Традиційні французькі страви

Кухня Франції славиться тим, що вона дуже різноманітна і в ній присутні найнеймовірніші смакові поєднання. Будь-яку страву в країні подають з соусом: їх у Франції дуже багато.


                                    Традиционные французские блюда

Продукти, що застосовуються у французькій кухні, дуже прості, але саме з них кухарі і досвідчені господині створюють страви високої складності. Страви складаються з морепродуктів, риби, м’яса, равликів і жаб’ячих лапок — словом, інгредієнти тут присутні найнеймовірніші, і все це, безумовно, варто спробувати.

Качине конфі

Лапки качки, які повільно млоять в жирі. Це традиційне гасконське блюдо, в якому присутній жир качки. Блюдо можна довго зберігати, тому що при застиганні жиру м’ясо зберігає всі свої смакові якості і не псується.

Фуа-гра

Це гусяча або качина печінка. Качку або гусака попередньо як слід відгодовують. В основному, фуа-гра виробляють, безумовно, у Франції, але в нашій країні його виготовляють теж, хоча виробничі обсяги і невеликі.

Тімбаль

Французьке блюдо з довгих макаронів або вермішелі. Для його приготування потрібна кругла форма, а запікання відбувається по спіралі. Форму наповнюють начинкою у вигляді грибів, томатів або фаршу, а зверху покривають макаронним шаром.

Жаб’ячі лапки

Для приготування жаб’ячих лапок використовують спеціальну різновид жаб, яка є їстівною. Смак у жаб’ячих лапок нагадує і рибу, і курку одночасно, а за текстурою вони схожі на крильця курки.

Ескарго

Ескарго-це равлики, при подачі яких на столі обов’язково має бути присутнім біле сухе вино. В принципі, словом “ескарго” позначають всіх їстівних равликів. Є Бургундська різновид равликів: саме їх французи цінують вище всіх інших.

Галантин

Галантин-холодець, в яке входить нежирне м’ясо. Це може бути птах, будь-яка дичина, кролик, телятина або свинина. У процесі приготування в м’ясо додають яйця і спеції і як слід перемішують.

Аліго

Пюре з сиру і картоплі, що нагадує фондю, але в даному випадку його основою є картопля.

Котлета де-воляй

Основа для приготування цих котлет-куряча грудка і вершкове масло. В принципі, це ті ж самі котлети по-київськи, відомі росіянам і українцям. Є думка, що вони потрапили в нашу країну саме з Франції. Автор рецептури-кухар Микола Апперт. Після Великої Вітчизняної війни саме цей вид котлет стали подавати в одному з київських ресторанів.

Шукрут

Йдеться про квашену капусту, при цьому різного сорту. Шукрут-це не просто квашена капуста, а страва з гарніром у вигляді м’яса, ковбаси або картоплі. Слово “шукрут” позначає і капусту, і гарнір одночасно.

Гратен дофінуа

Це картопляний гарнір. Крім картоплі, він складається з сиру і жирних вершків. Вершки повинні бути присутніми в страві обов’язково, без заміни на інші інгредієнти. Головне-щоб вершків до гратене було в міру, строго за рецептурою.