Допомога при алергії: календар цвітіння і рекомендації

Помощь при аллергии: календарь цветения и рекомендации

Допомога при алергії: календар цвітіння і рекомендації

За деякими даними, від 10 до 20% населення страждає від алергічних реакцій, що виникають в період цвітіння рослин. Офіційно захворювання називається “поліноз«, але в народі воно відоме як»алергія на цвітіння”. Симптоми цілком можуть бути схожі на звичайну застуду — закладеність носа, постійне чхання, сухий кашель, свербіж в носовій порожнині — тому, коли людина вперше стикається з ці реакціями, він може і не розпізнати алергію. Головна відмінність алергії-сезонність: симптоми починають розвиватися тоді, коли концентрація пилку стає високою. І чим вище концентрація, тим сильнішою буде реакція.

Алергенність пилку пов’язана з тим, що в ній присутній особливий білок, який сприймається організмом як чужорідний. А що наш організм робить з чимось чужорідним? Звичайно, бореться, використовуючи сили імунної системи! В результаті виникають алергічні реакції, в одних випадках незначні, в інших — серйозні (найнебезпечніші реакції анафілактичні).

Іноді організм реагує на пилок не однієї рослини, а відразу декількох. Тому, щоб визначити точно, на що саме алергія, потрібно пройти обстеження. Звертатися до лікаря варто відразу, як тільки з’явилися перші симптоми. Знаючи, що викликає алергічні реакції і коли цвіте «небезпечне» рослина, можна заздалегідь підготуватися і попередити розвиток сильних симптомів. Пропонуємо вам скористатися календарем цвітіння, в якому вказані найбільш поширені рослини-алергени.

Помощь при аллергии: календарь цветения и рекомендации

Головне в лікуванні алергії-максимально знизити контакти з речовинами, що викликають реакції організму. Для боротьби з алергією середнього та тяжкого ступеня застосовують антигістамінні препарати, імунокоректори та ентеросорбенти. Запалення слизових оболонок очей і носа знімаються за допомогою крапель з протиалергічними і антіфлогістіческімі властивостями. Запускати алергію вкрай не рекомендується: це може привести не тільки до виснаження організму, але і до появи небезпечних захворювань — екземи, астми, гемолітичної анемії, сироваткової хвороби та інших.

Рекомендації, які допоможуть простіше пережити цвітіння “шкідливого” рослини:

1. Намагайтеся виходити на вулицю після дощу (він приб’є пилок) або тоді, коли підвищена вологість повітря: через це пилку складніше вивільнитися з пильовика тичинки. Також краще утримуватися від прогулянок приблизно з 11 ранку до 6 вечора — в цей час концентрація пилку найвища.

2. Носіть маску-зараз це навіть нікого не здивує. Одягайте сонцезахисні окуляри. Не відкривайте вікна машини.

3. Повертаючись додому, мийте милом ділянки шкіри, які були відкриті, і обполіскуйте горло і ніс.

4. Регулярно проводьте вологе прибирання, використовуйте вдома зволожувачі повітря, очищувачі повітря або кондиціонери з фільтрами.

5. Слідкуйте за тим, щоб при зберіганні верхній одяг не контактувала з рештою.

Помощь при аллергии: календарь цветения и рекомендации

   6. Провітрюючи приміщення, вішайте на кватирку вологу тканину, щоб вона затримувала пил і пилок.

7. Оскільки є ризик перехресної реакції на пилкові і харчові алергени, незайвим буде дотримуватися дієти. Якщо у вас алергія на пилок дерев, утримайтеся від вживання в їжу фруктів з кісточками, меду, горіхів, томатів, картоплі, селери і петрушки. При наявності алергічних реакцій на пилок злакових, краще не їсти продукти, що містять їх — хліб, випічку, каші, хлібний квас — а також молоко. Під час алергії на цвітіння бур’янів рекомендується не вживати в їжу насіння соняшнику і продукти з них (масло, козинаки, халву), деякі овочі, мед, цитрусові.