань

Специфічна та неспецифічна профілактика інфекційних захворювань

Щоб обрати вірний шлях боротьби з вірусами та бактеріями, необхідно знати, яким чином вони потрапляють у наш організм. Є кілька способів:

  • Контактно-побутовий.
  • Повітряно-крапельний.
  • Фекально-оральний.
  • Трансмісивний.

Специфічна профілактика являє собою вакцинацію, як дозволяю запобігти захворюванням та захистити від ускладнень. Вони достатньо ефективні при багатьох гострих та хронічних недугах. Така профілактика швидко приносить результати. В холодну пору року часто роблять вакцину від грипу ГРВІ та інших респіраторних захворювань. Але багато людей відмовляються від таких процедур та обирають природні методи.

Неспецифічна профілактика – це вживання противірусних препаратів та імунобіологічних засобів. Звичайно кожен вирішує самостійно, яким чинам захищатись від інфекцій. Але є дієві та безкоштовні методи, правила гігієни, яких можна дотримуватись щодня.

Для того, щоб захистись від фекально-оральних (гострі кишкові інфекції) після відвідування туалету, вулиці, міського транспорту завжди мийте руки з милом. Перевіряйте термін дії продуктів при купівлі та пийте тільки чисту та перевірену воду.

Повітряно-крапельне зараження потрапляє до нас через ніс та ротову порожнину. У людних місцях під час пандемії або у період збільшення кількості ГРВІ користуйтесь маскою. Для того, щоб імунітет впорався з такими зараженнями потрібно загартовування та систематичне виконання фізичних вправ. Якщо ваш колега або член родини захворів, приміщення треба постійно дезінфікувати та провітрювати.

При контактному зараженні (герпес, короста, правець, мікроспорія) треба ретельно обробляти предмети та речі, якими користуються багато людей. Важливо дотримуватися елементарних правил гігієни.

Трансмісивні захворювання переносяться найчастіше комахами, необхідні заходи для особистого захисту від їх нападу.

Набагато легше виконувати нескладні правила з профілактики інфекційних захворювань, ніж потім тяжко та довго лікуватись й почувати себе погано. Будьте здорові!