Яблучний сидр: користь і шкода для здоров’я

Сидр займає почесне місце серед слабоалкогольних напоїв. Він виготовляється з яблук, хімічний склад яких визначає користь ароматного і шипучого пиття. З іншого боку, завжди слід пам’ятати, що сидр – це все ж алкоголь, і він може завдати шкоди організму.


                                    Яблочный сидр: польза и вред для здоровья

Що таке сидр?

Сидр-слабоалкогольний напій, що має яскраво виражений яблучний аромат і золотистий Колір. Його смак м’який і збалансований, а післясмак супроводжується букетом фруктових нот. Фортеця сидру становить 3-7 градусів – все залежить від кількості доданого цукру.

Чим сидр відрізняється від пива?

Пиво і сидр – напої, які виходять в результаті бродіння і роботи дріжджів. Основна відмінність полягає в тому, що є джерелом харчування для дріжджів. Так, дріжджі пива “їдять” сусло, що отримується з солоду, а дріжджі сидру харчуються цукром, що містяться в яблуках.


                                    Яблочный сидр: польза и вред для здоровья

Чим сидр відрізняється від яблучного вина?

За великим рахунком, і сидр, і вино являють собою перебродивший сік. Для першого використовують чистий яблучний сік, очищений від макухи. У випадку з вином сік бродить разом зі макухою. Друга відмінність полягає в фортеці напоїв: у вина вона вище. Третє полягає в тому, що для сидру беруть особливі сорти яблук зі зниженим вмістом кислот.

Склад і калорійність

На 100 мл сидру припадає 117 ккал. Його хімічний склад представлений вітамінами груп В, З, Е, Р, а також мінералами: магнієм, фосфором, натрієм, залізом, калієм і кальцієм.

У чому користь яблучного сидру?

З давніх пір яблучну “шипучку” вживали при різних захворюваннях, готуючи її в домашніх умовах. У складі напою багато антиоксидантів, які ведуть боротьбу з вільними радикалами і запобігають передчасному старінню клітин. У поєднанні зі спиртом ці речовини сприяють поліпшенню настрою і виробленню ендорфінів. Вони також допомагають знизити ймовірність розвитку тромбозу, атеросклерозу, катаракти, захворювань суглобів.

Сидр містить пектини. Їх називають “природними санітарами”, які виводять з організму солі важких металів, шлаки, токсини, продукти розпаду, радіоактивні елементи. Пектини очищають кишечник від кислот і зайвих жирів, створюють умови для росту і розвитку нормальної мікрофлори в шлунково-кишковому тракті, активізують кишкову перистальтику.

У сидрі присутній вітамін З, який необхідний для підтримки і зміцнення захисних сил організму. Напій можна вживати всім, хто бореться із зайвою вагою. Він допомагає відновити обмін речовин, а ферменти складу активно розщеплюють жири ще до того моменту, коли вони почнуть всмоктуватися. Крім усього, сидр робить благотворний вплив на серце, знижує ризик утворення тромбів, зміцнює стінки кровоносних судин.

Шкода і протипоказання

Нагадаємо, що сидр – це алкогольний напій, тому він протипоказаний дітям до 18 років, майбутнім матусям і годуючим жінкам, а також особам з алергією на компоненти складу. З обережністю сидр потрібно приймати тим, у кого діагностовано пієлонефрит, панкреатит, патології сечостатевої системи, цукровий діабет, холецистит – в цих випадках напій може спровокувати напад або викликати загострення хронічного захворювання. Якщо ви збираєтеся сісти за кермо, то від напою доведеться відмовитися.


                                    Яблочный сидр: польза и вред для здоровья

Як правильно пити яблучний сидр?

Щоб напій приніс тільки користь, вибирайте той, який має мінімальний термін придатності. Краще, якщо він буде виготовлений на приватному заводі. Завжди дивіться на етикетку: потрібен сидр, виготовлений виключно з натуральних інгредієнтів! Вважайте, що вам дуже пощастило, якщо ви знайшли напій без цукру і дріжджів. Приготуйтеся до того, що його ціна буде вище, ніж вартість лимонаду, в складі якого присутні консерванти, підсилювачі смаку, барвники та інші штучні добавки.

Сидр вживають в будь-який час року. Влітку він добре втамовує спрагу і освіжає, а взимку нагадує про теплі дні і певною мірою сприяє зміцненню імунітету. Напій, як правило, розливають в пивні кухлі і подають охолодженим, оптимальна температура – від +12 до +14 градусів. У ємність іноді додають кубики льоду. Доброю закускою до сидру стануть м’ясо птиці, сири, фрукти, м’ясні делікатеси. До сухого напою подають рибу і морепродукти, а до солодкого і напівсолодкого – торти, тістечка та інші солодощі.