Серце-неймовірно потужна, постійно скорочується м’яз, яка б’ється більше ста тисяч разів на добу. Воно забезпечує циркуляцію крові по мережі кровоносних судин і постачає кожну клітину тіла життєво важливим киснем і поживними речовинами.
Вживання корисних і при цьому простих продуктів щодня здатне зберегти здоров’я цього органу. Додаючи їх в свій раціон харчування, можна забути про проблеми з серцем і продовжити життя.
Вівсянка
Вівсяні пластівці зменшують ризик розвитку ішемічної хвороби серця, завдяки наявності клітковини, фосфору, тіаміну, магнію і цинку. Цілий овес містить багато клітковини, калію, магнію, омеги 3, корисних для роботи серця.
Вівсяну кашу можна приправляти різними ягодами. Вміщені в них кверцетин, антоціаніни, фолієва кислота і вітамін З, будуть корисні для судин.
Фрукт
Для серця корисні всі фрукти, але деякі з займають особливе місце в списку.
Цитрусові
Великий вміст фолієвої кислоти в цитрусових робить судини еластичними, а ідеальне поєднання калію і магнію перешкоджає підвищенню тиску.
Папайя
Вітаміни папайї здатні запобігти атеросклерозу і регулюють гормони стресу.
Гранат
Лікувальні властивості граната відомі вже кілька тисячоліть, завдяки наявності в ньому пунікалагіна. Ця речовина нейтралізує вільні радикали і перешкоджає утворенню холестеринових бляшок.
Авокадо
Калій, що міститься в плодах авокадо рекомендований людям з підвищеним артеріальним тиском. Він підвищує стійкість організму до стресів, нормалізує водно-сольовий баланс, сприяючи тим самим правильній роботі серця.
Риба
Жирна риба, така як лосось, тунець або скумбрія, містить кислоти омега-3. Ця речовина значно знижує ризик виникнення серцевого нападу. Дослідження показують, що люди, які вживають рибу, в два рази рідше страждають порушеннями серцевого ритму і рідше схильні до розвитку ішемічної хвороби серця.
Бобові
Горох, боби, нут не містять небезпечного холестерину і в них багато білка. Білок-це важливий будівельний матеріал судинних тканин.
Тофу
Соєві продукти, такі як тофу, багаті ізофлавоноїдами. Вживання їх хоча б раз на тиждень, знижує ймовірність серцевих захворювань.
Рис
Коричневий рис містить селен і магній, який запобігають накопиченню холестерину в артеріях.
Горіх
Волоські горіхи покращують ліпідний профіль, знижують рівень холестерину і кров’яний тиск.
У мигдалі багато кількість клітковини, кальцію і вітамінів. Заміна звичайного перекусу волоськими та мигдальними горіхами-чудовий спосіб захистити своє серце.
Шоколад
Темний шоколад багатий флаванолами, що містяться в какао. Вони допомагають зберігати еластичність кровоносних судин.
Чим вище вміст какао в продукті, тим більше в ньому корисних речовин для серцево-судинної системи. Гіркий шоколад в помірних кількостях благотворно впливає на здоров’я судин і серця.
Зелений чай
Регулярне споживання зеленого чаю, допоможе зміцнити серце, завдяки активним компонентам в його складі. Напій нормалізує артеріальний тиск і знижує холестерин.
Льон
Лляне насіння вирощували ще за тисячі років тому. І до цього дня цей продукт, вважається альтернативним джерелом омега-3 кислот. Насіння льону містять лігнани, які мають антиоксидантні властивості. Розчинні і нерозчинні харчові волокна в складі покращують обмін речовин, допомагають спалювати жири. Зменшення жирової тканини сприятливо впливає на роботу серця.
Тахіні
Тахіні, паста з кунжуту, надзвичайно корисна для серця, так як містять клітковину, вітаміни, йод, фосфор, кальцій – і це не повний список речовин, необхідних для нормальної роботи органу.
Червоне вино
Сухе червоне вино-потужний антиоксидант. Поліфеноли, ресвератол і кверцетин, що містяться в напої, мають кардіозахисні властивості. Дослідження підтверджують захисну роль помірного споживання червоного вина при судинних захворюваннях. Флавоноїди зміцнюють судини і знижують ризик утворення тромбів.
Овочі
Овочі-це джерело великої кількості вітамінів і мінералів. У них мало калорій і багато харчових волокон.
Броколі
Приготована на пару капуста брокколі зменшує пошкодження міокарда через що входить до її складу сульфорафана – органічної сполуки, що володіє позитивними ефектами, включаючи протираковий. Сульфорафан стимулює утворення білка тіоредоксину, який відіграє важливу роль у процесах кровообігу.
Дика спаржа
Кумарини, що містяться в спаржі, зміцнюють стінки судин. Вони борються з утворенням тромбів, помірно розріджуючи кров. Інша речовина, аспарагін-знижує артеріальний тиск.
Червоно-жовті овочі
Гарбуз акорн, томати і болгарський перець допомагають підтримувати і стимулювати серцево-судинну систему, завдяки високому вмісту вітамінів антиоксидантів. Каротиноїди, Лікопін в помідорах поставляють поживні речовини в стінки судин. А невелика кількість алкалоїду капсаїцину в болгарському перці, знижує рівень холестерину.
Часник
Помірне додавання в свій раціон часнику не тільки покращує смакові якості страви, але і допомагає роботі органу. Аліцини часнику, вступають в реакцію з червоними кров’яними тільцями і утворюють сірководень, що знижує тиск.
Буряк
У буряках містяться речовини, які розширюють судини, надають спазмолітичну і заспокійливу дію. Стакан бурякового соку в день здатний знизити ризик розвитку інфаркту та інсульту.