Є Сказання про те, що обложені імператором Цезарем галли послали йому Півня — як символ того, що незважаючи на тяжкість облоги галли зберігають гордість і мужність. Як відповідь імператор запросив галльського правителя пообідати з ним, а в якості основної страви на стіл був поданий той самий півень, якого приготували у вині.
Легенда залишається легендою, але насправді Півня, приготованого у вині, «винайшли» французькі селяни. Спочатку у вині гасили і вимочували старі і жилаві тушки птахів, але потім блюдо набуло зовсім інше забарвлення.
Як приготувати півня у вині?
Це традиційне Бургундське блюдо, тому до нього дуже бажано придбати саме червоне бургундське вино. Що стосується Півня, ідеально, якщо він буде однорічним, з вагою приблизно 3 кг.Шкода, що в умовах сучасного ринку дістати саме Півня буває складно, тому людям доводиться задовольнятися звичайною куркою.
Для приготування 4-х порцій півня у вині знадобляться:
- один великий півень;
- 1 пляшка сухого червоного вина;
- півкіло стебел селери;
- 5 шт. ріпчастої цибулі;
- 5 шт. моркви;
- 6 гілок свіжого чебрецю;
- 4 гілки розмарину;
- 5 зубчиків часнику;
- 50 г вершкового масла;
- масло оливи;
- сіль і перець (як рожевий, так і звичайний мелений, за смаком).
Всі овочі почистити і викласти на деко. Цибулеві головки розрізати на дві частини (не вздовж, а поперек). Всі овочі скропити маслом оливи і тушкувати в духовці протягом 15 хвилин. Духовку потрібно попередньо розігріти до 180С. поки овочі гасяться, треба розрубати півня на чотири частини і обсмажити його в ємності, що має товсте дно. Обсмажувати шматки рекомендується на суміші вершкового і оливкового масла. Коли овочі будуть готові, їх викладають зверху шматків м’яса, солять, перчать і кладуть приправи (чебрець і розмарин). Часник обов’язково розчавити ножем, а на закінчення залити блюдо вином. Ідеально буде використовувати в якості ємності велику каструлю з товстим дном. Після того як всі інгредієнти підготовлені, каструлю слід накрити кришкою і поставити на середній вогонь на півгодини. Через цей час блюдо запікають в духовці протягом 40 хвилин при температурі 100С.
Користь і шкода страви
Відомо, що м’ясо півня (або курки) містить білки і амінокислоти, що сприяють підвищенню імунної опірності організму. Також в ньому містяться вітаміни групи в, які нормалізують кислотний баланс і поліпшують зір. Засвоюваність у м’яса Півня прекрасна-і це незважаючи на високу калорійність самого блюда.
При покупці тушки важливо знати, що корми, якими годують птахів на птахофабриках, можуть містити шкідливі харчові добавки. Уникнути цього допоможе покупка птиці в перевірених місцях — наприклад, у сумлінних фермерів.