Що буде, якщо пити пиво щодня

Бурштинове, золотисте, з високою шапочкою густий, білої піни в запітнілому склянці… що може бути воно корисно і яка ступінь шкоди? І що станеться, якщо вживати його щодня? Спробуємо розібратися.


                                    Что будет, если пить пиво каждый день

Історія появи

Цей напій прийшов до нас з глибокої давнини. Історія виникнення пива налічує понад 4000 років. Те найдавніше пиво варили з ячменю і спельти (предок сучасної пшениці). Зрозуміло, що ні про яку фільтрації і пастеризації мови не йшло. 

Пити пиво з гущею з продуктів пивовиробництва було катастрофічно незручно. Тому стародавні любителі напою знайшли вихід-вони занурювали в посудину з напоєм порожнисту очеретяну паличку на таку глибину, щоб вона була нижче піни, в якій плавали продукти бродіння, але вище дна, де знаходився осад.

Склад і властивості

Ось уже півтори сотні років рецепт класичного пінного незмінний. Справжній напій варять з хмелю, солоду, дріжджів і води. Солод – це пророщений ячмінь, в ньому містяться білок і мінерали, а також повільні вуглеводи. 

У хмелі містяться ферменти, що володіють дезінфікуючими, болезаспокійливими і заспокійливими властивостями. Також гарне пінне надзвичайно багате селеном, який дуже важливий для зміцнення імунітету і нервової системи, вітамінами В1 і В2 і нікотиновою кислотою, вітаміном С.завдяки вмісту в ньому легкозасвоюваному калію, допомагає підвищити щільність кісток і еластичність суглобової тканини, що знижує ризик виникнення остеопорозу.

Користь і шкода напою

Якщо пити пиво в невеликих кількостях, то це допомагає:

  • запобігання раку;
  • серцево-судинні захворювання;
  • утворення каменів у нирках;
  • анемія;
  • хвороба Альцгеймера;
  • контролювати діабет;
  • знижувати рівень холестерину. 

Але про все це має сенс говорити, коли ми маємо на увазі розумне використання. За медичними нормами денна доза для жінок становить 0,33 літра, не частіше трьох разів на тиждень, для чоловіків безпечний Обсяг – 0,5 літра, не більше п’яти разів на тиждень.

Чим же загрожує зловживання пивними напоями? 

У чоловіків-любителів пінного пригнічується вироблення тестостерону, знижується сексуальна активність, розвивається імпотенція. У жінок також знижується лібідо, може змінюватися тембр голосу на більш грубий, з’являтися так звані «пивні вуса». 

При зловживанні підвищується ризик виникнення невиліковних захворювань печінки, серця і кровоносної системи. Крім перерахованого, може розвинутися пивний алкоголізм, який на думку наркологів, ще небезпечний, ніж залежність від міцного спиртного.

Міфи про пиво

Існує кілька міфів про пиво:

  • Від надмірного вживання може з’явитися “пивний живіт”» Так, у любителя пива цілком може з’явитися надмірна вага. І це буде вважатися ожирінням від переїдання, коли людина спалює менше, ніж споживає. Але необов’язково, що жирові відкладення з’являться неодмінно в області живота.
  • Від нього у чоловіків ростуть груди? Теж скоріше міф. Кількість містяться в хмелі поліфенолів, які за складом схожі з жіночими статевими гормонами естрогенами, настільки мало, що навряд чи зможе зробити негативний вплив на чоловічий організм в даному аспекті.
  • Баночний напій шкідливий? Алюмінієва банка зсередини покрита полімерним матеріалом, так що контакт напою з металом виключений.
  • Якщо пити пиво в помірних кількостях, це може бути навіть корисно для організму. Зловживання цим напоєм може завдати нищівної шкоди.