Трохи про французьке пиво

Франція славиться винами високої якості, але і пиво в країні теж виробляють у великих масштабах. Великих заводів, що виготовляють пиво, тут налічують 1200. Пиво займає в країні друге місце за популярністю після вина. Французьке пиво і напої на його основі оригінальні і кожен з них має свої особливості.


                                    Немного о французском пиве

Історія пива у Франції

Пиво у Франції почали варити ще з середньовічних часів. Виготовляли його в монастирях, які влада в період з IX по XIV століття наділили спеціальними повноваженнями. Наприкінці XV століття, після прийняття Паризької пивної хартії, на виготовлення пива було накладено суворий регламент. Пиво обов’язково слід було виготовляти із зерна, хмелю та води.

“Кроненбург” – найстаріша пивна марка в країні, і до цього дня улюблена французами. Її почали випускати в 1664 році.

У XIX-XX століттях кількість пивоварних заводів у Франції переступила за 2300. Галузь пивоваріння стрімко розвивалася, але коли почалася Друга світова війна, багато заводів перестали працювати, так як конкуренція з компаніями, що мали тоді міжнародне значення, була дуже велика. Зараз у Франції пивний ринок ділять між собою кілька «пивних гігантів», а також місцеві виробники і приватні пивоварні заклади, в тому числі і найменші.

Особливості виробництва

Сорти пива у Франції виробляють як традиційні, так і крафтові. Пиво в країні, в залежності від технології виготовлення, буває:

  • світлий. У його складі присутні хміль і ячмінний солод;
  • темний. У складі темного пива присутній смажений солод;
  • бурштиновий. У бурштиновому пиві є як обсмажений солод, так і солод, який не піддавався обсмажуванню;
  • білий. Його основу складають зернові культури. Це хміль, овес, пшениця і ячмінь.

Крафтове пиво у Франції

Як і французькі вина, Класифікація пива в країні базується на регіональному принципі. Перш за все, мова йде про пивоварню Ельзасу Licorne, яка випускає такі сорти крафтового пива:

  • “Абатство Флорефф”» Пиво має характерний золотистий колір і має приємний лакричний смак (він трохи гіркуватий);
  • «Ельзас». Легкий сорт світлого пива, який пахне медом, а післясмак у нього карамельне;
  • “Блек”. Темне пиво, піна у нього дуже щільна, а смак терпкий, але не гіркий;
  • “Ноель”. Відноситься до різдвяних сортів пива. Запах у нього карамельний, а смак — солодкий.

У Бретані розташована пивоварня du Bout du Monde. Точне місце її розташування-півострів Крозон. Це молоде заклад, що працює на ринку п’ять років, але воно активно завойовує престижні нагороди на конкурсах в Європі і США. Пивоварня славиться виготовленням оригінальних пивних напоїв (бренд Terenez):

  • “Лихауз”. До складу цього темного пива входить три різновиди солоду. Упаковка у нього лімітована, а виглядає вона як графин, що має довгу ручку;
  • “Ла Марі Морган”» Солод для цього пива обсмажують, піна у нього світло-коричнева, воно приємно пахне какао і має такий же присмак;
  • «Різдво». У пивному напої химерним чином змішалися різні присмаки: головним чином, це аніс і апельсин. Пахне воно корицею і ваніллю;
  • “Пен Хір”» Міцне пиво, місце витримки якого-дубові бочки. Термін витримки становить п’ять місяців.

У свою чергу, ангулемская пивоварня La Débauche виготовляє ще один оригінальний пивний сорт – «Коньяк Баррел». Для витримки пивного сусла виробники використовують коньячні бочки. Це міцне і гірке пиво, яке приємно пахне сушеними фруктами.